Instagram Repost Nasıl Yapılır ? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Instagram Repost Nasıl Yapılır ?

Instagram repost özelliği kullanıcılar tarafından sıkça kullanılan , diğer kişilerin paylaştığı fotoğrafları kendi profilinizde paylaşmanızı sağlayan bir işlemdir. Instagram repost yapmak için gereken harici bir uygulamaya ihtiyacımız vardır. Bu uygulamayı edindikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek işlemleri gerçekleştirdiğinizde sizde arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğrafları tekrardan paylaşabilirsiniz.

Instagram Repost Yapma

1.Uygulama mağazasını açın. İlk öncelikle cihazımızın Android ,iOS veya diğer markalara bağlı olarak değişen uygulama mağazasını açın. Biz iPhone’dan bu anlatımı yaptığımız için anlatımı Apple Store ile gerçekleştireceğiz.

2.Uygulamayı arayın. Repost uygulamasının aramasını uygulama mağazanızda yapın.

3.Repost uygulamasını indirin. Resimde gördüğünüz Repost uygulamasını indirin. Bu uygulamaya benzer daha bir çok uygulama da bulunmaktadır.

4.Repost Uygulamasını Açın. Uygulamanın yüklenmesi tamamlandıktan sonra cihazınızın ana ekranına gelen ikon ile uygulamayı başlatın.

5.Instagram uygulamasına geçiş yapın. Uygulama üzerinden sağ üstteki ikon veya ortada yazan “Open Instagram” yazısından Instagram uygulamasına geçiş yapın.

6.Instagram uygulamasını açıp bir fotoğraf seçin. Repost yapmak istediğiniz paylaşımı belirledikten sonra paylaşımın sağ üst kısmında yer alan üç noktalı ikona tıklayın.

7.Paylaşım Url’sini Kopyalayın. Açılan yeni pencerede yer alan “Paylaşım URL’sini Kopyala” seçeneğine tıklayın.

8.Repost uygulamasına geri dönün. Repost uygulamasını tekrardan geri açın. Kapatmadıysanız zaten uygulamalar arası geçiş yapabilirsiniz.

9.Paylaşmak istediğiniz resme tıklayın. URL’sini kopyaladığınız paylaşım Repost uygulamasında çıkacaktır. Bu paylaşıma tıklayalım.

10.Repost butonuna tıklayın. Alttan yukarı doğru açılan pencereden “Repost” butonuna tıklayın ve resim ile filtre , açıklama ayarlarını yaptıktan sonra paylaşımınız yapılacaktır.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 Yorum

  1. emek çilingir dedi ki:

    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.