Instagram'da Engellendiğimi Nasıl Anlarım? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram’da engellediğimi nasıl anlarım kişi beni acaba engellemiş mi diye düşünceleriniz var ise merak etmeyin çünkü kesin olarak kişinin sizi engelleyip engellemediğini anlayabilirsiniz. Diğer sosyal medya veya iletişim uygulamalarında olduğu gibi kişiler kimi zaman Instagram üzerinden de engellenebiliyor ancak bir kişi sizi engellemiş mi yoksa başka bir durum mu var karıştırılabiliyor. Aslına bakarsanız Instagram’daki kişinin sizi engelleyip engellemediğini net olarak anlayabilirsiniz. Şimdi bu durumların nasıl gerçekleştiğini ve hangi durumlarda engellendiğinizi anlayabileceğinize bir bakalım.

Instagram’da Engellendim Mi Nasıl Anlarım?

Instagram uygulamasında kimi zaman bir kişi sizi engelleyebilir ve engel durumu devam edebilir. Bu gibi durumlarda engellenip engellenmediğinizi net olarak anlayabilirsiniz işte şimdi nasıl anlayabileceğiniz hakkında ipuçlarına bir göz atalım.

Instagram uygulamasında eğer bir kişi sizi engellendiyse sizin çerezler telefonun hafızasında kaldığı için arama kısmında hedef kişiyi aradığınız arama kısmında görünecektir. Bundan dolayı arama kısmında çıkması acaba engellememiş mi diye bir düşünce oluşmasına sebep olmasın. Kişinin profiline tıkladıktan sonra takip edemiyor ya da kişinin profiline erişim izniniz olmadığı uyarısı geliyor ise bilgisayar veya farklı bir telefondan kişinin profiline giriş yapmaya çalışın. Eğer farklı bir bilgisayardan giriş yapabiliyorsanız engellenmişsinizdir.

Bunun haricinde kimi zaman kişiyi takip ederken bir baktınız ki kişiyi takip etmiyorsunuz. Siz herhangi bir şekilde takibi bırakmadığınız halde artık takip etmediğinizi ve onunda sizi takip etmediğini fark etmişseniz bu kişi muhtemelen sizi engellemiş ve engeli kaldırmıştır. Sizin takip ettiğiniz kişi sizin takip etmenizi istemediği için bu tarz bir duruma başvurabilir. Eğer durduk yere takibi bıraktığınız bir kişiyi fark ettiyseniz bu kişi sizi engellemiş ve ardından engeli kaldırmıştır.

Kısaca bir kişinin hesabının kapatılıp kapatılmadığını öğrenmenin en kesin yöntemi kendi hesabınızda deneyip giremediğiniz profile bir başka profilden girebiliyorsanız %100 engellenmişsinizdir. Bunun haricinde herhangi bir yöntem kesin bir şekilde engellendiğinizi belirtmez.

Bunlar da ilginizi çekebilir