Instagram Hesabı Nasıl Açılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer sizlerde milyonlarca kişinin yer aldığı Instagram kültürüne katılmak Instagram açmak istiyorsanız hemen kendi Instagram hesabınızı açabilirsiniz. Instagram platformuna katılmak ücretsizdir ve bunu dilerseniz Instagram kaydol formu ile kolaylıkla yapabilirsiniz. mobil cihazdan kayıt olarak yapabilir siniz yada bilgisayardan da Instagram’a kayıt olabilirsiniz.

[alert-warning]İlgili Konu: Instagram Nasıl Kullanılır[/alert-warning]

Instagram Hesabınızı Nasıl Açabilirsiniz?

Instagram hesabınızı açmanın iki farklı yöntemini konuda öğrenebilirsiniz. Hesabı dilerseniz bilgisayardan , dilerseniz mobil bir cihazdan yapabilirsiniz. Adımları takip ettiğiniz sürece işlemleri çok kolay bir şekilde tamamlayıp bir Instagram hesabı sizde edinebilirsiniz.

Instagram Aç Mobil

1.Telefonunuzun markasına bağlı olarak uygulama mağazasını açın. Eğer bir Android cihaza sahipseniz Google Play Store uygulamasına giriş yapın. Bir iOS işletim sistemli cihazınız var ise Apple Store’a giriş yapabilirsiniz.

2.Mağazada “Instagram” uygulamasını aratalım. Girmiş olduğunuz uygulama mağazasının arama kısmına gelerek Instagram uygulamasını aratalım.

3.Instagram uygulamasını edinme butonuna dokunalım. Instagram uygulamasının mağazadaki sayfasına giriş yaptıktan sonra uygulamayı yüklemek için “Yükle” butonuna tıklayalım.

4.Instagram uygulamasına giriş yapalım. Instagram uygulaması için Yükle butonuna bastıktan sonra kurulum başlayacaktır. Kurulum bittikten sonra cihazınızın ana ekranına gelen Instagram uygulamasının ikonuna tıklayarak uygulamayı başlatabilirsiniz.

5.”Kayıt Ol” butonuna tıklayın. Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza giriş ekranı çıkacaktır. Bu ekrandan dilerseniz Facebook hesabınız ile de giriş yapabilirsiniz ancak yeni bir üyelik açmak istiyorsanız kayıt ol butonuna tıklayalım.

6.Mail adresimize girelim. Email ile üye ol dedikten sonra karşımıza form çıkacaktır. Bu formda email adresimizi girelim. Eğer bir e-posta hesabınız yok ise buradaki adresten e-posta hesabı nasıl açılır öğrenebilirsiniz.

7.Ad, soyad ve parolamızı girelim. Bizden istenen Instagram’da kullanmak istediğimiz isim, soyad ve parolamız olacaktır. Biraz güçlü ve tahmin edilmesi zor olan bir parola tercih etmeniz faydalı olacaktır.

8.Profilimiz hakkında bilgileri girelim. Bu kısımdan sonra kullanıcı adımız , profil resmimiz , takip etmek istediğimiz kişiler gibi kişisel bilgiler istenecektir. Bu bilgileri daha sonradan da kolayca değiştirebilirsiniz.

Instagram Hesabı Aç Bilgisayardan

1.Bir tarayıcıya giriş yapın. Bilgisayarınızda kullandığınız herhangi bir tarayıcıyı açın. Biz anlatımımızda Google Chrome tarayıcısını kullanacağız.

2.Instagram sitesine giriş yapın. Web tarayıcınıza Instagram sitesini girerek siteye giriş yapın. Dilerseniz linke tıklayarak da doğrudan giriş yapabilirsiniz.

3. Instagram üyelik formunu doldurun. Karşınıza üye olmak için iki seçenek çıkacaktır mobilde olduğu gibi. Bu kısımdan dilerseniz Facebook hesabınız ile üye olabilirsiniz yada üyelik formunu doldurduktan sonra “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.

4.Sağdaki ikona tıklayın. Instagram giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede insan ikonu göreceksiniz. Bu ikona profil sayfanıza gitmek için tıklayın.

5.Profilinizi düzenleyin. Profili düzenle kısmına tıkladıktan sonra dilerseniz profil resminizi , hakkınızda kısmını ve daha bir çok ayarları bu kısımdan çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Instagram kullanımı hakkında sorunlar yaşarsanız konunun başında belirttiğimiz ilgili konu kısmındaki Instagram nasıl kullanılır makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir