E-Posta Hesabı Nasıl Açılır ? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

E-Posta Hesabı Nasıl Açılır ?

E-posta hesabı açmak günümüzde internet ortamında dolaşmak için en büyük gerekliliklerden bir tanesi. Birilerine mail yollamak asıl işlevi olurken sitelere üye olmak için de bir e-posta hesabına ihtiyacımız oluyor. Bir çok siteye kayıt olmaya çalışırken karşınıza çıkan zorunlu alanlardan bir tanesi e-posta kısmı. Bundan dolayı birisi ile iletişim kurmak için olmasa bile internet ortamında üyelikler almak için bir e-posta hesabı almak şart diyoruz. Bu konumuzda sizlere Gmail , Hotmail gibi en popüler e-posta sağlayıcılardan nasıl hesap açabileceğinizi göstereceğiz. Hangi sağlayıcıdan e-posta hesabı açmak istiyorsanız onu tercih edebilirsiniz.

 

e-posta hesabı nasıl açılır

E-Posta Hesabı Nasıl Açılır ?

Aşağıda vermiş olduğumuz e-posta sağlayıcıların birbirinden hiç bir farkı yoktur. Hangisinden mail hesabı açmak isterseniz ondan açabilirsiniz. Sitelere üye olmak konusunda yada mail gönderme konusunda bir ayrıcalık tanımaz. Gmail hesabındaki bir mail adresinden Hotmail hesabındaki bir mail adresine de mail gönderilebilir.

Gmail Hesabı Nasıl Açılır ?

1.Gmail üyelik kısmına girelim. Gmail hesabı açmak için buradaki adresten e-posta servis sağlayıcının üyelik kısmına giriş yapıyoruz.

2.Üyelik formunu dolduralım. Karşınıza bir üyelik formu çıkacaktır ve çıkan bu üyelik formunu eksiksiz bir şekilde dolduralım.

  • Üyelik formunda ad,soyad,kullanıcı adı , şifre , şifre tekarı , doğum tarihi , cinsiyet kısımlarını doldurmanız yeterli olacaktır. Telefon numaranızı girmeseniz de bir sorun olmaz. Ancak güvenlik açısından önemlidir.

3.Gizlilik ve şartları onaylayın. Üyelik formunu doldurduktan sonra üye ol butonuna tıklayınca karşınıza Gizlilik ve Şartlar kısmı gelecektir. Bu gelen uyarıyı Kabul Ediyorum şeklinde cevaplayın.

4.Hesabınız oluşturuldu. Hesabınız artık oluşturuldu. Bir Gmail hesabına sizde sahipsiniz artık. Tek yapmanız gereken mail kutunuza gitmek.

5.Mail kutunuza gidin. Dilerseniz “Devam Et” butonuna tıklayarak mail kutunuza gidebilirsiniz yada buradaki linkten Gmail hesabınıza erişebilirsiniz.

Hotmail Hesabı Nasıl Açılır ?

1.Hotmail sitesine girin. Siteye buradaki linkten giriş yaparak doğrudan üyelik sayfasının bulunduğu kısmına ulaşabilirsiniz.

2.Formu eksiksiz doldurun. Karşınıza çıkan üyelik formunu doğru bir şekilde doldurun. Girdiğiniz bilgileri bir yere kaydetmeyi unutmayın.

3.İstediğiniz uzantıyı seçin.  Hotmail sitesinin sunduğu farklı uzantılardan da seçebilirsiniz. Bu uzantılar outlook.com , outlook.com.tr , hotmail.com ‘dur. Hoşunuza giden bir tanesini seçebilirsiniz. Aralarında herhangi bir fark bulunmamaktadır.

4.Güvenlik doğrulamasını girin. Üyelik formunun devamında bot olup olmadığınızı denetlemek için yapılmış bir güvenlik uygulaması bulunmaktadır. Sizde görünen resimdeki harf veya rakamları boşluğa girin ve hesap oluştur seçeneğine tıklayın.

5.Hotmail hesabınıza giriş yapın. www.hotmail.com adresini ziyaret ettiğinizde karşınıza çıkan üyelik bilgileri kısmını doldurduktan sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Mail hesapları arasında bir fark var mı ?

Bütün e-posta sağlayıcılar aynıdır ve aralarında herhangi bir fark bulunmaz. Tek fark siteler arasındaki tema farklılıkları gibi farklılıklardır. Aksi halde bu e-posta sağlayıcılarının her biri birbirinden kaliteli sitelerdir.

Bir mail hesabı aldım yeni alabilir miyim ?

Bir mail hesabı aldıktan sonra aynı isimle dahi farklı bir mail hesabı alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken mail hesabı için farklı bir kullanıcı adı denemek olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir