Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook hesabınızı dondurmaya mı karar verdiniz ? Eğer sosyal paylaşım platformlarından biraz uzak durup ara vermek istiyorsanız Facebook hesap dondurma sizler için uygun bir tercih olacaktır. Hesabınızı tamamı kapatmak yerine bir süre sonra dönmeyi düşünüyorsanız bu seçimi kullanabilirsiniz. Hesabınızı tekrardan kullanmaya karar verdikten sonra sanki hesabınızı hiç kapatmamış gibi kullanmaya devam etme imkanına sahipsiniz. Aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra hesabınızı başarılı bir şekilde dondurabilirsiniz.

[alert-warning]İlgili Konu: Facebook Hesap Silme [/alert-warning]

Facebook Hesabınızı Nasıl Dondurabilirsiniz?

Facebook hesabınızı dilerseniz bir mobil cihaz yardımı dilerseniz bilgisayardan hesabınıza giriş yaparak çok kolay bir şekilde dondurabilirsiniz. Hesabınızı tekrar aktif ettiğinizde tüm kişisel bilgileriniz ve fotoğraflarınız aynı şekilde korunur ve silinmez.

Facebook Hesap Dondurma Mobil

1.Facebook uygulamasını açın. Kullandığınız cihazdan Facebook uygulamasını açın. Dilerseniz normal tarayıcıdan www.facebook.com adresini de gidebilirsiniz.

  • Eğer bir tarayıcıdan Facebook sitesine girip işlemi yapmak isterseniz anlatım uygulama üzerinden yapıldığı için yapacağınız işlemler aynı olsa da görsellerde farklılıklar olabilir.

2.Sağ alt köşede yer alan resim gördüğünüz butona tıklayın.

3.Ayarlar sekmesine giriş yapın. Sağ alt köşedeki butona tıkladıktan sonra açılan ekranda aşağı doğru inin ve “Ayarlar” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayın.

4.Hesap Ayarları seçeneğine tıklayın.

5.Güvenlik menüsüne giriş yapın.

6.Dondur seçeneğine tıklayın. Güvenlik kısmına girdikten sonra sayfanın aşağısına doğru inin ve Hesap sekmesinin sağında kalan Dondur linkine tıklayın.

7.Neden belirtip Dondur butonuna tıklayın. Facebook hesabınızı dondurma nedenini belirttikten sonra altta bulunan “Dondur” butonuna tıklayın. Bu işlemi tamamladıktan sonra şifre isterse şifrenizi tekrardan girin ve hesabınız donmuş olacak.

Facebook Hesap Dondurma Bilgisayardan

1.Facebook adresine giriş yapın. www.facebook.com adresine dilerseniz linke tıklayarak dilerseniz bir web tarayıcı açıp adresi internet çubuğuna yazarak siteye giriş yapın.

2.Giriş bilgilerini doldurun. Facebook’a kayıt olmuş olduğunuz eposta adresini ve hesabınızın şifresini girdikten sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayarak hesabınıza giriş yapın.

3.Ayarlar sekmesine girin. Sağ üst köşede yer alana aşağı doğru üçgen şeklindeki butona tıkladıktan sonra açılan kısımdan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

4.Güvenlik bölümüne giriş yapın. Sol köşede yer alan menüler kısmından “Güvenlik” menüsüne tıklayın.

5.Hesabını dondur kısmına tıklayın. Güvenlik kısmına tıkladıktan sonra açılan sayfanın aşağısına inin ve Hesabını Dondur seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğin sağında yer alan “Düzenle” butonuna tıklayın.

6.Hesabını dondur seçeneğine tıklayın. Düzenle butonuna tıkladıktan sonra açılan kısımda “Hesabını Dondur” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın.

7.Dondur butonuna tıklayın. Facebook sizden hesabınızı dondurma sebebini soruyor ve size uygun olan nedeni seçtikten sonra dilerseniz bir açıklama ekleyip “Dondur” butonuna tıklayın. Bu işlemi yaptıktan sonra başarılı bir şekilde hesabınız donacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir