Yeni Facebook Hesabı Nasıl Açılır - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Yeni Facebook Hesabı Nasıl Açılır

Gerçek hayatta yaptıklarınıza tamamı ile bir sünger çekip silemezsiniz ancak bunu sosyal medya üzerinde yapabilirsiniz. Eğer yeni bir Facebook hesabı açmak istiyorsanız nasıl yapılacağını tek tek resimli bir şekilde anlatacağız. Dilerseniz eski Facebook hesabını da tamamı ile silip kurtulmayı da göstereceğiz.

Facebook Hesap Açma

1.Eğer bir facebook hesabınız var ise öncelikle bu hesabınızı kapatmanız gerekmektedir. Bir facebook hesabınız var ve bundan tamamı ile kurtulmak istiyorsanız bir sonraki adıma geçerek öncelikle facebook hesabı nasıl kapatılır bunu öğrenin ve sonra yeni bir hesap açın.

2.Facebook sitesini açın. Eğer bir Facebook hesabınız var ise ve önceden giriş yapılmış ise bundan çıkış yapmış olduğunuzdan emin olun.

 • Karşınıza bir form çıkacak.
 • Formu tamamı ile doldurun ve bilgileri girerken hata yapmamaya özen gösterin.

3.Arkadaşlarınızı bulun. Facebook size e-mail adresiniz ile veya telefon numaranız ile ilişki olan kişileri gösterecektir. Buradan arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz yada “Geç” butonuna tıklayarak bu adımı atlayabilirsiniz. Zaten sonradan arkadaş ekleyebileceksiniz.

4.Bilgilerinizi doldurun. Facebook sizden temel profil bilgilerinizi isteyecektir ve iş , okul , memleket gibi temel bilgilerinizin girişini yapın.

5.Profil Resmi Yükleyin. Yeni bir hesaba yeni bir gösterişli profil resmi gerekli. Sizde bilgisayarınızdan veya bilgisayar kamerası ile çektiğiniz bir profil resmini yükleyin. Diğer adımlarda da olduğu gibi dilerseniz profil resminizi sonra da yükleyebilirsiniz.

6.Ve Facebook hesabınız hazır. Facebook hesabınız hazır olduğuna göre artık sitemizin Facebook sayfasını beğenmeyi de çok görmezsiniz.

Eski Facebook Hesabını Kapatma

1.Bilgilerinizi indirin ve yedekleyin. Eğer fotoğraflarınızı , kişilerinizi, profil bilgilerinizi kaydetmek istiyorsanız Facebook üzerinden arşivinizi indirebilirsiniz.

 • Sağ üstteki profil kısmının yanındaki aşağı doğru olan oka tıklayın.
 • Ayarlar sekmesini seçin.
 • Genel ayarları seçin sol menüden.
 • Ardından ufak bir yazı göreceksiniz “Facebook verilerinin kopyasını indir” diye.
 • Karşınıza arşivimi başlat sayfası gelecek ve bu butona tıklayın.

2.Verileri indirdikten sonra hesabınızı temizleyin. Facebook verilerinizi tamamı ile aldıktan sonra hesabınızdaki profil verilerinizi dahi temizleyin.

 • Eğer yeni hesapta da aynı telefonu ve mail adresini kullanmak istiyorsanız bunları da kesinlikle silmeniz gerekiyor çünkü Facebook sizlere aynı bilgiler ile yeni bir Facebook hesabı açmanıza izin vermeyecektir.

3.Geçici bir mail adresi açın. Eğer mail hesabınızı eski Facebook hesabınızdan kaldırmak istiyorsanız bir ekstra mail hesabına ihtiyacınız olacak.

 • Yeni bir web sayfası açın.
 • Google , hotmai , yahoo gibi bir mail sağlayıcı adresine bağlanın.
 • Gerekli form ve işlemleri bitirdikten sonra mail adresinizi açmış olacaksınız.

4.Yeni mail adresini eski Facebook adresine kayıt edin. Geçici olarak açtığımız mail adresini kapatacağımız Facebook hesabı ile ilişkilendireceğiz ve böylelikle yeni açacağımız Facebook hesabında kullanmak istediğimiz mail boşa çıkmış olacak.Yine profil kısmının yanındaki aşağı doğru olan ok işaretine tıklıyoruz. Ayarlar kısmına geliyoruz.Genel ayarlar seçeneğine tıklayıp iletişim ayarlarını düzenle dedikten sonra başka bir eposta adresi ekle seçeneğine tıklayın.

 • Yeni e-posta adresi ekledikten sonra sizden şifre isteyecek. Gerekli bilgileri girip kaydet seçeneğine tıklayın.
 • Yeni e-posta adresinize onaylama maili gelecek. Bu maili onayladığınızdan emin olun.
 • Ardından yine Facebook’tan genel ayarlar kısmında iletişim seçeneğini düzenleyin ve yeni açmış olduğunuz mail adresini birincil mail adresi yapın ve eski mail adresinizi silin.

5. Yeni Facebook hesabınızı oluşturun. Yeni hesap açmak için konu başındaki Facebook Hesap Açma başlığını takip ediniz.

Videolu Anlatım

Bunlar da ilginizi çekebilir

3 Yorum

 1. Gülcan dedi ki:

  Eski hesabımı hatırlamıyom

 2. Gülcan dedi ki:

  Yardımcı olurmusunuz

 3. Cansu dedi ki:

  Çok teşekkürler