iPhone'dan Müzik Nasıl Silinir? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

iPhone’dan Müzik Nasıl Silinir?

iPhone telefonunuzda eğer yeteri kadar hafıza kalmadıysa yada bir şarkıyı , sanatçıyı sevmediğiniz için silmek istiyorsanız bu işlemi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. iPhone müzik silme işlemi adımlar konumuzda anlatılmıştır. Müzikleri yada sanatçıları telefon hafızasından sildikten sonra nasıl müzik yükleneceği konusunda bir fikriniz yok ise buradaki konumuzdan müzik atma işlemini de öğrenebilirsiniz. Eski şarkılarla yeni şarkıları değiştirme zamanı geldi diyoruz.

Müzik Telefon Hafızasından Nasıl Silinir?

1.Ayarlar kısmına giriş yapın. Telefonunuzun ana ekranında yer alana gri renkli çark şeklindeki butona tıklayarak “Ayarlar” kısmına giriş yapın.

2.Genel menüsüne giriş yapın. Ayarlar menüsü açıldıktan sonra ekranın biraz aşağısında yer alan “Genel” seçeneğini göreceksiniz bu seçeneğe tıklayarak giriş yapın.

3.Saklama Alanı/iCloud Kullanımı seçeneğini seçin. Yine ekranın biraz altı kısmında yer alan belirttiğimiz seçeneği göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın.

4.Alayını yönet. Saklama alanı kısmının altında yer alan “Alanı Yönet” kısmına giriş yapın.

5.Müzik uygulamasını seçin. Karşınıza telefonunuza yüklemiş olduğunuz tüm uygulamalar , oyunlar , fotoğraf dosyaları ve müzik kısmı çıkacaktır. Bunların içinde müzik kısmına tıklayarak giriş yapın.

6.Müziği seçin. Silmek istediğiniz müzikleri bulun ve bulduğunuz müziğin üzerine tıklayın.

7.Düzenle seçeneğine tıklayın. Silmek istediğiniz müziğe giriş yaptıktan sonra Düzenle seçeneğine tıklayıp Sil butonuna tıklayın. Bu işlemin ardından başarıyla müziği silmiş olacaksınız.

Müzik Uygulamasından Müzik Nasıl Silinir ?

1.Müzik uygulamasına giriş yapın. Telefonunuzun ana ekranından müzik uygulamasına giriş yapın.

2.Kütüphaneye tıklayın. Karşınıza gelen müzik uygulamasında Kütüphane diye bir menü göreceksiniz bu menüye tıklayın.

3.Şarkılar menüsüne tıklayın.

4.Silmek istediğiniz şarkıyı seçin. Hangi şarkıyı silmek istiyorsanız o şarkıya tıklayın. bir çok şarkı silmek istiyorsanız bunu teker teker manuel bir şekilde yapmanız gerekiyor.

5.Şarkı ekranın altında bulunan üç noktalı menüye tıklayın. Bu menü tam olarak ses ayarları barının alt kısmında bulunmaktadır.

6.Kütüphaneden sil seçeneğine tıklayın.

7.Şarkıyı sil seçeneğine tıklayın. Ekranın alt kısmında yer alan bir seçenek. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra şarkı kütüphaneden tamamı ile silinir.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir