Instagram Nasıl Kullanılır ? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Instagram Nasıl Kullanılır ?

Instagram sosyal medya üzerinde fotoğraf paylaşma uygulamasıdır. Günümüzde kendini hızla geliştiren Instagram 2010 yılında kuruldu ve şuan 25 farklı dile destek sağlıyor. Bu diller arasında Türkçe dili de bulunuyor. Instagram ilk olarak uygulama mağazalarında yayımlandığında en çok indirilen uygulamalarda birinci sırada yer aldı. Şirketin CEO’su olan Kevin Systrome uygulamayı kullanmanın gerçekten çok eğlenceli ve kullanışlı olduğunu söylüyor. Şimdi de biz sizlere WikiNasıl ekibi olarak Instagram nasıl kullanılır bundan bahsedeceğiz.

[alert-warning]İlgili Konu : Instagram Hesabı Nasıl Açılır[/alert-warning]

Instagram Nasıl Kullanılır Tüm Adımlar

Instagram uygulamasını kullanmak için neler yapmanız gerektiği hakkında tüm adımları konumuzda bahsettik. Instagram uygulamasını yükledikten sonra menülerin kullanımını ve fotoğraf paylaşımını adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

Instagram Yükle

1.Instagram uygulamasını indirin. Instagram uygulamasını çok kolay bir şekilde sahip olduğunuz cihazın uygulama marketinden indirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse eğer bir Android cihazınız var ise uygulamayı Google Play Store üzerinden , eğer bir iOS cihazınız var ise Apple Store üzerinden indirebilirsiniz.

2.Instagram uygulamasını açın. Instagram uygulamasını yükledikten sonra ekranınıza gelen Instagram ikonunu tıklayarak uygulamayı açın. Ikon renkli bir kamera objektifine benzemekte.

3.Ekranınız alt kısmından “Üye Ol” kısmına tıklayın. Üye ol butonuna tıkladıktan sonra sizden email adresiniz , kullanıcı adınız , şifreniz , telefon numaranız istenecektir. Telefon numaranızı isteğiniz dahilinde girip girmemek size bağlıdır. Devam etmeden önce direk bu adımda kendinizin profil fotoğrafınızı da yükleyebilirsiniz.

  • Kendiniz hakkında daha detaylı bilgileri de bu kısımda girebilirsiniz. İsminiz , soyadınız , kişisel websiteniz gibi bilgileri girmek sizin elinizde.
  • Eğer bir Instagram hesabına sahip iseniz bu adımı geçerek doğrudan “Giriş Yap” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

4.Takip edilecek arkadaşlarınızı seçin. Sizlere üye olduktan sonra önerilen arkadaşlıklar listesi çıkarılacaktır. Bu kişiler sizlerin Twitter, Facebook veya telefon numaranız üzerinden olan kişilerdir. Kişileri takip edip etmemek size bağlı bir durumdur.

  • Kişilerin yanlarındaki “Takip Et” butonuna tıklayarak kişileri takip edebilirsiniz.
  • Kişileri daha sonra da takip etme imkanına sahipsiniz.
  • Kişileri takip etmek onların paylaşımlarını görmenizi sağlayacaktır.

5.”Geç” butonuna tıklayın ve hesabınız açılsın. Takip etme işlemleri de tamamladıktan sonra bu adımı atlamak için “Geç” butonuna tıklayabilirsiniz. Sizi doğrudan Instagram’ın ana sayfasına gönderecektir.

Instagram Menülerin Kullanımı

1.Sol üst + butonu ile hikayenizi paylaşın. Instagramın ana sayfasına girdikten sonra sol üst kısımda yer alan bir + butonu göreceksiniz. Bu butona tıkladığınızda tıpkı Snapchat uygulamasındaki gibi hikaye paylaşabilirsiniz.

2.DM ile doğrudan iletişim kurun. Sağ kısımdaki bir kutu benzeri ikona tıkladığınızda ise kişilere doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Bu mesajları yalnızca gönderdiğiniz kişiler görebilir.

3.Kişilerin hikayelerine göz atın. Hemen Instagram logosunun altındaki kısımda ise kişilerin profil resimlerini göreceksiniz. Bunlara tıklayarak gönderilen hikayelere bakabilirsiniz.

4.Arama yaparak daha fazla kişiye ulaşın. Alt kısımdaki ikonlardan ikincisi büyüteç şeklinde olan ikon sizlere arama yapmanızı sağlayacaktır. Bu kısımda ayrıca sizlerin beğenebileceği bazı gönderilere de yer verilmektedir. Kişi isimlerini yazarak aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

5.Hareketleri ve kişilerin yaptıklarını görün. Sağdan ikinci , kalp şeklinde olan ikon ile sizi takip edenleri , fotoğrafınızı beğenenleri görebilirsiniz. Ayrıca takip edilen kısmına tıklayarak takip ettiğiniz kişilerin neler yaptığına da bir göz atabilirsiniz.

6.Profilinize bakmak ister misiniz ? Alttan en sağdaki insan şeklindeki ikon sayesinde de kendi profilinizi görebilirsiniz. Bu kısımdan dilerseniz profil ayarlarınıza da değiştirebilirsiniz.

Instagram Fotoğraf Paylaşma

Instagram üzerinden fotoğraf paylaşmak için en alttan ortadaki fotoğraf ikonu sayesinde dilerseniz anlık fotoğraf veya video çekebilir yada eski çekmiş olduğunuz kütüphanedeki fotoğrafları veya videoları paylaşabilirsiniz.

  1. Fotoğrafı seçtikten sonra yukarı sağ kısımdan ileri butonuna tıklayın.
  2. Ardından uygulamak istediğiniz filtreler gelecektir. Dilediğinizi seçip yine aynı şekilde ileri butonuna tıklayın.
  3. En son adım olarak karşınıza gelen adımda fotoğraf için açıklama girin ve dilerseniz hashtag kullanın. Gerekli ayarları yaptıktan sonra “Paylaş” butonuna tıklayarak fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir