WhatsApp Nasıl İndirilir? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

WhatsApp Nasıl İndirilir?

WhatsApp dünya üzerinde artık telefonların standart mesajlaşma uygulamasını sonlandıran ve iletişim konusunda en iyi uygulama olma yolunda ilerliyor. WhatsApp üzerinden mesajlaşma haricinde fotoğraf veya medya içeriği gönderme , görüntülü/sesli konuşma gibi özelliklerinde bulunması uygulamanın popülerliğini daha da arttırdı diyebiliriz. Eğer sizler de WhatsApp uygulamasını indirmek istiyorsanız ancak WhatsApp nasıl indirilir bilmiyorsanız telefonunuzun işletim sistemine göre adımları takip edebiliriz.

[alert-warning]İlgili Konu: WhatsApp Nasıl Açılır?[/alert-warning]

WhatsApp Nasıl İndirilir?

Konumuzda hem Android , hem iOS , hemde Windows Phone için anlatım yapılmıştır. Telefonunuzun modeline göre yandaki kolay ulaşım kısmı sayesinde anlatımı seçip doğrudan o anlatıma geçtikten sonra adımları takip ederek WhatsApp uygulamasını indirebilirsiniz.

WhatsApp İndir Android

1.Google Play Store uygulamasına girin. Cihazınızın ana ekranında yer alan Play Store uygulamasına giriş yapın.

2.Arama yapın. Resimde gördüğünüz kısma tıklayın. Açılan klavyeden “WhatsApp” yazın ve klavyeden arama butonuna tıklayın.

3.WhatsApp uygulamasına tıklayın. Karşınıza WhatsApp ile ilgili sonuçlar çıkacaktır. Buradaki diğer uygulamalara değil resimde görmüş olduğunuz uygulamaya tıklayın.

4.Yükle butonuna tıklayın. WhatsApp uygulamasının indirme sayfasına giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan “Yükle” butonuna tıklayın. Dilerseniz aynı sayfadan uygulamanın özellikleri hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

5.Uyarıyı kabul edin. Karşınıza uygulama hakkında bazı izinler istenecektir. Burada zararlı bir durum yoktur ve uygulamanın doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Çıkan uyarı sayfasından “Kabul Et” butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra uygulama yüklenmeye başlayacaktır ve indirme işlemi ile kurulum bittikten sonra uygulamayı kullanabilirsiniz.

WhatsApp İndir iOS

1.App Store uygulamasını açın. iOS cihazınızın ana ekranında yer alan açık mavi renkli App Store uygulamasını açın.

2.Arama kısmına giriş yapın. App Store uygulamasına giriş yaptıktan sonra alt kısımda ikonlar göreceksiniz. Bu ikonların arasında yer alan arama ikonuna tıklayın. İkonun kendisi büyüteç şeklindedir.

3.WhatsApp uygulamasını arayın. Açılan arama sayfasındaki boşluk kısmına “WhatsApp” yazın ardından “Git” tuşuna tıklayın.

4.WhatsApp uygulamasını tıklayın yada İndir butonuna tıklayın. Dilerseniz WhatsApp Messenger yazısına tıklayarak WhatsApp sayfasına giriş yaptıktan sonra “İndir” butonuna tıklayabilirsiniz yada direk arama sonuçlarında çıkan “İndir” butonuna tıklayarak da indirebilirsiniz.

  • İndir butonuna bastıktan sonra sizden Apple kimlik bilgilerinizi isteyecektir. Apple kimlik bilgileriniz ile doğru bir giriş yaptıktan sonra indirme başlayacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir