Facebook Grubu Nasıl Oluşturulur - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Facebook Grubu Nasıl Oluşturulur

Belli bir iş grubu , okul grubu yada sevdiği belli kişilerle daha hızlı iletişim kurabilmek için Facebook grupları ideal bir araçtır. Facebook üzerinden bilgiler, resim ve medya içerikleri hatta dosyalar dahi paylaşabilirsiniz. Kişilere tek tek göndermeniz gereken şeyleri Facebook grubu sayesinde çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Bunun haricinde oyun grubu fan sayfaları gibi topluluklarda Facebook grup oluşturmak için idealdir. Eğer aşağıdaki adımları sırasıyla yaparsanız sizlerde bir Facebook grubuna sahip olabilirsiniz.

Facebook Grup Oluşturmak

1. Facebook adresine giriş yapın. Eğer Facebook hesabınız açık değil ise buradaki adresten Facebok giriş sayfasına gidip, gerekli bilgileri dolduktan sonra giriş yapalım.

2.Sol kısımdan Grup seçeneğine tıklayın. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol kısımdan aşağı doğru inin. Sol sütunun son kısmında “Oluştur” sekmesinin alt kısmında “Grup” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklıyoruz.

3. Gerekli bilgileri doldurun. Sizden grubunuzun ismini belirlemenizi ve grubunuzda bulunmasını istediğiniz kişileri belirlemenizi isteyecek. Bu kısımları doldurduktan sonra “Oluştur” butonuna tıklayabilirsiniz.

  • Eğer grubunuza kolay erişmek istiyorsanız ve Facebook’a giriş yaptıktan sonra sol taraftaki “Kısayollar” kısmında görünmesini isterseniz “Kısayollara Tuttur” seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.
  • Grubunuzun herkese açık bir grup mu yoksa özel grup mu olacağını da bu kısımdan belirleyebilirsiniz.

4.Grup simgesini belirleyin. Grubunuza en uygun ve grubunuzu bir nevi tanımlayan bir simgeyi seçin. Simgeyi seçtikten sonra “Tamam” butonuna tıklayın.

5.Grup ayarlarınızı yapın. Grubunuzu oluşturduktan sonra direk grup sayfanıza yönlendirileceksiniz. Bu kısımdan direk Facebook kapak fotoğrafınızı seçebilirsiniz. Grup için diğer ayarları da sağdaki üç noktalı butona tıkladıktan sonra açılan sekmeden “Grubu Yönet” seçeneğine tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir