Başkasının WhatsApp'ına Nasıl Girilir? [ 2019 Yeni ] - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Başkasının WhatsApp’ına Nasıl Girilir? [ 2019 Yeni ]

2018 yılında yeni yöntem ile Başka bir kişinin WhatsApp’ına girilir mi girilmez mi sorusu sıkça sorulan sorulardan bir tanesi. WhatsApp hesabınız aslında sandığınız kadar güvende olmayabilir çünkü bir kişi WhatsApp hesabınıza bilgisayardan , mobilden yada casus yazılımları sayesinde giriş yapması mümkün. Birisinin WhatsApp’ına giriş kişi haklarını ihlal etmektedir. Böyle bir işe kalkışmadan önce kişinin kendisine sormanız önerimizdir.

 

[alert-warning]İlgili Konu : Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okuma[/alert-warning]

Birinin WhatsApp’ına Nasıl Girilir?

Bir kişinin WhatsApp hesabına girme yöntemleri birden fazladır. Hedef kişinin WhatsApp hesabını görebilmek için telefondan yöntemi , bilgisayardan yöntemi yada casus yazılımlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Telefondan

1. WhatsApp’ı Telefonunuzdan Silin. İlk öncelikle WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın. Bu sizin WhatsApp’taki kişisel bilgilerinizin ve verilerinizin silinmesini sağlayacaktır. Uygulamayı daha sonra tekrar yükleyeceksiniz ancak kendi bilgileriniz değil hedef kişinin bilgileri ile.
2.MAC adresini bulun ve bir yere kaydedin. Her cihaz kendine has bir MAC adresine sahiptir. Bu MAC adresi telefona özel olan bir çevirimiçi tanımlayıcı niteliğindedir. Bu özel adres 6 çift numara veya harf kombinasyonlarından oluşmaktadır. Örnek MAC adresleri şu şekildedir: 01:23:45:67:89:ab, 00:0a:95:9d:68:16, 00-14-22-01-23-45.

 • Android : Ayarlar kısmını açın. Telefon hakkında sekmesine tıkladıktan sonra Durum menüsüne tıklayın. Wifi MAC adres kısmını bir yere not edin.
 • iPhone : Ayarlar – Ayarlar- Hakkında – Wifi Adresi dizin yolunu takip edin ve MAC adresini not edin.
 • Windows Phone : Ayarlar – Hakkında – Daha Fazla Bilgi dizin yolunu takip ettikten sonra MAC adresini bir yere not edin.
 • BlackBerry : Seçenekler – Cihaz – Cihaz Hakkında ve Durum kısmından MAC adresini bulup not edin.

3.Kendi MAC adresinizi kaydedin. Hedef kişinin WhatsApp’ına girip işinizi hallettikten sonra tekrardan kendi hesabınıza giriş yapmak için gerekecek. Diğer kişinin WhatsApp’ına girmek için MAC adresimizi hedef kişininki ile değiştirdikten sonra tekrardan kendimizinkini düzeltmek için kendi bilgilerimizi gireceğiz.

 • Android : Ayarlar kısmını açın. Telefon hakkında sekmesine tıkladıktan sonra Durum menüsüne tıklayın. Wifi MAC adres kısmını bir yere not edin.
 • iPhone : Ayarlar – Ayarlar- Hakkında – Wifi Adresi dizin yolunu takip edin ve MAC adresini not edin.
 • Windows Phone : Ayarlar – Hakkında – Daha Fazla Bilgi dizin yolunu takip ettikten sonra MAC adresini bir yere not edin.
 • BlackBerry : Seçenekler – Cihaz – Cihaz Hakkında ve Durum kısmından MAC adresini bulup not edin.

4.MAC adresimizi değiştirmemize yardımcı olacak olan uygulamayı yükleyin. Bir başkasının WhatsApp hesabına giriş yapmak için kendi kişisel bilgileriniz ile hedef kişinin bilgilerini değiştirmeniz gerekecek.

 • iPhone : Telefonunuzun Jailbrake yapılmış olması gerekir. Eğer Jailbrake yapıldıysa Cydia uygulamasını yükledikten sonra MAC adresini değiştirebilirsiniz.
 • Android : Telefonunuzu ilk öncelikle rootlamanız gerekir. Root yapıldıktan sonra “BusyBox” uygulamasını kurmanız MAC adresinizi değiştirmek için yeterli olacaktır.

