Facebook Durumu Nasıl Değiştirilir - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Facebook Durumu Nasıl Değiştirilir

Facebook platformunda aile bireylerini , arkadaşlarını bilgilendiren o anki durumunu içeren mesajlar paylaşabilirsin. Durum güncellemesini herhangi bir konu için herhangi bir zamanda yapabilirsin. O anda ne hissettiğini paylaşmakta özgürsün. Yada yakın bir zamanda nişanlandıysan yada evlendiysen bunu sevdiklerinle paylaşabilir ve herkesin görmesini sağlayabilirsin. Eğer sende facebookta durum paylaşımı nasıl yapılır yada ilişki durumu nasıl değiştirilir öğrenmek istiyorsan yazıyı okumaya devam et.

Facebook Etkinlik Durumu Değiştirme

1. Öncelikle mail adresimizi ve şifremizi girdikten sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayıp Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.

2. Doğrudan ana sayfaya girer girmez karşınıza durum güncelleme barı çıkacaktır. Resimde kırmızı alan ile çizilmiş kısımda görebilirsiniz. Bu kısma dilediğimiz şeyi yazabiliriz.

3. Durumunuzu yazın ve paylaşın. Dilediğinizi yazdıktan sonra durum güncellemesini gerçekleştirebilmek için “Paylaş” butonuna basın. Dilerseniz durumunuza resimde gördüğünüz gibi fotoğraf, video , fotoğraf albümü de ekleyebilirsiniz. Yada yer bildirimleri , ifadeler ve kişileri de eklemeniz mümkün olacaktır. Bir kişi eklemek için @ işareti yaptıktan sonra kişinin ismini yazmanız önerilerin çıkmasına yeterli olacaktır. Çıkan öneriler

4. Durumunuzu dilediğiniz zaman silebilirsiniz. Durumunuzu paylaştıktan sonra dilerseniz durumunuzun sağ üst kısmında yer alan ok butonuna tıkladıktan sonra açılan pencereden “Sil” butonuna tıklayarak silebilirsiniz.

Facebook İlişki Durumunu Değiştirme

1. Facebook menüsünde üst bardan profil resminize tıklayın. Bu işlemi yaparsanız sizin kendi profil sayfanız açılacaktır.

2.Bilgirini Güncelle butonuna tıklayın. Facebook profilinize girdikten sonra kapak fotoğrafınızın üzerinde yer alan “Bilgilerini Güncelle” butonuna tıklayın.

3.Aile ve İlişkiler sekmesine tıklayın. Bilgilerimi güncelle butonuna tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencere resimdeki gibidir. Bu kısımdan “Aile ve İlişkiler” sekmesine tıklıyoruz.

4.Eğer bir ilişki durumunuz var ise “düzenle” yok ise ilişki durumunu ekle kısmına tıklıyoruz. Eğer önceden ilişki durumu yok olarak dahi yapmışsanız karşınıza “Düzenle” butonu çıkacaktır. Ya da ilişki durumunu hiç belirtmemiş iseniz “ilişki durumu ekle” diye bir buton göreceksiniz. Bu butonlardan hangisi ile karşılaşırsanız duruma göre ona tıklayın.

5.İlişki durumunuzu seçin. İlişki durumundaki açılır sekmeye tıkladıktan sonra belirlenen ilişki durumları çıkacaktır. Bunların hangisi içerisinde bulunuyorsanız tıklayın.

6.Durumunu kaydetmeyi unutmayın. İşlemleri gerçekleştirdikten sonra “Değişiklikleri Kaydet” butonuna tıklayarak ilişki durumunuzu kaydedin.

kaynak: https://www.facebook.com/help/sharing

Bunlar da ilginizi çekebilir