iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Operatör firmalarının uygun fiyatlara paketler yapması ve bazı firmaların illegal yöntemler ile kişilerin numaralarını dağıtması sonucu çok sayıda kişi rahatsız edilmeye başlandı. Özellikle pek çok bayan sosyal medya hesapları aracılığı ile telefondan bazı kişilerce rahatsız edildiğini beyan etmektedir. Peki iPhone numara engelleme nasıl yapılır?

Wiki Nasıl ekibi olarak sizlere kesin çözümler vereceğiz. Eğer sizlerde belirli numaralarca sıklıkla aranıyor ve rahatsız ediliyorsanız hiçbir yere başvuru yapmanıza gerek yoktur. Sadece yapacağınız birkaç kısa işlemden sonra kişinin numarası engellenmekte ve sizin hattınızı bir daha siz engelden çıkarana kadar arayamamaktadır. iOS, iPhone numara nasıl engellenir?

iPhone’da Numara Nasıl Engellenir?

iPhone telefonlarında bulunan numara engelleme özelliği ile hiçbir ekstra uygulama indirmenize gerek yoktur. Hemen son aramalar bölümüne gelerek sizi kimin aradığını bulun ve en sağ bölümde bulunan bilgi işareti (İ)’ne tıklayın. Açılan ekranın en aşağısına inin ve karşınıza bu arayanı engelle, numarayı engelle yazısı çıkacaktır.

İlgili bu arayanı engelle yazısına bastığınız da otomatik olarak iPhone cihazınız sizi sürekli olarak arayan ve rahatsız eden kişiyi engelleyecektir. Bu sayede bundan sonra engellemiş olduğunuz kişi sizi aramaya çalışsa da siz numarasını engellediğiniz için bir daha sizinle iletişim kuramayacaktır. iPhone telefonlarında direkt olarak numara engelleme özelliği bulunduğu için ekstra olarak App Store Markete girip numara engelleme uygulamalarını indirmenize gerek yoktur.

Gizli Numara Aramaları Engelleme

Numarası çıkan şahısları engellemek oldukça kolay peki gizli numaradan arayan kişilerin engelleme işlemleri nasıl yapılacak? Bunun içinde operatör firmanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. İsterseniz çağrı merkezine bağlanarak hemen gizli numaraları engelleyebilir ya da Turkcell, Türk Telekom için *253# ve Vodafone operatörü için GIZLI AC yazarak 7046’ya mesaj gönderebilirsiniz.

Yapacağınız bu işlemden sonra hattınız gizli aramalara kapalı olacaktır. Yani sizi birisi gizli numaradan rahatsız etmeye kalkarsa direkt olarak aradığınız kişi gizli numaraları engellemiştir gibi bir uyarı ile karşılaşacak ve sizinle iletişim kuramayacaktır. Bu işlemler ile kendinizi güvene alabilir ve sizi rahatsız eden kişilerden bir daha arama almayabilirsiniz. Ekstra olarak da her hangi bir yere müracaat etmenize gerek kalmamaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir