Apple Randevu Nasıl Alınır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Apple Randevu Nasıl Alınır?

Apple Randevu alma işlemi yapmadan Apple teknik servisi herhangi bir şekilde ürün değişimi veya diğer cihaz ile ilgili işlemler ile ilgilenmiyor. Apple teknik servisine yada Apple Store’a gitmeden önce yapmanız gereken öncelikle randevu almaktır. Türkiye’de İstanbul için Apple Store mağazası da Zorlu Center‘da bulunmaktadır ancak bir çok yetkili servis bulunuyor. Yani randevunuzu farklı Apple servislerinden de alabilirsiniz. Eğer iPhone cihazınızın camı kırıldı yada teknik bir arıza oluştu ise randevu alma işlemlerini tamamladıktan sonra cihazınızı yetkili servise götürebilirsiniz. Eğer ekran değişimi gibi bir işlem değilde cihaz değişimi yada garanti kapsamı türü işlemler için Apple Store mağazasından randevu almanız gerekir. Bunun için Zorlu Center’dan nasıl randevu alınır bunu da hem videolu hemde resimli şekilde sizlere anlattık.

[alert-warning]İlgili Konu: iPhone Garanti Sorgulama[/alert-warning]

Apple Randevu Nasıl Alınır ?

Aşağıdaki anlatımlarda iki farklı başlık göreceksiniz. Eğer ekran değişimi gibi onarım tarzı konularda işlem yapmak istiyorsanız Apple Yetkili servisinden randevu almak işinizi görecektir. Bunun için birinci anlatımı kullanabilirsiniz. Eğer Apple Store mağazasından yardım almak istiyorsanız Zorlu Center Apple Randevu konusunu inceleyebilirsiniz. Her iki konu içinde farklı videolar ile randevu nasıl alınır anlatılmıştır.

Apple Yetkili Servis Randevu Alma

1.Apple yardım sitesine giriş yapın. Apple destek kısmına giriş yapmak için getsupport.apple.com adresini kullanabilirsiniz. Dilerseniz tarayıcıya bu adresi yazarak , dilerseniz bağlantıya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

2.Cihazınızı seçin. Problem yaşadığınız cihaz hangisi ise bu cihazın seçimini yapın. Biz iPhone ile ilgili bir konu olduğunu varsayarak iPhone seçeneğini seçiyoruz.

3.Yaşadığınız problemi seçin. Bu kısımda yaşayabileceğiniz problem türleri yer almaktadır. Hangi problem ile karşılaşıyorsanız o problemi seçebilirsiniz. Biz Onarımlar ve Fiziksel hasar seçeneğini seçtik.

4.Problem türünü kesinleştirin. Onarım ile yaşanabilecek problemleri sizlere listeleyecektir. Bu kısımdan probleminiz ne ise onu seçin. Biz Ekran çatlak seçeneği ile devam ediyoruz.

6.Nasıl yardım almak istiyorsunuz. Yardım alabileceğiniz yolları göreceksiniz. Eğer probleminiz sohbet yolu ile halledilebiliyor ise sohbet seçeneğini seçebilirsiniz. Ekran çatlak seçeneğini seçtiğimiz için bizlere doğrudan Onarım için Getirin seçeneği önerilen kısım olarak belirtildi.

7.Apple kimliğiniz ile giriş yapın. Telefonunuzda da kullandığınız Apple kimliğiniz ile giriş yapın. Email adresiniz ve şifrenizi yazdıktan sonra “Enter” tuşuna basabilirsiniz.

8.Kimlik doğrulama yapın. Apple kimliğiniz ile giriş yapmaya çalıştıktan sonra kullandığınız cihaza uyarı gelecektir. İlk öncelikle bu uyarıya “İzin ver” deyin ve ardından çıkan 6 haneli kodu ekranda görmüş olduğunuz alana girin.

9.Tarayıcıya güvenilsin mi ? Eğer kullandığınız bilgisayar kendi bilgisayarınız ise Güven seçeneğini de tıklayabilirsiniz ancak kullandığınız bilgisayara güvenmiyorsanız Güvenme seçeneğine tıklamanız önerilir.

10.Konum ve operatörünüzü girin. Şuan bulunduğunuz konum ve operatörünüzü seçin. Şuan ki konumuza göre sizlere en yakın Apple yetkili teknik servislerini bulacaktır.

