Çilli Ciltlere Nasıl Makyaj Yapılmalı? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Çilli Ciltlere Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Çilli Ciltlere Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Çilli ciltler, şimdilerde güzelliğin ayrı bir simgesi haline gelmiş durumdadır. Özellikle saçlarda kızıl veya açık tonlarla birleştiğinde, yüze hem sevimli hem de seksi bir görünüm kazandırmaktadır. Doğal güzellik simgelerinden biri olan çilli yüzlere makyaj yapmanın da bazı incelikleri bulunmaktadır.

Çilleri Kapatmaya Çalışmayın
Çiller yüze doğal bir güzellik verdiğinden, onları tamamen kapatmak yerine hafif bir makyajla tamamlamak daha iyi olacaktır. Özellikle son zamanların trendi doğal makyajlar çilli yüzler için en uygun makyaj türleridir. Cushion denilen kadife dokulu fondötenleri ve ince yapılı renkli nemlendiricileri kullanmak, yüz makyajında doğallığı yakalamaya yardımcı olacaktır. Allıkta da pembe, şeftali, turuncu gibi doğallığı ön plana çıkaran tonlar kullanmak önemlidir.
Eğer yine de çillerin büyük bir kısmını ya da tamamını kapatmak hedefleniyorsa, kat kat sürülecek yoğun fondöten işleminden uzak durmak gerekmektedir; çünkü hem yapay durur hem de güneşe çıkıldığında güneş lekesi oluşmuş gibi bir görünüm verirler. Bunun yerine, yine yukarıda belirtilen ince yapılı fondöteni uygulayıp cildin fondöteni emmesi için beklemek gerekmektedir. Fondöteni el yardımıyla uygulamak kapatıcılığını artıracaktır. Ardından ten rengine uygun bir likit kapatıcıyı çillerin üzerine sürerek el ya da sünger yardımıyla yedirilir. Yüzdeki makyajın sabitlenmesi için bir transparan pudra hafifçe uygulanabilir.

Göz Makyajı Nasıl Olmalı?

Gözde de yine ağır makyajdan kaçınılmalıdır. Dikkati gözlere çekmek için, dumanlı makyaj ya da ince bir eyeliner çekimi gibi göz şeklini belirginleştiren bir göz makyajı uygun olacaktır. Toprak tonlarındaki farlar göz kapağında hoş bir belirginlik sağlayacaktır. Bu tonları göz kapağına uygulamada geçişli bir makyaj elde edilmek isteniyorsa; en açık ton göz pınarlarına, bir ton koyu ton göz kapağının ortasına, en koyu far ise göz kapağının dışına sürmek gerekmektedir.

BU MAKALEMİZDE
çilli yüze makyaj nasıl yapılır video
çilli yüzler için saç renkleri
makyajla çilleri kapatma
çilleri en iyi kapatan fondoten
Konularına değindik

Bunlar da ilginizi çekebilir