Instagram DM Nedir, Instagram DM Nasıl Atılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Instagram DM Nedir, Instagram DM Nasıl Atılır?

DM Instagram üzerinde kullanılan ve kullanıcılar tarafından sıkça söylenen Insta terimlerinden bir tanesi haline gelmiştir. Henüz Instagrama yeni katılan kullanıcılar tarafından DM nedir sorusu sıkça sorulmaktadır çünkü normal hayatta pek karşılaşılan bir sözcük değildir. DM açılımı “direct message” şeklindedir ve Türkçe’ye çevirdiğimizde bunu “direkt mesaj” olarak çevirebilir. Türkçe anlamından da çıkarabileceğiniz gibi DM atarak kullanıcıya doğrudan mesaj atmış oluruz. Direkt mesaj atıldığında mesajı attığınız kişi yalnızca mesajı okuyabilir ve farklı kişiler yolladığınız bu mesajı göremez. Dilerseniz mesajınızı bir fotoğraf ile birlikte gönderebilir ya da doğrudan mesaj olarak da gönderebilirsiniz. DM ne demek tam olarak öğrendikten sonra bu konumuzda sizlere ayrıca DM nasıl atılır konusundan da bahsedeceğiz.

[alert-warning]İlgili Konu: Instagram Nasıl Kullanılır[/alert-warning]

Instagram DM Nasıl Atılır?

Instagram’da direkt mesaj atmak için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bunlardan birincisi doğrudan DM kısmına giriş yaparak sağlanıyor. İkincisi ise DM atmak istediğiniz kişinin profiline girerek yapılabiliyor. Size iki yöntemin de nasıl yapıldığını resimli bir şekilde aktaracağız.

1.Yöntem: Direkt Mesaj Atma

1.Instagram uygulamasına giriş yapın. Kullanmış olduğunuz cihazın ana ekranında Instagram uygulamasına giriş yapın. Eğer hesabınıza giriş yapılmamış ise Instagram giriş bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.

2.Sağ üstteki DM butonuna tıklayın. Instagram uygulamasına giriş bilgilerimiz ile giriş yaptıktan sonra açılan ana ekranın sağ üst köşesinde yer alan kağıttan uçak görünümlü butona tıklayın. Ardından karşınıza gelen ekranda “Yeni Mesaj” butonuna tıklayın.

3.Göndereceğiniz kişiyi seçin. Ekranın üst kısmından hızlı bir arama yaparak kime direkt mesaj atacağınızı seçebilirsiniz. Eğer zaten iletişimde olduğunuz birisi ise önerilen kişilerin altında da çıkabilir.

4.İstediğiniz mesajı yazın. Mesaj yaz kısmındaki boşluğa tıkladıktan sonra karşı tarafa göndermek istediğiniz şeyleri yazın ve ardından “Gönder” butonuna basın. Tabi eğer bir Android cihaz kullanıyorsanız Gönder butonu yerine tik işareti olacaktır.

  • Eğer farklı mesajlar göndermek istiyorsanız tekrar yazıp aynı şekilde gönderebilirsiniz.

2.Yöntem: Profil’den Direkt Mesaj Atma

1.Uygulamayı açın ve hesap bilgilerinizi girin. İlk öncelikle yine Instagram uygulamasına açıyoruz yapıyoruz ve uygulamayı açtıktan sonra eğer hesabınıza henüz girmediyseniz giriş bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapın.

2.Arama butonuna tıklayın. Altta görmüş olduğunuz büyüteç şeklindeki arama butonuna tıklayın ve açılan kısma direkt mesaj göndermek istediğiniz kişinin ismini yazın. Çıkan sonuçlardan mesajı göndermek istediğiniz kişiyi seçin.

3.Üç noktalı menüye tıklayın. Kişinin profiline giriş yaptıktan sonra profil sayfasında yer alan üç noktalı butona tıklayın.

4.Mesaj Gönder seçeneğine tıklayın. Üç noktalı butona tıkladıktan sonra açılan penceredeki Mesaj Gönder seçeneğine tıklayın.

5.Mesajınızı yazıp gönderin. Bir önceki yöntemde olduğu gibi yazmak istediğimiz şeyi Mesaj Yaz kısmındaki boşluğa tıklayıp mesajı yazıyoruz ve “Gönder” butonuna tıklayarak mesajı gönderiyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 Yorum

  1. instagram dedi ki:

    güzel bir makale teşekkürler