11.Size en uygun yeri seçin. Bulunan yerlerden size en uygun olan yeri seçebilirsiniz. Apple yetkili teknik servislerin sizlere olan mesafesi belirtilmiştir. Bu kısımda bulunan yetkili servislerin altında uygun yazanları yalnızca seçebilirsiniz.

12.Tebrikler. Rezervasyonunuz başarıyla onaylandı. Dilerseniz randevunuzun saatini değiştirebilir yada tamamı ile iptal edebilirsiniz.

Apple Randevu Alma (Videolu)

 

Zorlu Center Apple Randevu Alma

1.Apple randevu almak için buradaki sayfaya giriş yapıyoruz. Apple Store Zorlu Center’dan randevu almak için verilen linke tıklayarak giriş yapın yada herhangi bir tarayıcıya sayfayı yazarak giriş yapabilirsiniz.

2.Genius Bar seçeneğine giriş yapın. Genius Bar menüsünün alt kısmında “Rezervasyon yapın” diye bir link göreceksiniz. Bu linke tıklayarak giriş yapın.

3.Mağazanızı seçin. Bu konumuzun ana başlığı Zorlu Center randevu almak ancak dilerseniz Üsküdar Akasya Apple Store seçeneğin ile diğer bir Apple mağazasından da randevu alabilirsiniz. Biz Zorlu Center seçeneği ile devam ediyoruz.

4.Apple kimliği ile giriş yapın. Karşınıza çıkan sayfada sizden Apple kimliğinizin eposta adresi ile şifresini isteyecektir. Bu bilgileri sağladıktan sonra “Enter” tuşuna basarak işleme devam edebilirsiniz.

5.Doğrulama kodunu girin. Bir önceki adımı gerçekleştirdikten sonra telefonunuza bir uyarı gelecektir. Bu uyarıyı açıp ilk öncelikle “İzin Ver” seçeneğine tıklayın. Bunun ardından size verilen 6 haneli kodu ekranda görmüş olduğunuz boşluğa girin.

6.Tarayıcı hakkında karar verin. Eğer girdiğiniz bilgisayar güvenilir bir bilgisayar ve kendi bilgisayarınız ise bu seçeneğe “Güven” diyebilirsiniz. Tercih yapmak sizin kararınız.

7.Sorun yaşadığınız cihazı seçin. Hangi cihaz ile sorun yaşıyorsanız ve hangi cihaza randevu almak istiyorsanız o cihazı. Seçin biz konumuzda iPhone için randevu alma seçeneğine tıklayarak anlatıma devam ediyoruz.

8.Tarih ve saati belirleyin. Randevu almak için size hangi zaman uygunsa onu aktif olan tarih şablonundan seçebilirsiniz. Seçtiğiniz tarihi sonradan değiştirebileceğiniz için korkmanıza gerek yok. O an için en uygun zamanı seçebilirsiniz.

9.Tebrikler. Başarılı bir şekilde Zorlu Center Apple randevu alma işlemini gerçekleştirdiğiniz. Dilerseniz Rezervasyonlarımı yönet seçeneğine tıklayarak aldığınıza zaman konuşunda değişikliğe gidebilir yada tamamı ile iptal edebilirsiniz.

Zorlu Center Randevu Alma (Videolu)

Gelmeden önce Yapmanız Gerekenler

Verilerinizi yedekleyin
Lütfen iPhone’unuzdaki verileri bilgisayarınıza veya iCloud’a yedeklediğinizden emin olun. iPhone’unuzu nasıl yedekleyeceğinizi öğrenin.

iOS aygıtınıza servis verilebilmesi için iPhone’umu Bul’un geçici olarak kapatılması gerekir. iPhone’umu Bul’u kapatmak için Apple Kimliğiniz ve Parolanız gereklidir.*

* iPhone’umu Bul’u kapatamazsanız Apple destek hizmeti sağlayamaz. Bu politika, yetkisiz kişilerin sizin bilginiz olmadan aygıtınıza servis vermesini önlemek amacıyla uygulanmaktadır. Apple Kimliğinizi ve Parolanızı hatırlamıyorsanız lütfen iForgot sayfasına gidin.

Yazılımınızı güncelleyin

Birçok sorun iPhone’unuzdaki yazılımın güncellenmesiyle çözümlenebilir. iOS 5 veya daha yeni bir sürümünü kullanıyorsanız Wi-Fi aracılığıyla veya Mac ya da PC’nizden iTunes’a bağlanarak güncelleyebilirsiniz. iPhone’unuzu nasıl güncelleyeceğinizi öğrenin.

Bunlar da ilginizi çekebilir