@ ET İşareti Nasıl Yapılır? (Bilgisayar ve Telefon) - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

@ ET İşareti Nasıl Yapılır? (Bilgisayar ve Telefon)

“@” işareti bilgisayarda internet kullanımına başlayan bir çok kullanıcının en çok kullandığı sembollerden bir tanesi. Bundan dolayı et işaretinin yapıldığı kombinasyon tuşları bozulur yada nasıl yapıldığını bilmiyor ise bir çok işlemimizi yapamayabiliriz. Bu sembolün en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesi mail adresimizi yazarken kullanıcı adından sonra kullandığımız durumlar. Örneğin mailadı@gmail.com yada maildadı@hotmail.com gibi bir mail adresi yazacağımız zaman et işaretine ihtiyacımız oluyor. Eğer bu giriş yapacağımız internet adresi kullanıcı adı değil de doğrudan mail istiyorsa vay halimize.

Şimdi bu konumuzda sizlere hem bilgisayarda hemde telefonlarda et “@” işareti nasıl yapılır bunu anlatacağız.[no_toc]

Et İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda Et “@” işareti için klavye kombinasyonları

Bilgisayarınızda eğer bu işareti yapmaya çalışıyorsanız bazı tuş kombinasyonları sayesinde bu işareti yapabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızdaki “Q” tuşu bozulmuşsa endişelenmenize gerek yok çünkü Q tuşunu kullanmadan da et işaretini yapabileceğiniz tuş kombinasyonları bulunuyor. İşte size et işareti yapmak için kullanılan tüm tuş kombinasyonları:

Windows et işareti kombinasyonu

Windows et işareti kombinasyonu

  • CTRL + ALT + Q =@
  • ALTGR + Q =@
  • İngilizce Klavyelerde
  • Shift + 2 = @
  • Apple – Macintosh : Alt-Option + Q
macOS et işareti kombinasyonu

macOS et işareti kombinasyonu

Eğer klavyem çalışmıyor ise ne yapmalıyım? diyorsanız çok dert etmeyin. Windows bilgisayarlar kullanabileceğiniz bir ekran klavyesi bulunuyor. Ekran klavyesini kullanarakta et işaretini çok kolay bir şekilde yapmanız mümkün diyebiliriz. Ekran klavyesini açmak için Başlat düğmesine Başlangıç düğmesinin resmi tıklayıp Tüm Programlar, Aksesuarlar, Erişim Kolaylığı ve ardından Ekran Klavyesi’ne tıklayarak Ekran Klavyesi’ni açın.

Telefonda Et İşareti Nasıl Yapılır?

Telefonlarda et işareti yapmak istiyorsanız yapmanız gereken işlem çok basit. Telefonunuzda yazı yazmak istediğiniz alana tıkladıktan sonra otomatik olarak klavye açılacaktır. Klavye açıldıktan sonra gelen klavye türü başlangıçta harfler olacaktır. Harflerin yerine telefonunuzda bulunan rakamlara dönüştürme seçeneğine tıkladıktan sonra rakamların ve bazı sembollerin yer aldığı klavye açılacaktır. Bu kısımdan @ işaretini bularak kolay bir şekilde et işaretini yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir