Instagram Hikaye'ye Anket (Oylama) Nasıl Eklenir? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Instagram Hikaye’ye Anket (Oylama) Nasıl Eklenir?

Instagram uygulaması yaptığı yenilikler ile kullanıcıları kendisine bağlamaya devam ediyor. Çıkarmış olduğu son güncellemelere bir yenisini daha ekledi ve son güncelleme ile birlikte Instagram hikayeye anket ekleme özelliği geldi. Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcıları paylaşmış olduğu hikaye üzerinde bir anket gerçekleştirebiliyor. Bunun için dilerseniz bir durum için sizi takip edenlerden görüş desteği alabilir. Yada şuan en popüler olan “güzel miyim?, yakışıklı mıyım?” sorularını sorarak anket yapabilirsiniz.

Instagram hikaye anketine cevap verenler hangi cevabı verdiği görünüyor mu sorusu ise kullanıcıların merak ettiği sorulardan bir tanesi. Eğer anketi yapmış iseniz bunu öğrenmişsinizdir zaten ancak yalnızca ankete katıldıysanız sizin için merak edilen bir soru olmaya devam ediyordur. Hemen belirtmeliyiz ki önünüze gelen ankete hemen uyuz cevaplar vermeyin çünkü bu verdiğiniz cevaplar karşıdaki kişiye gidiyor ve anketin cevaplarını anketin sahibi görebiliyor.

Bu müthiş özelliğin nasıl kullanıldığını ise sizlere detaylı bir şekilde aşağıda anlattık. Bu konu hakkında hala problemler yaşıyorsanız yani instagram anket özelliği çalışmıyor veya kullanamıyorum diyorsanız bizlere yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz.

Instagram Hikayeye Anket Nasıl Eklenir?

1.İlk öncelikle Instagram uygulamasını Google Play Store yada App Store üzerinden yeni sürüm olan v17.0’a yükseltip uygulamayı güncellemelisiniz.

2.Ardından uygulamayı açtıktan sonra ortadaki buton ile kamera kısmını açın.

3.Bir selfie veya fotoğraf çekin.

4.Sağ üstte yer alan yüz ifadeli ikona tıklayın.

5.Açılan kısımdan “Anket” seçeneğine tıklayın.

6.Sorunuzu sorun ve dilerseniz anket seçeneklerini de değiştirin.

Böylelikle instagram hikayenizde artık bir anket yayımlamış olacaksınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir

2 Yorum

  1. kosova :D GİZLİ KİMLİK/ÖĞRENCİ dedi ki:

    EYVALALLAH

  2. Ü.k dedi ki:

    İnstagram sürümüm güncel ama kendi hesabımda anket kısmı yok, başka bir hesaptan giriş yapınca anket kısmı var ama