Whatcrypt Nedir, Whatcrypt Nasıl Kullanılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Whatcrypt Nedir, Whatcrypt Nasıl Kullanılır?

Whatcrypt uygulaması hem bilgisayarda kullanılabilen hemde Android cihazlarda kullanabilen WhatsApp uygulamasının verilerini saklayan uygulamanın adıdır. Whatcrypt nedir sorusu WhatsApp mesajlarını geri getirmek isteyen kullanıcılar tarafından sıkça sorulmaktadır çünkü WhatsApp mesajlarını geri getirmenin yollarından bir tanesi Whatcrypt uygulamasını kullanmaktır. Whatcrpyt uygulamasını kullanarak bu tarz bir işlem yapmak üstelik tamamı ile ücretsizdir ve kullanıcılarından herhangi bir şekilde ücret talep edilmez. Sizlere Whatcrypt uygulamasından kısaca bahsettikten sonra sildiğiniz mesajların dahi nasıl geri getirildiğinden kısaca bahsedelim. Üstelik bu konumuzda Whatcrypt nasıl kullanılır bu konuya da basitçe değineceğiz.

WhatsApp Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getiriliyor?

WhatsApp üzerinden yapılan konuşmalar bildiğiniz üzere otomatik olarak yedeklenmektedir ve sistem üzerinden silinen mesajlar WhatsApp konusunda da anlatıldığı gibi geri getirilebilmektedir.  Konuda da belirtildiği gibi yedekler otomatik olarak manuel yedekleme /device/misc/whatsapp/backup klasörü içerisinde oluşturulur. Bu klasördeki yedekleri silmiş olsanız bile halen daha güvende sayılmayabilirsiniz. Bunun sebebi de şudur. Siz sonuç itibari ile bir kişi ile konuşuyorsunuz ve konuşmalar iki taraf içinde kayıt ediliyor. Kendi yedeklerinizi belki tamamı ile silmiş olabilirsiniz ancak karşı tarafta hala konuşmalarınızın bir nüshası bulunuyor. Bu yedeklere de belirtilen Whatcrypt ile ulaşmanız mümkün olabiliyor.

Whatcrypt Nasıl Kullanılır?

Whatcrypt uygulamasını kullanmak için sizin ihtiyacınız olan en büyük şey crypt uzantılı WhatsApp konuşmalarının yer aldığı dosyadır. Bu dosyada /device/misc/whatsapp/backup klasörü içerisinden ulaşabilirsiniz. Eğer bir başkasından bu mesajlara ulaşmak istiyorsanız eğer o kişinin telefonuna erişiminiz var ise telefonu alın ve belirtilen klasöre girin. Bu kısımdan hangi tarihlerdeki konuşmaları arıyorsanız o tarihlerdeki crypt uzantılı dosyaya basılı tutun ve kendi mailinize gönderin. Bu işlemi yaptıktan sonra aşağıdaki işlemlere geçebilirsiniz.

1.İlk öncelikle buradaki linkten site adresine gidiyoruz.

2.Ardından siteye girdikten sonra “Export WhatsApp Database” seçeneğine tıklıyoruz.

3.Karşımıza çıkan seçenekleri aşağıdaki resimdeki gibi dolduruyoruz ve dosya seç kısmından karşı kişiden edindindiğimiz crypt dosyalarını seçiyoruz.

4. Gerekli alanları doldurup işlemleri yaptıktan sonra Process / Download Zip butonuna tıklıyoruz.

5.Zip şeklinde inen dosyayı çıkartıyoruz ve .html uzantılı dosyayı açarak mesajları okuyabilirsiniz.

Evet arkadaşlar aslına bakarsanız bu konu dolaylı olarak WhatsApp başkasının mesajlarını okuma konumuz ile de ilişkili diyebiliriz. Kimisi önemli mesajlarını kurtarabilir kimisi ise bu konu sayesinde şüphelerini giderebilir. Eğer bu konu hakkında bir problem yaşarsanız bizlere yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

6 Yorum

 1. Mehmet dedi ki:

  Dosya seç diyor secemiyorum nasıl yapicam lütfen yardımcı olurmusunuz

 2. Mehmet dedi ki:

  Yaptım ya harbidende oluyor teşekkürler

 3. ibrahim dedi ki:

  yapamadim lutfen yardim edin. konu hakkinda gunlerdir ugrasiyorum. yardimlarinizi karsiliksiz birakmam.

 4. Arzu dedi ki:

  Acaba crypt dosyası nasıl bir dosya