iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti olayı Teknolojik açıdan tüm ürünleri satın alanlar açısından çok daha fazla önem içeriyor. Seri üretimde yaşanılacak bazı sorunlar yada cihazı satın alma işleminden sonra başına gelebilecek herhangi bir olayda ortaya çıkacak sorunlar garanti durumunu çok daha önemli hale getiriyor. Garanti işlemlerini aldığınız ürünlerin standart garanti süresine ek olarak bir ödeme yaparak garanti süresini uzatabilirsiniz. Sıfır almadığınız bir ürünün yani ikinci el olan bir ürünün garantisinin devam ettiğini söyleyen kişilere inanmak yerine cihazların garanti süresinin gerçekten devam edip etmediğini öğrenmek alıcı açısından çok daha faydalı olacak. Apple firması kullanıcıları için bu araştırma sürelerini kullanıcıları açısından daha da kolaylaştırmak için Iphone garanti sorgulama adı altında bir sistem açıyor.

[alert-warning]İlgili Konu: Apple Randevu Nasıl Alınır?[/alert-warning]

Garanti Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

apple garanti sorgulama

apple garanti sorgulama

İphone cihazlarına sahip olan kullanıcıların telefonlarının garantilerini sorgulamak için yapmaları gereken ilk adım Apple firmasının kapsamı denetle adı altındaki siteye tıklamaları ile başlıyor. Bu sitenin linkine ulaşmak için İnternet üzerinden yapacağınız araştırma ile çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz dilerseniz buradaki linkten siteye de gidebilirsiniz. Bu siteye ulaştıktan sonra kullanıcıların yapacakları ikinci adım açılmış olan sayfada

sorgulatacağınız “cihazın seri numarasını girin” diye yazılı olan bölüme cihazın seri numarasını girmeniz gerekiyor. Bunun dışında “Lütfen kodu girin” adı altında bir bölüm daha bulunacak buraya da gerekli bilgileri girdikten sonra işleminizi tamamlamış olacaksınız.. Donanımınızın seri numarasını yazın yerine kullandığınız iPhone’un seri numarasını yazacaksınız. Diğer bölümde yer alan kodu girin kısmına ise ekranda gözüken güvenlik kodunu girmeniz yeterli olacaktır. Tüm bu işlemlerden sonra sorgula butonuna tıklayarak garanti sorgulama işlemini sonuçlandırabilirsiniz. İkinci el olarak aldığınız cihazın eğer garanti var dendiği halde gözükmüyorsa aldığınız yere geri götürmeniz gerekiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir