Instagram Takipçi Nasıl Silinir ? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Instagram Takipçi Nasıl Silinir ?

Instagram hesabınızda eğer sizleri rahatsız eden birileri var ise ya da istemediğiniz bir akrabanız bulunuyorsa hiç merak etmeyin çünkü bu kişileri Instagram hesabınıza ulaşmalarını engelleyebilirsiniz. Instagram üzerinde bir takipçi kaldırılamıyor ancak onları engelleyip hesabınıza ulaşmalarını engellemeye izin veriyor. İlerideki gereksiz takipçilerden kaçınmak içinde sizler hesabınızı gizli yaparak bu tarz kişiler daha sizi takip etmeden onlara çok kolay bir şekilde engel olabilirsiniz.

 

Instagram Takipçileri Nasıl Silebilirsiniz ?

Instagram takipçileri silemiyoruz ancak aşağıdaki adımları uygulayarak çok kolay bir şekilde onları engelleyebiliriz. Gelecekte sizleri rahatsız edebilecek kişilerin sizin takip edememesi içinde hesabınızı gizli yapabilirsiniz.

Takipçi Engelleme

1.Instagram uygulamasını açın. Eğer bilgisayardan bu işlemi yapmak istiyorsanız buradaki adresten Instagram adresine giriş yapın. İşlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

2.Profil sayfanıza giriş yapın. Eğer mobil cihazdan Instagram hesabınıza giriş yapıyorsanız bu ikon ekranın sağ alt köşesinde yer alıyor. Eğer hesabınıza bilgisayardan giriş yaptıysanız ikon sağ üst köşede yer almaktadır.

3.Takipçiler kısmına giriş yapın. Takipçilerinizi görmek için profil sayfanızdaki kısımdan resimde gördüğünüz kısma dokunarak giriş yapın.

4.Takipçilerinizi arayın. Bu kısma giriş yaptıktan sonra sizin takip ettiğiniz ya da takip etmediğiniz tüm kişiler karşınıza çıkacaktır. Bu kişilerden profilinizi görmesini istemediğiniz kişi arayın.

5.Engellemek istediğiniz kişiye tıklayın. Bu işlem sizi engellemek için bulduğunuz kişinin profil sayfasına gönderecektir.

6.Üç noktalı menüye tıklayın. Engellemek istediğiniz kişinin profiline girdikten sonra sağ üst köşede yer alan üç noktalı bir menü bulunuyor. Bu menüye dokunun.

7.Engelle butonuna tıklayın yada dokunun. Üç noktalı menüye tıkladıktan sonra açılan kısımda “Engelle” yazısı göreceksiniz. Bu butona tıklayın ve karşınıza gelen uyarıya yine “Engelle” seçeneğini seçerek işlemi tamamlayın. Bu yaptığınız adımları profilinizi görmesini istemediğini her takipçi için gerçekleştirebilirsiniz.

  • Engellediğiniz bu kişileri dilediğiniz zaman ayarlardan engellerini kaldırabilirsiniz.
  • Engellendiğiniz kişiler sizlerin başka kişilerin fotoğraflarına yaptığınız yorumları görebileceklerdir ancak herhangi bir şekilde sizin profilinize ulaşamazlar.

Hesabınızı Gizli Yapma

1.Instagram hesabınızda gereksiz kişilerin sizi takip etmemesi için ilk öncelikle başta yaptığınız gibi ilk öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın ve profil sayfanızı açın. Profil sayfanızda sağ üst köşede yer alana ayarlar ikonuna tıklayın.

2.Hesap sekmesine tıklayın. Açılan ayarlar sayfasında yer alan “Hesap” seçeneğine tıklayın.

3.Gizli hesap işlemini tamamlandı. Gizli hesap yapmak için son olarak “Gizli Hesap” sekmesinin yanındaki butona tıklayın ve hesabınız artık gizli konuma getirilecektir.

  • Hesabınız gizli olduktan sonra sizin onayınız olmadan kimse sizi takip edemez ve resimlerinizi göremez.
  • Hesabınızı tekrardan herkese açık şekilde paylaşmak isterseniz aynı şekilde bu durumu geri alabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir