Instagram UNF Ne Demek, UNF Yapanlar Nasıl Öğrenilir? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Instagram UNF Ne Demek, UNF Yapanlar Nasıl Öğrenilir?

UNF terimini eğer Instagram uygulamasına yeni katıldıysanız kimi zaman Instagram kullanıcıları tarafından bunu bolca duyabilirsiniz. UNF ne demek bunlar neden bahsediyor da diyebilirsiniz. Merak etmeyin tam olarak ne olduğunu öğrendikten sonra sizde muhtemelen “kim beni UNF yapmış” diye dolaşırsınız ortalıkta. UNF aslına bakarsanız “Unfollow” kelimesinin kısaltmasıdır. İnsanlar biraz üşengeçlikten bu kelimenin de tamamı yerine kısaltmasını oldukça kullanmaktadırlar. Bu terimin Türkçe’sine bakacak olursak “Takibi Bırakma” olarak çevirebiliriz. Yani sizi takibi bırakanları belirtmek için veya takibi bırakma sözcüğü için UNF terimini kullanabilirsiniz. Şimdi UNF nasıl yapılır buna bir bakalım.

[alert-warning]İlgili Konu: DM Nedir [/alert-warning]

UNF Yapanları Nasıl Öğrenirim?

instagram unf

instagram unf

UNF yapanları dilerseniz sizin takip ettiğiniz kişiler ile sizi takip edenleri karşılaştırarak yapabilirsiniz ancak bu durum bazen cidden sıkıcı olabiliyor özellikle takipçi sayınız bir hayli fazlaysa. Bunun yerine her zaman Instagram hesabınızı yönetebileceğiniz ve kontrol edebileceğiniz bir uygulama bulundurmak en mantıklısı gibi görünüyor. Eğer Instagram takibi bırakanları yani UNF yapanları görmek istiyorsanız buradaki linkten Google Play Store üzerinden uygulamayı Android cihazınıza indirerek otomatik olarak bulabilirsiniz. Uygulamanın kullanımı gayet basit. Uygulamayı indirdikten sonra Instagram hesabınız ile giriş ve yapın ve gerekli menülerden kimlerin sizi UNF yaptığını bulabilirsiniz.

UNF Nasıl Yapılır?

UNF yapmanız demek o kişiyi artık takip etmekten çıkmanız anlamına geliyor. Eğer bir kişiyi takip etmek istemiyorsanız dilerseniz takipçilerinizin olduğu sayfaya profilinizden girebilir ve bu kısımdan “Takiptesin” butonuna tıkladıktan sonra açılan penceren “Takibi Bırak” seçeneğine tıklayarak yapılabilir ya da uygulamanın alttan ikinci ikonuna tıklayarak arama kısmını açabilir ve bu kısımdan takibi bırakmak istediğiniz kişiyi bulduktan sonra “Mesaj Gönder” butonunun yanındaki insan ikonu ve tik işareti olan butona tıklayıp “Takibi Bırak” seçeneğini seçebilirsiniz.

Bu iki yöntem ile çok kolay bir şekilde takibi bırakmanız mümkün. Eğer konu hakkında kafanıza takılan durumlar var ise bizlere yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir