Kredi Notu Ücretsiz Nasıl Öğrenilir? 2019 - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Kredi Notu Ücretsiz Nasıl Öğrenilir? 2019

Kredi Notu (KKB geçmişi) Findeks tarafından belirlenen müşterinin mali işlemlerine göre oluşan bir puandır. Bu kredi notu bankalar tarafından kurulmuş olan ortak bir kurum tarafından belirlenmektedir. Eğer kredi notunuzu bir müşteri bilirse kendisine uygun bir kredi çıkıp çıkmayacağını da bilebilir. Bankalar belirlenen bu kredi notuna göre müşterilerine kredi vermektedir.

Kredi notu öğrenmek için bir den çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan kimisi SMS yolu ile yada findeksin kendi resmi sitesindendir. Ancak https://www.kredihaberlerim.com gibi sitelerde ücretsiz kredi notu sorgulama aracı bulunmaktadır. Findeks üzerinden yada Turkcell, Vodofone, Türk telekom gibi aboneliklerin üzerinden yapılan kredi notu öğrenme işlemlerinde ücret alınmaktadır. Şuan için güncel ücret 8 TL’dir. Ancak kredihaberlerim üzerindeki araç sayesinde ücretsiz tahmini sorgulama yapabilirsiniz.

Kredi Notu Sorgulama Aracını Deneyin

Kredi notu sorgulama aracı tahmini bir kredi notu hesaplamaktadır. Herhangi bir şekilde bankalar üzerinden bir veri almaz. Bundan dolayı herhangi bir şekilde kredi notunun kesin bir şekilde doğru olmasını beklemeyiniz ancak yapılan denemeler sonucunda büyük oranda doğru kredi notu sorgulama işlemlerinin yapıldığı doğrulanmıştır.

kredi notu sorgulama aracı

Kredi notu sorgulama aracındaki verileri doğru bir şekilde girdikten sonra bu girilen verilere göre araç sizlere tahmini bir değer olarak kredi notunuzu belirtmektedir. Bu araçta belirtilen kriterlerin hepsi bankaların en çok kredi notu hesaplarken dikkat ettiği kriterlerdir. Araçta belirtilen kriterler bankalarınki ile örtüşmektedir. Bu araç sayesinde kredi notu öğrenme ücretsiz olarak kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bankaların kredi notu hesaplama kriterleri aşağıdaki gibidir:

  • Etki Oranı: %35 – Bireyin kredi kartını ödeme alışkanları
  • Etki Oranı: %35 – Bireyin güncel borç ve ödeme durumu
  • Etki Oranı: %11 – Yeni kredilerin açılması
  • Etki Oranı: %10 – Kredi kullanım sıklığı
  • Etki Oranı: %9 – Diğer sebepler

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Eğer kredi notunuzu net bir şekilde Findeks üzerinden öğrenmek isterseniz Findeks kayıt olduktan sonra aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıt işlemlerinin ardından “Riskim” yazdıktan sonra boşluk bırakıp TCKN numaranızı yada vergi kimlik numaranızın son 4 rakamını yazdıktan sonra 4552’ye mesaj göndermeniz gerekiyor.

kaynak: https://www.kredihaberlerim.com/kredi-notu-ogrenme-kredi-notu-sorgulama-ucretsiz/

Bunlar da ilginizi çekebilir