5.MAC adreslerini değiştirin. Bu bilgileri değiştirmek sizin telefonunuzun işleyişi hakkında herhangi bir değişikliğe neden olmaz.

 • iPhone : “Mobile Terminal;” uygulamasını açın. “su” yazın ve ↵ Enter tuşuna basın. Şifre için “Alpine” yazın. “nvram wifiaddr=xx:xx:xx:xx:xx:xx” yazın, “xx” kısımlarını hedef kişinin MAC adresi ile değiştirin. ↵ Enter tuşuna basın. Cihazınızı kapatın ve ardından açın. MAC adresi değişmiş olacak.
 • Android : “Terminal” kısmını açın.“su” yazıp ↵ Enter tuşuna basın.“busybox iplink show wlan0” yazın ve ↵ Enter tuşuna basın—bu sizin şuanki MAC adresinizi gösterecektir. “busybox ifconfig wlan0 hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx” yazın, “xx” yerine hedef kişinin MAC adresini yazın. ↵ Enter tuşuna basın. Yaptığınız işlem MAC adresinin değişmesini sağlayacaktır. “busybox iplink show wlan0” yazıp ↵ Enter tuşuna basarak adresin değişip değişmediğini kontrol edebilirsiniz.

6.WhatsApp uygulamasını yükleyin. WhatsApp uygulamasını cihazınıza göre uygulama marketinden indirin. Uygulamayı yükledikten sonra WhatsApp’ı çalıştırın.
7.Hedef kişinin numarasını yazın. WhatsApp uygulamasının kurulumunu gerçekleştirirken sizden telefon numarası isteyecek. Bu kısma hedef kişinin telefon numarasını yazın.
8.WhatsApp’tan Gelen şifreyi girin. WhatsApp hedef kişinin telefonuna şifre gönderecektir. Bu şifreyi girin.

9.İşiniz bitince MAC adresini değiştirmeyi unutmayın. WhatsApp hesabı ile işiniz bittikten sonra tekrardan kendi MAC adresinizi değiştirmeyi unutmayın.

Bilgisayardan


1.WhatsApp’ı Açın. Hedef kişinin telefonunda WhatsApp uygulamasını açın.
2.Ayarlar kısmına girin. Ekranın sağ en üst köşesinde bulunan ayarlar kısmına girin.
3.WhatsApp kamera erişimine izin verin. İzinler kısmından kamera için uygulamaya izin verin çünkü QR kodunu okutmamız için kameraya ihtiyacımız olacak.
4.web.whatsapp.com. adresine giriş yapın. Bilgisayardan belirtilen adrese giriş yapın. Karşınıza çıkan ekranda oturumu sürekli açık tut kısmını işaretleyin.
5.WhatsApp Web’i açın. WhatsApp web menüsünü cihazınıza göre bulun ve sekmeye tıklayın.

 • Android : WhatsApp’ı açın – Menü – WhatsApp Web
 • iPhone : WhatsApp’ı açın – Ayarlar – WhatsApp Web
 • Windows Phone : WhatsApp’ı açın – Menü – WhatsApp Web
 • BlackBerry : WhatsApp’ı açın – Sohbetler – Menü – WhatsApp Web

6.QR kodunu taratın. WhatsApp Web sekmesine tıkladıktan sonra otomatik olarak kamera açılacaktır. Açılan kamera ile bilgisayardaki QR kodunu okutalım.

Casus Yazılımı

Başkasının WhatsApp hesabına girmek casus yazılımları yardımı ile de yapılabiliyor. Aşağıda bazı casus yazılımları yer almaktadır.

 • FlexiSPY
 • Highster Mobile
 • mSpy
 • Phone Sheriff

Bunlar da ilginizi çekebilir

2 Yorum

 1. ferid dedi ki:

  ne yapiyim

 2. Bedir dedi ki:

  MAC ADRESİNİ DEİŞTİRDİK DİYELİM WHATSAPTTAN GELEN KOD ONUN TELEFONUNA GELİCEK BİZİMKİNEMİ