Bebek Beşiği ve Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Bebek Beşiği ve Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bebek Beşiği Ve Dekorasyon Önerisi

Çocuklar bir evin olmazsa olmazlarıdır. Her şeyleri dikkatli, özenli, onlar için en doğru şekilde olması gerekir. Anne babaların en özen gösterdiği evde bebek odalarıdır. Daha doğmadan anne babayı heyecan, heves sarar. Hele bir de ilk çocuksa daha dikkatli, özenli olmaya çalışırlar. Hata yapmaktan korkarlar. Bebeklerin odaları her ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde olmalıdır. Odaları anne babalarının odalarına çok uzak olmamalıdır. En ufak bir ihtiyaçlarında, ağlama seslerinde hemen duyabilecekleri yakınlıkta olmalıdır. Eşyalar daha çok açık renkler de olmalıdır.

Gereksiz fazla eşyalara yer verilmemelidir. Odanın aydınlatması bebeğin gözlerini, göz bebeklerini rahatsız edici türden olmamalıdır. Bebeklerin odaları için odanın dekorasyon konusunda en iyisi olması için mimarlarla görüşme aşamasında gidilmelidir. Baştan ölçülü doğru dizayn edilmiş bir oda ilerde daha pratik ve saatleri kurtarıcı rol oynayabilir.

Bu odada en önemli eşyayı beşik olarak gösterebiliriz. Bebeklerin beşikleri odanın en can alıcı yerinde olmalıdır. Kapıdan girildiği zaman direk görülmelidir. Yatağının rahatlığı, konforu en iyisi olmalıdır ki bebekler uykularında rahat edebilsinler. Zaten bebekler günün çoğu zamanını beşiklerde geçiriyorlar.

Evin en küçük ve en masum bireyleri oldukları için rahatlıklarını düşünmek anne babanın en büyük sorumluluklarından biridir. Yeni doğan bebekler için büyüyen yataklar vardır. Bu beşiklerin alınması bebeklerin hızlı büyümesi ve sürekli yatak değiştirilmemesi açısından daha rahat olur. Beşiklerin boyaları katkı maddeli olmamalı bebekler oynarken boyalar sökülecek türden olmamalıdır. Sökülen boyaların bebeklerin ellerine sürülüp sonra ağızlarına gitmesi yoluyla ciddi sağlık problemleri yaşamalarına sebep olur. Odada ki ışığın beşiğin tam üstünde olması bebeğin direk ışık almasına sebep olur bu da bebeğin gözlerinde kalıcı rahatsızlıklara sebep olur.

Erkek Bebeklerin Beşikleri

Erkek bebekleri bakması konusundan daha bir zordur. Daha hareketli daha hızlı gelişen nasıl büyüdüğü anlaşılmayan bebeklerdir. Erkek bebeğe beşiğini seçerken daha geniş yere daha yakın olması bebeğin güvenliği açısından da çok önemlidir. Beşiğin tasarımına bakarken erkek bebekler için daha soğuk tonlar beyaz tonlar tercih edilmelidir. Seçilen eşyalar da gereksiz malzemelere yer vermemelidirler.

Kız Bebeklerin Beşikleri

Kız bebekleri erkek bebeklere göre daha süslü daha gösterişli odalardan haz ederler. Aileleri bu durumu tahmin ettikleri için dekorasyonları da onlara göre baştan belirlerler. Seçilen eşyaların renkleri daha cıvıl cıvıl eşyaların yerleri daha belirgin ve daha süslüdür. Beşiklere seçilen nevresimler pamuktan olmalı bebekleri rahatsız edecek kumaşlardan kaçınılmalıdır. Yazın serin tutacak, kışın sıcak tutacak pikeler üstlerine örtülmelidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir