Facebook Degisiyor mu? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Facebook Degisiyor mu?

Facebook Değişiyor mu

                                                                                                               mark zuckerberg

 

Mark Zuckerberg’in açıklamalarından sonra Facebook değişiyor mu? sorusu akıllara geldi? Her gün milyonlarca insanın kullandığı Facebook, sadece bir arkadaşlık ve sosyalleşme sitesi olmaktan çıkmış ve iş dünyasının dahi kullandığı bir platform haline gelmeyi başarmıştır.

Hayatımızın hemen hemen her alanına göre değişen ve gelişen sosyal mecralar, zaman içerisinde kendilerini yeni durumlara adapte etmek için birtakım değişikliklere girerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için çabalıyorlar.

Zuckerberg kendi Facebook sayfasından yaptığı açıklamalarla sitenin temel algoritmalarıyla oynayarak kullanıcıların ana sayfalarında daha çok arkadaş ve aile içeriği, daha az reklam ve tanıtım göreceğini belirtti.

 

‘Önemli Bir Değişikliğe Gidiyoruz’

 Zuckerberg’in önemli bir değişikliğe gidiyoruz dediği açıklamalar Facebook değişiyor mu sorusunu gündeme getirirken “İnsanların pasif bir şekilde video izlemesi ya da makale okuması her ne kadar eğlendirici olsa da verdiğimiz hizmetin sadece eğlendirici olmaması gerektiğini düşündüğümüzden Facebook kurgusu üzerinde önemli bir değişikliğe gidiyoruz.” diyerek gelecek değişimin ne amaçla yapıldığının altını çizdi. Daha az haber ve reklam yayınlayarak aile ve arkadaş içeriklerinin daha çok ve öncelikli görünmesini sağlayacaklarını böylece açıklamış oldular.

 

Facebook’taki Sorunları Çözmek

 

Facebook değişiyor mu endişesi taşıyan kullanıcılar için; 2018 yılına girerken yeni yıl ile ilgili hedefleri arasına sorunları çözmek konusuna ekleyen Zuckerberg, uzmanlara göre fazla etkileşimin iyi sonuçları olmadığını anlamış durumda. Özellikle 2017 yılında sadece etkileşim almak için yanlış haberler ve sahte içerikler ile Facebook’un kullanımının zorlaştığı bahsedilen bir konu olmuştu. Yeni ana sayfa ile ilgili olarak Harvard Üniversitesi’nden Hazard Owen, bunun büyük ve önemli bir değişiklik olduğunu belirten bir yazı kaleme aldı. Sonuç olarak, birkaç hafta içerisinde uygulanılması beklenen ana sayfalarda daha çok arkadaş ve aile paylaşımı göreceğimiz bu değişiklik, sosyal mecraların geleceğini belirlemek adına önemli bir konu olarak ilgi çekmeye devam ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir