Türk Telekom Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Türk Telekom Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir

Türk Telekom kullanıcıları için hazırlanmış olan bu konumuzda wifi şifre değiştirme nasıl yapılır detaylı olarak anlatılmıştır. Eğer wifi bağlantınızın farklı kişiler tarafından kontrol edildiğini düşünüyorsanız wifi şifrenizi değiştirmek sizler için faydalı olacaktır. İntenet bağlantınızın güvenliği için bu şifre değişikliği işlemlerini belli aralıklarla yapmak internet bağlantınızın daha sağlıklı olmasını da sağlayacaktır. Farklı kişiler tarafından kullanılan wifi bağlantısı yüzünden internet hesabınız kota aşımına uğrayabilir ve internet hızınız düşebilir. Hatta kimi zaman kullanıcıların interneti kullanma oranlarına göre kota aşımı olmadan dahi internet bağlantınızın düşme imkanı vardır.[no_toc]

[alert-warning]İlgili Konu : Türk Telekom Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir[/alert-warning]

İnterneti Farklı Kişilerin Kullanıp Kullanmadığını Öğrenme ?

1.Modem IP adresiniz ile giriş sağlayın . Herhangi bir internet tarayıcısı açıyoruz ve internet adresi çubuğuna modemin IP adresini yazıyoruz.

 • Modeminizin IP adresi sizlere modem ile birlikte verilen kullanım kılavuzunda yer almaktadır.
 • Genellikle IP adresi 192.168.1.1 , 192.168.1.2 , .yada 192.168.2.1 olabilir.

2.Modem bilgileri ile giriş yapın. Yine sizlere verilen kullanım kılavuzunda yer alan modem giriş bilgileri ile modeme giriş sağlıyoruz.

 • Modem şifresini bulamıyorsanız kullanıcı adı ve şifre için admin , admin şeklinde deneyebilirsiniz.

3.Ekrandan cihazları kontrol edin. Karşımıza çıkan ekranda fazladan şüpheli cihaz görünüyorsa Wifi bağlantınız farklı bir kişi tarafından kullanılıyor demektir.

Wifi Şifre Değiştirme

1.Modeme giriş sağlayın. Modem IP adresimizi internet çubuğuna yazıyoruz ve enter tuşuna tıklıyoruz.

2.Modem giriş bilgilerini girin. Kullanım kılavuzunda da yer alan modem giriş bilgilerini burada kullanarak girişleri sağlıyoruz.

3.Kablosuz bağlantı menüsüne giriş yapın. Modem arayüzleri birbirinden farklılık göstermektedir ancak “Kablosuz Bağlantı” , “WLAN”  gibi menü arıyoruz.

4.Şifrenizi değiştirin. Kablosuz bağlantı kısmına girdikten sonra muhtemelen mevcut şifre karşınıza çıkacaktır. Bu kısımdan şifrenizi değiştirerek “kaydet” butonuna basıp çıkış yapabilirsiniz.

Notlar

 • Tam doğru bir anlatım arıyorsanız sizlere verilen kullanım kılavuzundan bu işlemleri öğrenebilirsiniz. Her modem için farklı bir arayüz olduğundan dolayı tek bir anlatım ile konuyu anlatmak imkansız.
 • 444 0 375 numarasını arayarak gerekli yardımları alabilirsiniz. Modem modelinize göre sizlere yönlendirmeler yapılacaktır.
 • Wifi şifre değiştirmenizin güvenlik açısından büyük önem taşımaktadır.
 • Belli aralıklarla bağlantınızı kullananları kontrol etmeniz wifi şifrenizin çalınıp çalınmadığını öğrenmekte fayda sağlayacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

3 Yorum

 1. Berk dedi ki:

  Çok teşekkürler wifi şifresini sayenizde değiştirebildim

 2. Battal dedi ki:

  Açıklayıcı bir bilgi teşekkürler..

 3. Esra dedi ki:

  Ya ben IP adresini girip sayfaya ulasabiliyorum kullanici adi: admin sifre: turktelekom olarak giriyorum zaten cihazin uzerinde de oyle yaziyo ama giris yapamiyorum. Sifremi degistirmem lazim baska kullanicilar var internetim yavasliyo yardim bekliyorum lutfen