Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilir? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Bebek Arabası Alırken Nelere Dikkat Edilir?

bebek arabası alırken nelere dikkat edilir

Annelerin bebekleri için ihtiyaç duyulanlar listeleri epey kabarıktır. En çok ihtiyaç duyulan eşyaların başında ise bebek arabası gelir. Bebek arabaları anne ve babalar için inanılmaz bir kolaylık sağlarken bebekler için de rahatlık ve konfor demektir. Ancak, bebek arabası alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Şimdi bu konuda dikkat etmeniz gereken hususlara değinmek istiyorum.

 TS EN 1888 Belgesi

TS EN 1888 belgesi, bebek arabasının Avrupa güvenlik normlarına uygun bir şekilde üretildiğini gösterir. Ürünün üzerinde olması gereken en önemli belgedir. Tercih edeceğiniz üründe bu belgenin olmasına özen gösterin.

 Güvenlik

Bebek abralarının sağlam ve dayanıklı metallerden yapılması gerekiyor. Aksi takdirde bebek ya da çocuğunuzun hareketleri ile kolayca açılabilir ve tehlike arz edebilir. Bu nedenle arabanın açılır kapanır olmasını test etmeniz oldukça önemli.

 Konfor

Alacağınız bebek arabasının konforlu olması gerekir. Bebeğinizin bu ürünün içinde oturması, uyuması ve zaman geçirmesi düşünüldüğünde bebek arabanızın bazı özelliklerinin olup olmadığını mutlaka dikkate almalısınız. Ürünün tentesinin mevsim koşullarına uygun olarak kademeli açılıp kapanması, tentenin bebeğiniz görebileceğiniz şekilde şeffaf olması, sırt dayanağının istenilen seviyelere ayarlanabilmesi, belli bölgelerde fermuarlı detaylar olması, oturma bölümü kumaşının kalınlığı ve kalitesinin yüksek olması bebeğinizin konforu ve sizin rahatınız için çok önemli hususlardır.

 Kolay ve Pratik Olması

Bebek arabası, sizin gün boyu dışarıda kullanacağınız bir ürün. Dolayısıyla, kolay taşınabilen, tek el yardımı ile katlanabilen ve pratik olarak açılabilen bir ürün seçmeniz gerekir. Bu özellikler sizin ürünü rahat ve kolay kullanmanızı sağlayacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir