Instagram Hesabı Nasıl Silinir - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Instagram Hesabı Nasıl Silinir

Eğer Instagram hesap silme işlemine karar verdiyseniz işlem ne kadar basit olmasa da anlatımlar sayesinde çok kolay bir şekilde hesabınızı tamamı ile kapatabileceğiniz için mutlu olabilirsiniz. Son günlerde sosyal paylaşım hesaplarında genel olarak bir düşüş var ve kullanıcılarda instagram kapatma işlemi nasıl yapılıyor öğrenmek istiyor ve sizde bu kullanıcılardan birisiniz. Instagram silme işlemlerine başlamadan önce belirtmek isteriz ki eğer Instagram hesabınızı silerseniz kalıcı olarak silinecek ve geri alınamaz olacak.

[alert-warning]İlgili Konu: Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur[/alert-warning]

Instagram Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz ?

Instagram hesapları dilerseniz mobil cihaz üzerinden dilerseniz bilgisayar üzerinden de çok kolay bir şekilde silinebilir. Hangi cihazı kullanıyorsanız ona göre başlığı seçip adımları takip edebilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Mobil

1.Instagram uygulamasını açın. Telefonunuzdan Instagram uygulamasını bulun ve üzerine tıklayarak uygulamayı açın. Instagram hesabınızı doğrudan hesap ayarlarından silemezsiniz ancak yardım merkezinden hesabınızı silmeniz mümkün.

2.Instagram profilinize giriş yapın. Instagram uygulamasına girdikten sonra sağ altta yer alan profil ikonuna tıklayarak Instagram profil sayfanıza giriş yapın.

3.Profil ayarlarınıza girin. Instagram profil sayfanıza girdiğinizde sağ üst kısımda bir ayarlar butonu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak ayarlar kısmına giriş yapınız.

4.Yardım merkezine giriş yapın. Konu başında da belirttiğimiz gibi hesabınızı doğrudan profil ayarlarından silmeniz mümkün değil ancak yardım merkezine giriş yaparak hesabınızı silebilirsiniz.

5.Hesabınızı yönetme kısmına girin. Bu kısma giriş yapmanız size hesabınız ile ilgili kritik ayarların olduğu kısma götürecek. Bu kısımda hesap silme seçeneğini bulabilirsiniz.

6.Hesabınızı silme sekmesine tıklayalım. Hesabınızı silme sekmesi sizi ya kalıcı olarak silme yada hesap dondurma yapmanız gerektiği konusunda karar vereceğiniz bir sekmeye yönlendirecek.

7.Hesabımı nasıl silebilirim sekmesine gidin. Hesabınızı nasıl gidebileceğiniz hakkında bilgiler veren ve bu kısımda hesap silme linki bulunan sayfaya sizi yönlendirir.

  • Eğer hesabımı nasıl silerim kısmından devam ederseniz ve işlemi tamalarsanız hesabınız tamamı ile silinecektir ve bir daha hesabınıza ulaşamayacaksınız. Bundan dolayı kararınızı vermeden önce bir kez daha düşünmeniz için tam zamanı. Eğer kararlıysanız bir sonraki adım ile işleme devam edebilirsiniz.

8. Hesabını sil sayfasına linkine tıklayalım. Bu seçeneği girdiğiniz sayfadaki ilk madde de bulacaksınız. Bunun yerine hesabınızı geçici olarak kapatma seçeneğine de hala girebilirsiniz.

9.Hesabınıza giriş yapın. Güvenlik kontrolü açısından sizden hesap bilgilerinizi tekrardan isteyecek. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra giriş yap butonuna tıklayın ve hesabınıza giriş yapın.

10. Hesabınızı silme nedeninizi girin. Bu sayfada sizlere Instagram kendini düzeltebilmek adına neden sildiğinizi öğrenmek istiyor. Bir sebep uygun ise onu seçin yada başka bir şey diyerek geçiştirebilirsiniz.

11.Hesabınızı kalıcı olarak silin. Şifrenizi tekrardan girmenizi isteyecek güvenlik nedenlerinden dolayı. Şifrenize giriş yaptıktan sonra “Hesabımı kalıcı olarak sil” seçeneğine tıklayın ve işlem tamamlanmış olacak.

Instagram Hesap Silme Bilgisayardan

1.Bir internet tarayıcısına girin. Bilgisayarınızdan herhangi bir internet tarayıcısına giriş yapabilirsiniz. Biz anlatımda Google Chrome tarayıcısını kullanacağız.

2.Instagram hesap silme linkine girin. Instagram hesabınızı silmek için buradaki linkten hesabınızı kalıcı olarak silmek için sayfaya giriş yapın. Yazımızı okuyarsanız doğrudan bağlantıya tıklayarak siteye gidebilirsiniz.

3.Instagram hesabınıza giriş yapın. Bizde Instagram hesap bilgileri giriş yapıldığı için direk giriş yap olarak çıkıyor. Sizde şifre ve kullanıcı adını isteyebilir. Gerekli bilgileri girdikten sonra hesabınıza giriş yapın.

4.Hesabınızı silme nedenini belirtin. Resimde de gösterildiği gibi hesabınızı silme nedeninizi girin. Instagram kendinden kaynaklanan bir hatadan kullanıcı kaybediyorsa bunun nedenini öğrenmek istiyor.

5.Şifrenizi girip Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın. Hesap silme nedeninizi belirttikten sonra otomatik olarak şifre kısmı ve hesabımı kalıcı olarak sil butonu aktif olacak. Şifrenizi girip “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayın.

  • Unutmayın ki bu işlemi yaptıktan sonra hesabınızı tekrardan geri alamazsınız. Geri alamayacağınız şeyler arasında Instagram fotoğraflarınız da dahildir.

Videolu Anlatım

Instagram Uygulaması Nasıl Silinir ?

Eğer Instagram hesabınızı sildikten sonra Instagram’dan tamamen kurtulmak istiyorsanız uygulamayı da silebilirsiniz. Uygulamayı silmek için yapmanız gereken çok basit ve kolay. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken uygulamayı tüm verileriyle birlikte silmeniz faydalı olacaktır.

Instagram Silme

instagram silme

instagram silme

Android İçin ;

1.Cihazınızda Ayarlar kısmına giriş yapın.

2.Uygulamalar yada Uygulama Yöneticisi seçeneğine dokunun.

3.Instagram uygulamasını uygulamalar arasından bulun.

4.Yüklemeyi Kaldır ya da Devre dışı bırak seçeneği ile uygulamayı silin.

iOS İçi;

1.İlk öncelikle ana ekrandan Intagram uygulamasını bulun.

2.Uygulamanın üzerine dokunun ve basılı tutun.

3.Uygulama ikonun üzerinde çıkan X işaretine dokunun.

4.Çıkan uyarıyı onaylayın.

Yapmanız gerekenler bu kadar. Instagram hesabınızda silinmiş oldu , Instagram uygulaması da cihazınızdan kalkmış oldu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 Yorum

  1. dost dedi ki:

    çok güzel anlatmışsınız teşekkürler.