Köpek Kulübesi Nasıl Yapılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Köpek Kulübesi Nasıl Yapılır?

klubesi

             Köpekler evcil hayvan besleme konusunda çok iyi dost olması açısından oldukça sık tercih edilen evcil hayvanlardandır. Köpeklerimizi evde değilde dışarıda bakımını yapıyorsak güzel bir kulübe yapmak çok önemlidir. Basit bir kurulumu sayesinde köpek kulübesi yapmak oldukça kolaydır. Biraz el yeteneği sayesinde harika bir kulübe yapabilirsiniz. Köpeğin boyutlarını değerlendirmeden köpek kulübesi yapmamak gerekir.

Yaşam alanının da rahat olması önemlidir. Kulübenin soğuk ve sıcak havalarda dış etkenlerden fazla zarar görmemesi açısından ahşap zeminle hazırlanması korunma açısından önemlidir. 5 – 10 cm yüksekliğinde olması yeterlidir. 20 – 25 mm kalınlığında keresteler hazırlandıktan sonra sağlam durması için çıtalarımızı da almamız gerekir. Çivi seçimi sağlam bir kulübe yapmak açısından önemlidir. Bu malzemelerin dışında keser, şıngıl, testere, boya, fırça, ahşap cilası ve matkabımızı da hazırladıktan sonra yapım aşamasına geçebiliriz.

Zemine koyduğumuz ahşap köşelerine dikkat edilmesi gerekir. Köşeler hazırlandıktan sonra keresteler uygun şekilde konulur. Çivi ile düzgün bir şekilde montajımızı yaptıktan sonra köşelere destek çıtaları çakılır. Sağlam bir yapıtı yaptıktan sonra çatı işlemine geçebiliriz. Burada sallanma olmamasına dikkat etmeliyiz. Çatı için hazır olan keresteleri düzgün bir şekilde monte ederiz. Bu sayede yağmur sularının kulübeye girmesi önlenmiş olacaktır. Şıngıl yardımı ile çatı kısmı sabitlendikten sonra kulübemiz inşaat anlamında büyük bir kısmı tamamlanmıştır. Sonrasında renk seçimi yaptığımız boyaya göre boyama işlemini yapıyoruz. Son olarak cilalama yaptıktan sonra artık kulübemiz kullanıma hazır haldedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir