Kaybolan iPhone Telefon Nasıl Bulunur? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Kaybolan iPhone Telefon Nasıl Bulunur?

Kayıp iPhone telefonu bulmak için 3 farklı yöntemi sizlere bu konumuzda detaylı ve resimli bir şekilde öğreteceğiz. Günlük hayatta bazen dalgınlıktan dolayı telefonumuzu bir yerlerde unutabilir ve nerede olduğunu hatırlayamayabiliriz yada birisi tarafından telefonumuz çalınmış da olabilir. Bu gibi durumlarda telefonunuzu en kolay yoldan nasıl bulabileceğinizi hemen öğrenin.

iPhone’umu Bul Uygulamasını Kullanarak

1.iPhone’umu Bul uygulamasını açın. Bir başka iOS cihazdan iPhone’umu Bul uygulamasını açın. Dilerseniz bir iPad yada iPhone’dan uygulamayı açabilirsiniz yada iCloud sitesine giderek işleme devam edebilirsiniz.

2.Apple hesabınız ile giriş yapın. Kaybolan telefonunuzda kullandığınız Apple kimliğiniz ile giriş yapın. Mail adresiniz ve şifrenizi doğru bir şekilde yazmanız yeterli olacaktır. Eğer farklı bir cihazı kullanarak işlemi yapıyorsanız öncelikle diğer kişinin Apple kimliğinden çıkış yapmanız gerekmektedir.

3.Telefonunuzu seçin. Haritada telefonunuz çıkacaktır. Eğer telefonunuzun bataryası bitmiş ise yada kapatılmış ise telefonunuzun son çalışırken bulunduğu konum haritada görünecektir.

4.Eylemler menüsüne tıklayın. Telefonu seçtikten sonra haritada sizin telefonunuzun olduğu konum çıkacaktır. Telefonunuzun bulunduğu yerin yakınlarında iseniz eylemler kısmına tıklayın ve “Ses Çal” seçeneğine tıklayın. Böylelikle telefonda bir zil sesi çalacaktır.

  • Eğer telefonunuzu bulamıyorsanız “Kayıp Modu” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra telefonunuza bir şifre belirleyin. Bu şifreyi zor bir şifre olarak seçmeye çalışın. Asla ve asla isminiz, doğum tarihiniz, evcil hayvanınızın adı gibi şeyler kullanmayın. Bunun ardından telefonunuza bir mesaj gidecektir ve telefonunuz kilitlenecektir. Telefonunuza belirlediğiniz şifreyi girmediğiniz sürece de açılmayacaktır.

Diğer Yöntemler İle iPhone’u Bulmak

  • Telefonunuz kaybolduysa kaybetme olasılığınızın bulunduğu yerlerin yakınlarında bir başka telefon ile kendi telefon numaranızı çevirerek kendinizi arayabilirsiniz.
  • Sosyal medya üzerinden telefonunuzu kaybettiğinize dair insanları bilgilendirmek için durum güncellemesi yapabilirsiniz.
  • Yakın bir yerde bulunan polis karakoluna giderek telefonunuzu kaybettiğinize dair bildiride bulunabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir