Binance Nasıl Kullanılır – Nasıl Üye Olunur - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Binance Nasıl Kullanılır – Nasıl Üye Olunur

 

Binance yoğun talebi karşılayabilmek için üye üyeliğe sınırlama getirdi. Yani günde belirli sayıda üye kabul ediliyor. İlk olarak üye olmak için uygun zamanı bekleyin. Üye olamadığınız takdirde sonraki gün ya da gün içerisinde farklı bir saatte tekrar deneyin.

  1. Binance üyeliği

İlk olarak  bu siteden üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Binance da hesap doğrulaması yapmadan günlük 2 Bitcoin’e kadar işlem yapabilirsiniz. Ki bu bile çok büyük bir rakam. Diğer borsa kuruluşlarında sizlerden hesap doğrulaması için bazı evraklar istenebilir. Bunlar kimlik, fotoğraf olabilir.

 

2. Güvenlik

Üyelik işlemini bitirdikten sonra mutlaka google çift adımlı doğrulamayı etkinleştirin. Bu, sizin güvenliğiniz için büyük öneme sahip. Bu işlem ile şifre ve mail adresinizi kaybetseniz bile cep telefonunuz siz de bulunduğu sürece hiç kimse hesabınızı kullanamaz.

3. Cüzdan adresleri

Üyelik ve güvenlik adımlarını bitirdikten sonra hesabımıza Bitcoin, Ethereum ya da altcoinler alım satımı işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun için üst tarafta bulunan Funds> Deposit Withdrawals bölümüne basıyoruz. Bu alanda birçok sanal paranın yer aldığı liste önümüze çıkıyor.

Mesela siz de Bitcoin varsa Bitcoin bölümündeki “Deposit” yerine basarak Bitcoin cüzdan bilgilerini görebilirsiniz. Sakın elinizde bulunan farklı coinleri başka cüzdanlara yollamaya çalışmayın aksi halde coinleriniz bir daha geri gelmez ve silinip giderler.

4. Bitcoin satın alma ve aktarma

Hiç Bitcoin bulunmuyorsa sizde Btc Türk, Paribu gibi Türkiye borsalarından havale ile bitcoin satın alabilirsiniz. Bizler bu husus da günlük 500 liraya kadar belge olmadan Bitcoin satın alabileceğiniz için Paribu’yu önermekteyiz. Gerekli belgeleri yolladıktan sonra, Bitcoin hesabınızı onaylattığınız takdirde çok daha fazla bütçeler ile Bitcoin satın alabilirsiniz. Gerekli belgeleri göndermek istiyorsanız bahsettiğimiz Türk borsalarını kullanabilirsiniz.

5. Binance’da altcoin satın alma

Bütün işlemleri başarıyla bitirdiniz ve aktarmış olduğunuz Bitcoin ile altcoin satın almak istiyorsunuz diyelim. Mesela son zamanların meşhur altcoini IOTA’yı ele alacağız. Sitenin sol üst kısmında bulunan Exchange> Basic’e basıyoruz. Ardından karşımıza çıkan listede istediğiniz coini alabilirsiniz..

6. Binance’ta altcoin satma

Tüm bu noktaya kadar her şeyi doğru olarak yaptınız ve satın aldığınız Iotalar beklediğiniz kadar arttı ve artık elinizdeki coini satıp, mevcut coinlerinizi Bitcoin’e döndürmek istiyorsunuz diyelim. Satın alma gibi aynı yolu izleyerek işlem yapacağız ancak şimdi satmak istediğimizden dolayı Sell butonuna tıklayacağız.

Bunlar da ilginizi çekebilir