İnternetten Para Nasıl Kazanılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

İnternetten Para Nasıl Kazanılır?

Para kazanmak günümüzde insan oğlunun en büyük uğraşlarından ve en büyük isteklerinden bir tanesi. Her defasında hangi yollardan nasıl para kazanacağımızı düşünüyor ve kimisinde başarılı olup kimisinde başarısız oluyoruz. Bu başarısızlıklar kimi zaman bizleri yorduğundan dolayı daha kolay olarak düşündüğümüz internetten para kazanma konularını araştırmaya başlıyoruz. Sizinde tahmin ettiğiniz gibi aslında internetten para kazanmanın bir çok yolu var ancak kolay mı zor mu olduğu tartışılır. Bu konumuzda sizlere internetten para kazanma yolları olabilecek tüm her şeyi derlemeye çalıştık. Sizlere önerdiğimiz bu yolları deneyerek para kazanmaya çalışabilirsiniz.

[alert-warning]İlgili Konu: Hızlı Para Kazanma Yolları[/alert-warning]

İnternetten Para Kazanma Yolları

[toc]Bu başlık altında bulacağınız tüm para kazanma yöntemlerinden hangisi size en uygun ise onu tercih etmenizi tavsiye ederiz. Kazanabileceğiniz miktarlardan ve işlerde karşılaşabileceğiniz zorluklardan da söz edeceğiz ancak para kazanma oranı yüksek diye yapamayacağınız işleri tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Konumuzda sizlerin işine yarayabilecek tam olarak 7 farklı internetten para kazanma yolu bulunmaktadır. Açıklamalarımızı da dikkate alarak sizlere en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

 

Blog Yazarak Para Kazanmak

blog yazarak para kazanmak

blog yazarak para kazanmak

Günümüzde artık internetin de oldukça yaygın hale gelmesi ile birlikte blog yazarlığı da popüler olmaya başladı. Hemen hemen tüm para kazanma yolları diye girdiğiniz sitelerde blog yazarlığı konusunu göreceksiniz. Blog kurmak için öncelikle kullanacağınız alt yapıyı tercih etmeniz gerekir. WordPress yada blogger alt yapısı ile bir websitesi oluşturabilirsiniz. Blog sitesi oluşturduktan sonra hemen para kazanabilirim gibi bir düşünce aklınıza gelebilir. Ancak şunu bilmelisiniz ki blog yazarlığından para kazanmak hemen olabilecek bir şey değil ve bu işten başlar başlamaz bir gelir elde edemezsiniz.

Yapmanız Gerekenler

Blog sitenizi kurup oluşturduktan sonra içeriklerinizi düzenli bir şekilde siteye girmeniz gerekir. Belirli bir zaman geçtikten sonra sosyal medya yardımı ile de siteniz yükselmeye başlar. Sitenizin yükselmesi için SEO teknikleri , özgün yazılar , sosyal medya ve daha bir çok şeye dikkat etmeniz gerekir. Yazmaya başladığınız blog için içerik üretebiliyor ve bilgi konusunda yeterli kapasiteye sahip olmanız gerekir. Bu konu hakkında biraz daha detaylı bilgi almak isterseniz buradaki konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Karşılaşabilecek Zorluklar

 • Site konularında biraz başarılı olmak istiyorsanız en azından basit derecede kod bilgisine sahip olmanız şart olmasa da gereklidir.
 • SEO bilgisi blog yazarlığı konusunda gerekli bilgilerden bir tanesidir. Kimi bloglar doğallıktan dolayı SEO tekniklerini alt üst ettikleri halde başarılı olabilmektedirler ancak bu her zaman olan bir durum değildir.
 • Blog yazdığınız konu için içerik üretmekte sıkıntı yaşayabilir ve bilgi vermekte zorlanabilirsiniz.
 • Ücretli bir hosting kullanıyorsanız belirli bir süre para kazanamayacağınız için para kazanmadan para ödemeniz gerekebilir.

Kazanç

Para kazanma durumuna bakacak olursak aslında çok değişkenlik göstermektedir. Eğer sitenizde Google Adsense kullanmaya başlarsanız ve blogunuzun konusu hit alabilecek ilgi çekici bir şey ise hem aldığınız özel reklamlar ve tanıtımlar hem de Google Adsense sayesinde mükemmel para kazanabilirsiniz. Tabi normal sıradan bir blog ise hit almak zor olacak ancak aldığınız özel reklamlar sitenizin kalitesine göre hatırı sayılır düzeyde olabilir. Kazanç konusu her işte olduğu gibi blog yazarlığı konusunda da değişkenlik göstermektedir. Ancak bizim size tavsiyemiz blog yazarlığı için kolları sıvarsanız öncelikle hobi olarak başlayıp orta düzeyde bir beklenti içerisinde olmanızdır. Emin olun ki başarı oranınız daha yüksek olacaktır.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

anket doldurarak para kazanmak

anket doldurarak para kazanmak

Şuan popüler ve olan bir diğer para kazanma yöntemlerinden bir tanesi ise anket doldurarak para kazanmak ancak yazının başında belirtmek isteriz ki bu çok da tavsiye ettiğimiz yöntemlerden birisi değil. Anket doldurarak bir firmadan aylık yaklaşık 60-100 TL arası para kazanabilirsiniz. Bunu yapmak için Google üzerinden anket doldurarak para kazanmak yazdığınız zaman bile karşınıza bir çok reklamlı şekilde site çıkacaktır. Bu sitelere üye oldukta sonra gerekli firmalardan gelen anketleri doldurarak para kazanabilirsiniz.

Yapmanız Gerekenler

Bu iş için yapmanız gerekenler güvenilir anket şirketleri bulmak olacaktır. Eğer ödeme konusunda sıkıntı yaratmayan şirketler bulursanız bu şirketler tarafından yollanan anketleri doldurarak para kazanabilirsiniz. Bu konu da tavsiyemiz bir değil birden çok anket şirketi bulmanız olacaktır.

Karşılaşabileceğiniz Zorluklar

 • Sürekli anket doldurmak pek de iç açıcı bir iş gibi görünmüyor ve bu durumdan biraz canınız sıkılabilir.
 • Bulduğunuz anket firmaları pek güvenilir olmayabilir ve para alma konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz.
 • Birden fazla anket firması bulmanız gerekiyor çünkü tek bir anket firması yeterli olmayacaktır.

Kazanç

Az öncede belirttiğim gibi kazanç konusu anket doldurarak para kazanmak için biraz sıkıntılı bir durum çünkü tek bir anket firmasından kazanabileceğiniz miktar 60-100 lira arası değişiyor. Bundan dolayı tek bir firma ile çalışırsanız bunu bir kazanç kapısı değilde harçlık niteliğinde düşünebilirsiniz. Zaten bu harçlık ibaresini bulduğunuz bazı siteler de dahi görebilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanmak

makale yazarak para kazanmak

makale yazarak para kazanmak

İnternet anlık olarak para kazanabileceğiniz diğer yöntemlerden bir tanesi makale yazarak para kazanmaktır. Buradaki anlık olarak ibaresine bir kez daha dikkat çekmek istiyorum çünkü bu yöntemde blog yazarlığı gibi belirli bir süreye pek ihtiyacımız yoktur. Bazı webmaster forumlarına kayıt olduğunuzda zaten bir çok makale yazarı arandığını görürsünüz. Genel olarak makale yazarları website sahipleri tarafından aranmaktadır ve eğer güven sağladığınız sürece size işi vereceklerdir. Ne kadar çok yazı yazarsanız o kadar çok para kazanabilirsiniz. Bazen yazıları yazmak kolay bazen ise konunun türüne göre zor gelebilecektir. Makale yazmak için genel araştırma yeteneği ile birlikte yorumlama kabiliyetinizin de yüksek olması gerekir.

Yapılması Gerekenler

Makale yazarı olabilmek için öncelikle güvenilir ve sağlam bir website sahibi bulmanız gerekir. Bunun içinde r10 gibi webmaster forumlarında editör ve post işleri kategorilerinden iş bulabilirsiniz. Size verilen konuya göre yazı yazmak için genel bir internet taraması yapmanız gerekecektir. Makale yazarı iseniz asla ve asla doğrudan konuyu kopyalayarak çalıntı makaleler yazmamanız gerekir. Özgün makale her website sahibinin sizden isteyeceği ve hatta defalarca uyaracağı bir konu olacaktır. Eğer özgün olmayan makaleler yazarsanız ve durum fark edilirse bu işe çok erkenden elveda diyebilirsiniz.

Karşılaşabileceğiniz Zorluklar

 • Makale yazmak sizlere başlangıçta belki eğlenceli gelebilir ancak bir süre sonra sizi yoracak ve sıkıcı gelmeye başlayacaktır.
 • Makale üretimi konusunda konuya göre zorluklar yaşayabilirsiniz ve içerik bulamayabilirsiniz.
 • Website sahibinin maddi durumlarına göre işinizden bir anda olabilirsiniz ve işler kesilebilir.
 • Güvenilir ve zamanında paranızı veren website sahibi bulmak sizin için zor olabilir.

Kazanç

Eğer gerçekten çok iyi bir şekilde makale üretebilirseniz ve website sahibinin güvenilir olduğunu düşünürsek çok güzel para kazanabilirsiniz. Zaten tek bir websitesi ile çalışma zorunluluğunuz yok birden çok website sahibi bulabilirsiniz ancak tabi bizim size önerimiz aşırı işleri dallandırmadan yazabileceğiniz yazı kadar anlaşma yapmak. Genel olarak makale yazımı için 100 kelimesi 1 TL yada 1.50 TL civarı para ödenmektedir. 100 kelime yazı gerçekten çok az ve hızlı yazarsanız 2 dakikanızı bile almaz. Günlük yaklaşık 5000 kelime yazdığınızı var sayarsak bu sizin için yaklaşık 50-70 TL arası bir para yapacaktır. Aylık olarak ise hemen hemen 1500-2000 TL bir kazanç demektir. Tabi 5000 kelime yazı yazmak sandığınız kadar kolay olmayacaktır ancak bir şeyler yapmaya mecbursanız veya evden bir kazan istiyorsanız sizin için gayet güzel seçim olabilir.

Youtube’dan Para Kazanmak

youtube dan para kazanmak

Eğer tutturursanız ve gerçekten de bir alanınız var ise kazanç olarak da eğlence olarak da internetten para kazanabileceğiniz en iyi yollardan birisi olabilir. Bunun aynı orantılı olarak eğer tam olarak izleyiciye nasıl hitap edileceği konusunda ve video nasıl hazırlanır konusunda pek bilginiz yok ise durum tersine de dönebilir. Youtune kanalı oluşturmak ve artık günümüzde terim haline gelip youtuber olmak gerçekten eğlenceli işlerden bir tanesi. Eğer oyun , nasıl yapılır , örgü , ilginç deneyler daha aklınıza gelebilecek bir çok şey hakkında kanal oluşturabilirsiniz. Eğer aklınıza bir şey gelmiyorsa öncelikle nelerde uzman olduğunuzu düşünün ve bu konu da video çekilebilir mi yada ne kadar video üretilebilir bunu düşünün ve öyle kanal açın. Eğer aklınıza hiç bir şey gelmiyorsa yabancı kanalları dolaşarak fikir edinebilirsiniz. Ardından güzel bir kanal ismi , logosu ve kapak resmi ile işlerinize başlayabilirsiniz. Youtube’dan para kazanma konusunda daha fazla detaylı bilgi almak için buradaki konumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Yapmanız Gerekenler

 • En başta yapmanız gereken şey içerik kolay üretebileceğiniz bir konu bulmak.
 • Bulduğunuz konu için sunumları ve video hazırlıklarını güzel yapmak.
 • Başlangıçta olmasa bile ileri ki seviyelerde güzel bir kamera ekipmanına sahip olmak.
 • Başlangıç için video düzenleme konusunda ve hazırlama konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir. Güzel ve ilgi çekici videolar hazırlamak için Ulead Studio , Camtasia gibi video düzenleme programları kullanabilirsiniz.
 • Kanalınıza kişileri çekip diğer videolara yorum atmalısınız.
 • Güzel bir logo ve kapak resmi ile kanal sayfanızı ilgi çekici hale getirin.

Karşılaşabileceğiniz Zorluklar

Eğer başlangıçta doğru gelse de sonrasında yaptığınız yanlış kanal konusu seçiminden dolayı içerik üretemeyebilirsiniz. 10-20 video ürettikten sonra içerik oluşturamayıp kanalınız öyle kalırsa bir yol kat edemezsiniz. Bundan dolayı konu seçimini doğru yapmanız gerekiyor. Blog yazarlığı gibi Youtuber olmak da biraz zaman isteyen bir şeydir. İzleyici sizi sevmeli ve Youtube , Google sıralamalarında yükselmek için kanalınızı kanıtlamış olmanız gerekir. Bir süre profesyonel ekipman ve video düzenleme programlarıyla profesyonelleşmeniz gerekir.

