BTK Siber Ordu Hacker Başvurusu Nasıl Yapılır ? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

BTK Siber Ordu Hacker Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Son zamanlarda haberlerde de görmüş olduğunuz haberlerden bir tanesi BTK tarafından düzenlenen siber ordu oluşturulması. Eğer sizde Türkiye siber güvenlik için hacker olmak istiyorsanız başvurarak yarışmaya katılabilirsiniz. Yarışmaya katılmak için gerekli adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Siber Yıldız Başvurusu Nasıl Yapılır ?

1. Siber yıldız sayfasına giriş yapıyoruz. Altta verilmiş olan kaynak linki sayesinde siber yıldız sayfasına giriş yapıyoruz. Ardından “Hemen Kayıt Ol” butonuna tıklıyoruz. Tüm başvurular bu site adresinden yapılmaktadır. Gerekli tüm açıklamalarda sitede verilmiştir.

2. Gerekli bilgileri doldurun. Bu adımdan direk karşınıza bir form gelecek. Bu formu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Sizden istenenler kullanıcı adı , email adresi , parola ve cep telefonu numaranız olacak. Bu bilgileri girdikten sonra “Kayıt Ol” butonuna tıklayabilirsiniz.

3.Telefonuna yada mailinize gelen doğrulama kodunu girin. Telefonunuza yada mail adresinize bir doğrulama kodu gelecek ve bu doğrulama kodu karşınıza gelen sayfaya girin.

Yarışma Nasıl Yapılacak ?

Yarışma için öncelikle kayıt oluyoruz , onaylama işlemini gerçekleştiriyoruz, dilersek ekip kuruyoruz ,  hazırlıklarımızı gerçekleştiriyoruz , olabildiğince en yüksek puanı topluyoruz ve ödülü kazanıyoruz.

Yarışma Kuralları Nelerdir ?

 • Yarışmaya grup olarak katılan yarışmacılar, sorulara doğru cevap girdiğinde puanı gruba eklenecektir.
 • Yanlış girilen cevaplarda, sorunun toplam puanı azalacaktır. Gruptaki herhangi bir üye yanlış cevap girdiğinde, puan azalması bütün grubu etkileyecektir.
 • Diğer yarışmacıların soru çözmelerini engellemek, soru cevaplarını internete sızdırmak yasaktır.
 • Kaba kuvvet saldırıları dahil olmak üzere sistemde yük oluşturabilecek bütün davranışlar yasaktır.
 • Yarışma süresince herhangi bir araç, betik kullanımına dair kısıtlama yoktur.
 • Yarışma sırasında yarışmacılar karşılaşacağı teknik sorunlar için siberyildiz[at]usom.gov.tr adresini kullanacaktır.
 • Yarışmanın kazananları, yarışma bitiminden bir hafta sonra açıklanacaktır. Bu süre zarfında grup veya bireysel olarak yarışan yarışmacıların cevapları incelemeye alınacak, kopya durumunda puan düşürülecek veya diskalifiye edilecektir.
 • Kurallara uymayan yarışmacıları USOM diskalifiye edebilir.
 • Bir yarışmacı birden fazla grup oluşturamaz, birden fazla grupta yarışamaz. Bir gruba dahil olan bir yarışmacı sadece o grupta yarışabilir, bireysel veya başka bir grupta yarışamaz.

Puanlama Nasıl Yapılacak ?

 • Ödüller grup veya bireysel katılıma bakılmaksızın, grup veya bireysel bazda en çok puan toplayanlara dağıtılacaktır.
 • Grup olarak katılan yarışmacılar, sorulara cevap girdiğinde puanı gruba eklenecek; gruptan herhangi biri yanlış girdiğinde ise, grup üyelerinden başkası doğru girse dahi puan azalacaktır.

Kaynak: https://www.siberyildiz.com/uyelik

Bunlar da ilginizi çekebilir