Facebook İletişim Nasıl Geçilir? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Facebook İletişim Nasıl Geçilir?

Facebook iletişim yani yardım merkezi sayesinde Facebook hakkında problemleriniz olduğunda bu servis aracılığıyla sorunlarınızı çözebilirsiniz. Bizde sizlere bu konumuzda Facebook ile iletişime nasıl geçebileceğiniz konusunda 4 farklı yol göstereceğiz.

[alert-note]

Facebook Müşteri Hizmetleri

Facebook ile doğrudan iletişime geçebileceğiniz herhangi bir telefon numarası ya da bağlantı maalesef ki bulunmamaktadır. Facebook ile herhangi bir şekilde doğrudan mesajlaşamaz , mail gönderemez , ya da arayamazsınız. Ancak Facebook yardım merkezini kullanarak ve bu kısımdan sorunlarınızı anlatarak çözümler bulabilirsiniz.

[/alert-note]

facebook iletişim

facebook iletişim

Kısa ve Kolay Anlatım

1.Facebook Yardım Merkezi sayfasına linkten ulaşın yada web tarayıcınızdan giriş yapın.

2.İlgili sorununuz hakkında bir başlık arayın.

3.Bulduğunuz başlığa giriş yapın.

4.Facebook’un sorununuzu nasıl çözülebileceğini dair yaptığı açıklamayı takip edin.

Facebook İle İletişime Nasıl Geçilir ? (Detaylı)

facebook müşteri hizmetleri

facebook müşteri hizmetleri

1.Facebook Yardım Merkezi sayfasına giriş yapın. Eğer Facebook hesabınıza henüz giriş yapmadıysanız ilk öncelikle hesabınıza giriş yapın. Sağ üst köşede bulunan “Giriş Yap” seçeneği sayesinde hesabınıza çok kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

2.Menü de ve sayfada arama yapın. Bu kısımda Facebook olabildiğince tüm karşılaşılan sorunları cevaplamaya çalışmış. Muhtemelen sizin karşılaştığınız sorunda bu sayfada yer alıyordur ancak mevzu bu sorunu bulmak. Doğru seçenekleri tercih ederek sorununuzu ve ardından sorunun çözümünü bulabilirsiniz.

  • Facebook Kullanımı: Bu kısımda genel olarak Facebook işlevlerini nasıl yerine getirebileceğiniz hakkında cevaplar bulabilirsiniz. Bu durumlara örnek vermek gerekirse Facebook hesap açma , mesaj gönderme , arkadaş ekleme , Videolar , Sayfalar gibi genel konular yer almaktadır.
  • Hesabınızı Yönetme: Bu kısım ise sizin Facebook giriş ve şifre , Profil ayarlarınız , Adınızı  değiştirme gibi genel olarak profiliniz ile alakalı değişimleri nasıl yapabileceğiniz konusunda cevaplar bulunmaktadır.
  • Gizlilik ve Emniyet: Hesabınızın güvenliği konusunda sorunların cevaplarını buradan bulabilirsiniz. Eğer şifreniz çalındıysa , bir kişinin sizin Facebook hesabını çaldığını düşünüyorsanız , hesabınızı güvene almak istiyorsanız buradaki konuları ziyaret edebilirsiniz.
  • İlkeler ve Şikayet Etme: Facebook kullanım şartları bulunmaktadır ve bu Facebook kullanım şartlarını ihlal eden durumlar ile karşılaşırsanız , sizleri rahatsız eden birisi olursa bu kısımda konuları takip ederek çok kolay bir şekilde yardım alabilirsiniz.

3.Sizle uygun olan kısmı seçin. Hesabınız ile yaşadığınız problemi siz çok daha iyi bilirsiniz ve üstte genel hatları ile özetlediğimiz kısımlardan hangisi hakkında problem yaşıyorsanız o kısmı seçebilirsiniz.

4.Yönlendirmeleri takip edin. Duruma göre Facebook sizi nasıl adımlar atmanız gerektiği konusunda yönlendirecektir. Bir başlık için giriş yaptıktan sonra o başlık sizleri yaşadığınız duruma göre farklı kısımlara da yönlendirebilir.

5.Arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Eğer aradığınız şeyin nerede olduğu hakkında bir fikriniz yok ise arama çubuğunu sorununuzu bulmak için kullanabilirsiniz ancak bu kısımda yaptığınız aramayı genel sözcükler ile yapmayı tercih edin. Eğer çok özel şeyler yazarsanız herhangi bir sonuç bulamayabilirsiniz.

6.Diğer alanlarda problemler yaşıyorsanız. Eğer Facebook reklamları ile ilgili problem yaşıyorsanız Facebook Reklam Merkezi sayfasına giriş yapabilirsiniz ve sorununuzu bu kısımda arayabilirsiniz. Diğer bir yardım sayfası olan Facebook Yardım Topluluğu sayfasından da eğer probleminiz hakkında bir şey bulamazsanız bu kısımdan soru sorarak yardım alabilirsiniz. Soru sormak için sayfaya giriş yaptıktan sonra sağ kısımda “Bir Soru Sor” seçeneğini göreceksiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir