Facebook Şifre Kırma Nasıl Yapılır - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Facebook Şifre Kırma Nasıl Yapılır

Facebook hesabı hacklemek , şifresini çalmak kişisel hakları ihlal eden ve kaçınılması gereken bir durumdur. Birinin Facebook şifresi nasıl kırılır bilmek belki de sizin kendinizi korumanızda yardımcı olabilir. Kişilerin hangi yollar ile sizlerin şifrelerini çaldığını fark edip bunlara önlemlerde alabilirsiniz. Bu yöntemlerden bazıları sizlerin bazı bilgilerini tahmin etmek , mobil cihazınıza sahip olmak gibi şeylerdir. Eğer bir kişi sizin güvenlik sorularınızı , şifrenizi kolayca tahmin edebiliyorsa yada telefonunuza sahipse facebook şifrenizi kolayca kırabilir ve hesabınızı çalabilir.

[alert-warning]İlgili Konu: Instagram Şifre Kırma [/alert-warning][toc]

Facebook Şifresi Nasıl Kırılır ?

Facebook şifre kırma yöntemlerinden biz doğal yollar ile kırma yöntemini sizlere anlatacağız. Şuan için zaten herhangi bir şekilde Facebook şifrelerini kıran bir program yoktur. En güvenilir ve en kolay yöntemi sizler için aşağıda anlattık. Adımları takip ederek şifre kırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Şifre Kırma

1.Kişinin mail adresini öğrenmelisiniz. Facebook şifresini kırmak istediğiniz kişinin Facebook’a kayıtlı olduğu mail adresini öğrenmeniz gerekir. Bu mail adresini kişi arkadaşınız ise ve profilinde paylaşmış ise görebilirsiniz.

 • Bu adımdan sonra muhtemelen size yardım etmek isteyen 3 ortak arkadaşa ihtiyacınız olacak.

2.Facebook giriş sayfasını açın. Eğer Facebookta giriş yapmışsanız çıkış yaparak Facebook giriş sayfasına girin.

3.Hesabını mı unuttun seçeneğine tıklıyoruz. Hesabı legal yollardan ve programsız şekilde almaya çalışacağız.

.4. Hedefteki kişinin e-posta adresini yazıyoruz. Kişinin mail adresini yazdıktan sonra ara butonuna tıklıyoruz.

5.Bunlara artık erişimin yok mu seçeneğine tıklayın. Diğer bilgilere bir erişiminiz yok varsayarak bu anlatıma devam ediyoruz.

 • Gördüğünüz üzere eğer kayıtlı olduğu olduğu numaranın açık olduğu telefona sahip iseniz işi o yöntem ile de halledebilirsiniz.

6.Facebook ile ilişkisi olmayan bir mail girin. Burada sizden ileride yapılacak işlemler için iletişim kurulacak bir mail yazmanız isteniyor. Yazdığınız mail adresi ile herhangi bir Facebook hesabının ilişkisi bulunmaması gerekiyor.

7.Facebook güvenlik sorusuna cevap vermeye çalışın. İlk öncelikle eğer tahminleriniz var ise ve kişiyi iyi biliyorsanız güvenlik sorusunu yanıtlayarak ilk adımda bu işi halledebilirsiniz.

8.Eğer güvenlik sorusunu bilmiyorsanız Facebook Yardım’da da anlatıldığı gibi güvenilir arkadaşlara başvurun. Şifrenizi unuttum kısmından bu adımlara kadar geldikten sonra yapabileceğiniz diğer bir seçenek ise güvenilir arkadaşlara başvurmak olacak.

“Bir internet adresi (URL) içeren talimatlar göreceksiniz. İnternet adresinde (URL) sadece güvenilir kişilerinizin erişebileceği özel bir güvenlik kodu bulunur. Bağlantıyı açıp size güvenlik kodunu vermesi için arkadaşlarınız arayıp internet adresini (URL) verin.” , Facebook

Facebook Hesabını Koruma

Gördüğünüz üzere aslında bir Facebook hesabı herhangi bir program kullanmadan çok kolay bir şekilde çalınabiliyor. Bu durumu engellemek için sizlerinde Facebook hesabınızı güvenlikli hale getirmeniz gerekiyor.

 • Bunu yapmak için ilk öncelikle Facebook güvenlik ayarları kısmından Giriş Onayları kısmını kullanabiliriz. Eğer farklı güvenilmeyen bilgisayar veya cihazlardan giriş yapılmaya çalışılırsa telefon ile size bir bildirim gelecek.
 • Diğer bir önlem ise gerçekten kullanılmayan ve özel olan bir şifre seçmek. Sizleri tanıyan kişiler özelliklerinizden veya günlük hayatınızdaki bazı rutinlerden şifrenizi bulamaması gerekiyor. Hele hele şifreniz doğum tarihi, telefon numaranız gibi şeyleri kesinlikle içermemesi gerekiyor.
 • Sosyal platformlar gerçekten çoğaldı ve bir çok sosyal paylaşım hesabımız ve mail hesabımız olduğundan tek şifre kullanabiliyoruz. Buda riskli durumlardan bir tanesi çünkü bir hesabımızın şifresi bulunursa tüm hesaplarımız elden gidebilir.
 • Belli aralıklar ile şifrenizi değiştirmek sizin faydanıza olacaktır. Sürekli değişen bir şifreyi bulmak ve çözmek gerçekten karşı taraf için çok zor olabilir.
 • Giriş yaptığınız bilgisayar ve cihazlardan çıkış yapmayı kesinlikle unutmayın.

Şifre Tahmin Etme

Şifre tahmin etmek de günümüzde sık kullanılan şifreler sayesinde kullanılan şifre kırma yöntemlerinden bir tanesidir. Kimi kullanıcı facebook hesabını açarken önemsemeyerek basit bir şifre girebilir ve girilen bu şifreyi değiştirmeden hesabını kullanmaya devam edebilir. En çok kullanılan şifre modelleri ve hatalar aşağıdaki gibidir.

 • Doğum tarihi kullanımı
 • İsmin şifre içerisinde geçmesi ile kombinasyon
 • 123456789
 • Telefon numarası
 • Evcil hayvanlarının isimleri
 • Bağımlı oldukları ve sevdikleri şeylerin isimleri

Şifre Dosyası Arama

Facebook şifremizi koruma kısmında da anlatıldığı gibi bir çok sosyal paylaşım ve mail hesapları bulunduğundan dolayı kişiler şifreleri akıllarında tutmakta zorlanabilirler. Bundan dolayı bilgisayarlarında saklıda olsa şifreler diye bir dosya bulunma ihtimali vardır. Eğer karşı kişinin bilgisayarına ulaşabiliyorsak bilgisayarda şifreler , kişinin ismi gibi dosya isimleri arayabiliriz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

6 Yorum

 1. eray dedi ki:

  abi acikladigimiz gibi yola çıkıyoruz ama karşı tarafın numarasını ve email hesabını bilmiyorum
  bu durumda nasıl kirabilirim ?

 2. mert dedi ki:

  5. kısım çıkmıyor malasef

 3. aysum dedi ki:

  salam menim profilimi aca bilersiz ? hemde nomre bloku olmuwam komek edin xaiw ?

 4. hızlı yaşam dedi ki:

  kişisel facebook hesabım çalındı msn çalındı lütfen yardım edin