Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Yenileyebilirim ? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Yenileyebilirim ?

Bu yazımız unuttuğunuz Intagram şifrenizi nasıl yenileyebileceğini videolu ve resimli olarak anlatmaktadır. Eğer mail adresimi unuttum yada kullanıcı adını unuttum diyorsanız sorun değil çünkü farklı yöntemler ile de şifreyi yenilemek mümkün. Adımları takip ederek unuttuğunuz şifreyi çok kolay bir şekilde değiştirebilir ve tekrardan Instagram hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer Instagram hesabınızı tamamı ile çalınmış yada kapatılmış durumda ise yeni hesap açmak için buradaki konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

 

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram şifrenizi yenilemek için tam olarak 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu konumuzda sizlere e-posta , kullanıcı adı ve telefon numarası ile şifrenizi nasıl yenileyebilirsiniz bunu anlatacağız. Eğer Facebook hesabınız ile kayıt olduysanız şifrenizi Facebook ile de yenileyebileceğinizi unutmayın.

Kullanıcı Adı veya Mail İle Yenileme

1.Instagram uygulamasını açın. Mobil cihazınızdan Instagram uygulamasına giriş yapın. Eğer uygulama yüklü değil ise uygulama mağazasında uygulamayı indirebilirsiniz.

  • Android cihaz kullanıyorsanız kullanıcı şifre yenilemek için kullanılamıyor. Bu işlemi bilgisayar üzerinden deneyebilirsiniz.

2.Giriş Yapmak için yardım al. Instagram uygulamasına girdikten sonra giriş yap butonunun alt kısmında “Giriş yapmak için yardım al.” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın.

3.Kullanıcı adınızı veya mail adresinizi girin. Kullanıcı adınızı girdikten sonra “Giriş Bağlantısını Gönder” kısmı aktif olacaktır. Bu buton aktif olduktan sonra butona tıklayalım ve mail adresimize bir bağlantı gönderilecek.

  • Bu kısımda hangi bilginizi hatırlıyor iseniz o bilgiyi tercih edebilirsiniz. Her iki seçenek için de üye olduğunuz mail adresine şifre yenileme bağlantısı gönderilecektir.

 

4.Mail adresinize girin. Mail adresinize giriş yaptıktan sonra gelen kutunuzda yada kimi zaman Sosyal kısmında bulunan Instagram gelen maili açın. Bu mailin içerisinde “Instagram şifrenizi de yenileyebilirsiniz” yazısına tıklayın.

  • Bu butona tıkladıktan sonra otomatik olarak Instagram uygulaması açılacak ve şifre yenileme sayfası açılacaktır.

5.Yeni şifrenizi girin. Açılan sayfada şifrenizi iki kutucuğa da girin. İki şifre de aynı olmak zorunda. Diğer kutucuk kontrol amaçlı eklenmiş bir form. Şifrenizi girdikten sonra “Şifreyi Yenile” butonuna tıklayın.

Telefon İle Yenileme

1.Instagram’a girin ve yardım alın. İlk yöntemde olduğu gibi yine Instagram uygulamasını açıyoruz ve ardından “Giriş yapmak için yardım al” seçeneğine tıklıyoruz.

2.Telefon seçeneğini seçin. Bu kez kullanıcı adı değil de Telefon sekmesine tıklayın. Ardından aşağıdaki forma kayıtlı olan kullanıcı adınızı yazın. Aktif olan “Giriş Bağlantısı Gönder” seçeneğine tıklayın.

3.Mesajlarınızı açın. Bir önceki işlemi yaptıktan sonra Instagram tarafından sizlere bir mesaj gönderilecek. Mesajlar uygulamasından Instagram’ın göndermiş olduğu mesajı açın.

4.Yenileme linkine tıklayın. Instagramın göndermiş olduğu yenileme linkine tıklayın. Bundan sonra yapacağınız işlemler bir önceki yöntemde yapmış olduğunuz işlemler ile aynı olacak.

Videolu Anlatım

Bunlar da ilginizi çekebilir