iOS Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

iOS Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır?

iOS işletim sistemleri her ne kadar kullanışı kolay ve kalite bakımından keza yine aynı şekilde tercih edilme bakımından birinci sırada olsa da bazen gereksiz bir şekilde ekranda beliren güncelleme uyarıları ios kullanıcılarının canını sıkabilmekte. Apple markasına ait ios işletim sistemi dünya çapında en çok satan marka olarak uzun yıllardır ön plana çıkmış durumdadır. Bu istatistiksel veriler ile resmi olarak ispatlanmıştır.

Bunun sebebi ise birçok mobil cihaz üreten markaların cihazlarında bulunmayan özellikleri bünyesinde barındırması ve kalitesinin üst düzey olmasıdır. Öyle ki şuan da bulunan bütün akıllı telefonlarda gördüğümüz özelliklerin ilk sahibi ios işletim sistemine sahip Apple olduğunu söyleyebiliriz. Bu da birçok kişinin bildiği bir konudur.

Apple’ıniOS 5 ile son olarak sunduğu cihaz üzerinden güncelleme yani ota özelliği birçok ios kullanıcısının işini fazlasıyla basitleştiriyor. Artık iTunes’a gerek duymadan güncellemeleri, yalnızca cihaz üzerinden yapabiliyoruz. Fakat bazı kullanıcılar için güncelleme uyarıları can sıkıcı olabilir. Bu özelliği etkisiz hale getirerek devre dışı bırakmak için aşağıdaki belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

iPhone Güncelleme Uyarısı Kapatma

1.Adım

iOS işletim sistemine sahip cihazınızdan Safari isimli web tarayıcısını açın.

2.Adım

Safari’nin adres çubuğuna bu GitHub bağlantısını yapıştırarak işleme devam edin: hikay.github.io/app/NOOTA.mobileconfig

3.Adım

Sonrasında ise sizden bir profil yüklemeniz istenecek. Karşınıza çıkan adımları takip ederek profil yükleme işlemini gerçekleştirin.

4.Adım

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra düzenlemelerin gerçekleşmesi için cihazınızı yeniden başlatmalısınız.

5.Adım

Cihazınız açıldıktan ve kendine geldikten sonra şu sekmeleri takip edin Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme ‘ye girin ve yeni güncellemeleri kontrol et butonuna dokunun. Cihazınız iOS’un hangi versiyonun da olursa olsun cihaz size, sistemin güncel olduğu uyarısını verecektir. Böylece bir daha hiçbir şekilde zamansız bir şekilde ve gereksiz güncelleme uyarılarına maruz kalmayacaksınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir