Snapchat Nedir, Snapchat Nasıl Kullanılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Snapchat Nedir, Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat uygulaması arkadaşlarınıza fotoğraf veya 10 saniye kadar videolar ile mesaj gönderebileceğiniz bir uygulamadır. Gönderilen fotoğraflar veya videolar gönderdiğiniz kişide arşivlenmez ve silinir. Bu tarz anlık mesajlaşma ve belli süreye kadar mesajların kaldığı uygulamaların arasında en popüleri tartışmasız Snapchat uygulamasıdır. Arkadaşlarınıza snapler yollayabildiğiniz gibi çekmiş olduğunuz fotoğraf veya videoyu hikayenize de 24 saat süre ile koyabilirsiniz. Snapchat nedir sorusuna kısaca anlık mesajlaşma uygulamasıdır diyebiliriz.

Bu konumuzda sizlere ayrıca Snapchat nasıl kullanılır konusunu detaylı bir şekilde anlatacağız.

İlgili Konu: Instagram Nasıl Kullanılır?

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat nasıl detaylı bir şekilde kullanılır en basitten en detaylı işlemlere kadar anlattık. Snapchat uygulamasını edinip, hesap açtıktan sonra nasıl kullanıldığını, nasıl snap atıldığını ve diğer detaylı konuları öğrenebilirsiniz.

1.Snapchat’i yükleyin. Snapchat uygulamasını kullandığınız telefona göre uygulama mağazasından indirebilirsiniz. Eğer Android işletim sistemli bir cihaza sahip iseniz Google Play Store, iOS işletim sistemli bir cihaza sahipseniz iTunes üzerinden uygulamayı edinebilirsiniz.

2.Snapchat uygulamasını açın. Cihazınıza yüklemiş olduğunuz uygulama cihazınızın ana ekranına gelecektir. Bu uygulamanın ikonuna tıklayarak uygulamayı açabilirsiniz.

3.Snapchat uygulamasına kayıt olun. Uygulamayı edindikten sonra bir Snapchat hesabı açmamız gerekiyor. Herhangi bir hesaba uygulama bağlı olmadığından dolayı uygulamayı açtıktan sonra karşınıza giriş yapma ya da kayıt olma butonu çıkacaktır. Bu butonlardan “Kayıt Ol” ya da “SIGN UP” butonuna tıklayın.

4.Snapchat hesabınızı açın. Snapchat hesabınızı açmak için gerekli formları doldurmanız gerekiyor. Ad, soyad girişlerini yaptıktan sonra hesabınıza özel olacak olan kullanıcı adınızı da belirlemelisiniz. Bu kullanıcı adınız başkası tarafından kullanılan bir isim olamaz. Farklı kişiler sizi ararken bu kullanıcı adı sayesinde çok kolay bir şekilde bulabilir. Ayrıca belirtmek isteriz ki Snapchat uygulamasını kullanmak için 13 yaşından büyük olmanız gerekiyor.

5.Arkadaşlarınızı ekleyin. Snapchat uygulamasını yeni kullanmaya başladığımıza göre arkadaşlarımızı bundan haberdar etmek için oları ekleyebiliriz. Eğer telefon rehberinizden Snapchat uygulamasını kullamasını kullanan kişiler var ise bu kişileri uygulama üzerinden kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

6.Snapchat arkadaş ekleme. Snapchat uygulamasını açtıktan sonra sol üstte yer alan Snapchat ikonuna tıklayın ve profil kısmı gelecektir. Bu kısımdan “Arkadaş Ekle” seçeneğine tıklayın. Ardından “Kullanıcı Adı”, “Kişilerim”, “Snapkod”, “Yakınlarda” seçenekleri ile ekleme kısımlarını göreceksiniz. Bu seçeneklerden hangisi size uygun ise bu seçeneklerden arkadaşlarınızı ekleme yapabilirsiniz. Ayrıca bu seçeneklerin altında Snapchat sizlere alt kısımda hızlı ekleme seçeneği de sunacaktır.

  • Kullanıcı adı ile kişi eklemek için kişinin Snapchat üzerinde kullandığı kullanıcı adını tam olarak bilmeniz gerekmektedir.
  • Kişilerim seçeneğinden telefon rehberinizdeki kişileri ekleyebilirsiniz.
  • Snapkod seçeneği ile arkadaşınızı eklemek için kişinin snapkodunun olduğu fotoğraf galerinizde bulunuyor olması gerekir. Bu resim ile kişiyi doğrudan ekleyebilirsiniz.
  • Hızlı ekleme kısmı ise sizin ilişki içerisinde bulunduğunuz kişileri Snapchat size otomatik olarak gösterecektir.

Snap Nasıl Atılır?

1.Selfie kamerasını açın. Uygulamayı açtıktan sonra zaten doğrudan kamera açılacaktır ancak cihazınızın ana kamerası aktif olacaktır. Selfie kamerasını aktif etmek için sağ üst köşede yer alan ikona tıklayın ve görüntü değişip selfie kamerası açılacaktır.

2.Yuvarlağa basarak fotoğrafınızı çekin. Fotoğrafınıza karar verdikten sonra aşağıda yer alan yuvarlak butonuna basın ve fotoğrafınıza çekin.

3.Dilerseniz 10 saniyeye kadar video çekebilirsiniz. Snap çektiğiniz gibi anlık fotoğraf yerine yuvarlak butona basılı tutarak 10 saniyelik video da çekebilirsiniz.

4.Çektiğiniz fotoğrafı iptal edebilirsiniz. Eğer çekmiş olduğunuz snapi iptal etmek isterseniz fotoğrafı çektikten sonra sol üstteki X butonuna basabilirsiniz.

Snapchat Efektleri ve Lensleri Kullanma

Snapchat efektler ile çekmiş olduğunuz snapleri muhteşem hale getirebilirsiniz. Filtreler ve efektler günün anlam ve önemine göre değişkenlik gösterebilir ve yeni efektler eklenebilir. Bu yeni filtreleri kullanmak için snap çekme kısmından filtreyi seçtikten sonra yüzünüzü ortalayıp snap çekebilirsiniz. Bu konu detaylı bir şekilde konumuzda anlatılmaktadır.

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Snapchat uygulamasını eğer kullanmak istemiyorsanız hesabınızı tamamı ile silebilirsiniz. Snapchat hesap silme işlemi için eğer karar verdiyseniz hesap silme işlemini tamamladıktan sonra 30 günlük bekleme süresi olacağını hatırlatmak isteriz. Kişiler sizin hesabınıza ulaşamaz ve snap atamaz ancak hesap bilgileriniz 30 gün boyunca saklı tutulur. Bu sürenin sonunda hesabınız tamamı ile silinir. Eğer 30 gün içerisinde hesabınızı tekrardan açmak isterseniz hesabınızı açabilir ve hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir