Facebook Renk Değişimi Nasıl Yapılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Facebook Renk Değişimi Nasıl Yapılır?

Facebook 2004 yılında kuruldu ve kuruluşundan bugüne kadar kendini sürekli yenilemekte. Tasarım, arayüz gibi göze hitap eden bir çok konuda sürekli kendini geliştirmekte. Bu geliştirme ve güncellemelerden bir tanesi de kullanıcıların Facebook temalarını değiştirebilmeleri. Bu yazımızda “Facebook temasının rengi nasıl değiştirilir”, “Facebook arayüzü nasıl kişiselleştirilir”, “Facebook renk değişimi nasıl yapılır” gibi konulara değineceğiz.

Aslında Facebook her güncellemede bir takım değişiklikler yaparken menü renklerini hep aynı bıraktı. Yani o klasik mavi. Halk arasındaki deyişle “Facebook Mavisi”

Facebook’un rengini ve tüm temasını kolaylıkla değiştirebiliriz. Bunu bilgisayarımızda kullandığımız web tarayıcılar aracılığıyla yapabiliriz. Kullanacağımız bu ücretsiz web tarayıcısı eklentileriyle Facebook temasının ve renklerinin nasıl değiştirileceğini görelim.

 

Facebook Menü ve Renk Değiştirme Nasıl Yapılır

Facebook tema ve renk değiştirmek için kullanacağımız yöntem için bilgisayarınızda Google Chrome veya Mozilla Firefox web tarayıcısının yüklü olması gereklidir. Bu iki tarayıcıdan biri yüklü ise; örneğin Chrome yüklü ise;

1-Google Chrome web tarayıcımızı açıyoruz.

2-Chrome Web Mağazasına giriyoruz.

3-Sol üst köşede bulunan uzantılar simgesine tıklıyoruz.

4-Sol üst köşedeki uzantı arama bölümünden “Color Changer For Facebook” uygulamasını aratıyoruz.

5-Çıkan bağlantıda “Uzantıyı Ekle” simgesine tıklıyoruz.

6-Uzantı Chrome’a yüklendikten sonra, Chrome web tarayıcımız üzerinden Facebook’u açıyoruz.

7-Tarayıcının adres çubuğunda sağ üst kısımda “C” şeklinde bir simge belirmiş olacak. Bu simgenin üzerine tıklıyoruz ve Facebook’un rengini veya temasını istediğimiz bir renk veya tema yapıyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir