Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Geri Açılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Geri Açılır?

Facebook hesabınız eğer kapatıldıysa siteye giriş yapmaya çalıştığınızda bir uyarı görürsünüz ve Facebook hesabınıza erişemezsiniz. Facebook hesabınızın kapatılmasının birden fazla nedeni olabilir ve aşağıdaki listede bu nedenler verilmiştir. Eğer bu gibi durumları yapmadığınızı düşünüyorsanız Facebook hesabım kapatıldı ancak haksız yere diyorsanız bu duruma itiraz edebilirsiniz. Aşağıda verilen adımları gerçekleştirdiğinizde eğer haklı olduğunuzu gösterirseniz hesabınız Facebook yetkilileri tarafından açılacaktır.

[alert-warning]İlgili Konu : Facebook hesabı nasıl açılır ?[/alert-warning]

Facebook Hesap Kapatılma Nedenleri

Facebook hesabınızın kapatılma nedenleri değişkenlik gösterebilir ancak Facebook tarafından belirlenen başlıca nedenler aşağıdaki gibidir.

  • Facebook Koşulları’na uymayan içerikler paylaşma
  • Sahte bir ad kullanma
  • Birisinin kimliğine bürünme
  • Topluluk Standartlarımızı ihlal ederek Facebook’ta izin verilmeyen davranışları devam ettirme
  • Diğer insanlarla taciz, reklam, tanıtım, flört veya izin verilmeyen başka amaçlarla iletişim kurma

Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Geri Açılır ?

kapatılan facebook hesabı nasıl açılır

kapatılan facebook hesabı nasıl açılır

1. Öncelikle buradaki adresten Facebook kapatılan hesaplar için itiraz sayfasına giriş yapıyoruz.

2.Karşınıza çıkan formda açıkça belirtilen boşlukları dolduruyoruz. İsminiz ile kimlikteki ismin aynı yazılmasına özen gösterin.

3.Ek bilgiler kısmında hesabınızın kapatılmasına sebebiyet verdiğini düşündüğünüz konu hakkında açıklama kısaca yazıyoruz.

4.Gönder butonuna tıklıyoruz.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra başarılı bir şekilde kapatılan hesabınız için itirazda bulunmuş olacaksınız. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey Facebook yetkililerinin itirazını incelemesini beklemek ve gelen sonuca göre hareket etmek olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sizlerden gelen ve kullanıcıların karşılaştığı sorunların cevapları aşağıda yer almaktadır. Eğer sizin sorununuz aşağıda yer almıyorsa yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz.

İtiraza Geri Dönüş Süresi Ne kadar ?

İtirazlara geri dönüş süresi itirazınızı yaptığınız güne bağlı olarak da değişiklik gösterebilir. Eğer çalışma saatleri içerisinde bir itirazda bulunduysanız itirazınıza dönüş muhtemelen 3-5 gün içerisinde yapılacaktır.

Kimlik Fotoğrafını Nasıl Gönderirim ?

Kimlik fotoğrafını gönderme ile ilgili problemler bu konuda sıkça yaşanan problemlerden bir tanesidir. Eğer kimliğinizi bir tarayıcıdan taratarak gönderirseniz bu çok daha faydalı olacaktır. Eğer böyle bir imkanınız yok ise kimliğinizi düz bir zemine koyduktan sonra fotoğraf karesinin içerisine kimlik köşeleri de sığacak şekilde resmini çekebilirsiniz. Eğer fotoğraf çekerek göndermek istiyorsanız yazıların net bir şekilde göründüğünden emin olun.

[alert-note]kaynak: Facebook[/alert-note]

Bunlar da ilginizi çekebilir