Kazanç

Kazanç tahmin ettiğiniz den çok daha yüksek de olabilir hiç bir şekilde para da kazanamayabilirsiniz ancak biraz yeteneğiniz var ise ve izleyiciyi kendinize bağlarsanız çok büyük paralar kazanabilirsiniz. Tabi Youtuber olmak için kanal açmak yeterli ancak para kazanmak için Youtube kanalını Adsense ile birleştirmeniz yani bir de Adsense hesabına sahip olmanız gerekir. Bunun ardından başlangıç için yalnızca Adsense’den kazanırken ilerde aldığınız özel reklamlar ile paraya para demeyebilirsiniz.

Ürünlerinizi Satarak Para Kazanmak

ürünlerinizi satarak para kazanmak

Eğer el işi yeteneğiniz var ise belirli şeyler üretebiliyorsanız bunu kazanca dökebilirsiniz. Yada pazarlamasını yapıp internet üzerinden satabileceğiniz ürünler keşfedebilirsiniz. Bir yeteneğiniz var ve çok güzel takılar yapıyor olduğunuzu varsayalım. Bu ürünlerinizin satışını yapabilmeniz için aslına bakarsanız bir çok siteye ilan verebilirsiniz. Bunun haricinde de aslında satış noktaları her gün kullandığınız siteler arasında. Bunlar hangi siteler veya uygulamalar derseniz Facebook , Instagram gibi sosyal paylaşım ağları üzerinden dahi ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Dilerseniz doğrudan bu platformlara reklam vererek bir ürün satabilirsiniz yada Facebook sayfası , Instagram profili oluşturarak da satış yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu profiller de ürünlerinizi tanıtıp kullanıcılara yayabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler

Öncelikle bir Facebook hesabı yada Instagram hesabına sahip olmanız gerekir. Bundan dolayı Facebook sayfasını açmak için buradaki linkten faydalanabilirsiniz. Sayfa açmak için tabi ki bir Facebook hesabı gerekli. Bunun için sitemizde “Facebook hesabı nasıl açılır” araması yaparak gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz. Yada Instagram hesabı açmak için buradaki linki kullanabilirsiniz. Hesaplarınızı oluşturduktan sonra yapmanız gereken anlık satışlar için reklam vermek olacaktır. Mantıklı şekilde verdiğiniz ürün reklamları sayesinde güzel satışlar elde edebilirsiniz. Aldığınız satışları zamanında kargolayıp kullanıcıları memnun etmek en büyük görevlerinizden bir tanesi olduğunu asla unutmayın.

Karşılaşabileceğiniz Zorluklar

 • Ürünleriniz ilgi çekici bulunmayabilir ve satış olmayabilir.
 • Reklam verme konusunda yaptığınız hatalar yüzünden ürünleriniz kaliteli olsa bile satış yapamayabilirsiniz.
 • Müşteriye satışı gerçekleştirdikten sonra oluşan sorunlar ve geri iadeler sizleri yorabilir.

Kazanç

Bu kazanç konusu tabi ki belirli bir durum değildir. Ne sattığınıza , nasıl sattığınıza ve hangi stratejileri kullandığınıza göre kazançlar değişir. Eğer iyi ürünler satıyorsanız ancak pazarlama konusunda sıkıntılar yaşarsanız kazancınızın kötü olması kaçınılmaz olacaktır. Ancak hem ürünleriniz iyi hemde pazarlama yeteneğiniz iyiyse gelsin paralar diyoruz.

Borsadan Para Kazanmak

borsadan para kazanmak

borsadan para kazanmak

Borsadan para kazanmak anlatılabilecek pek bir durum değil aslında. Bu tarz işlerden mükemmel paralar kazanabilirsiniz yada tüm kazancınızı da kaybedebilirsiniz. Genel bir evrensel kural burada da işliyor. Eğer bir işte risk çok ise kazanç da o kadar yüksek oluyor. Borsa da piyasa takibi ve gerektiren ve yüksek riskler içeren bir kazanç yoludur. Bir şirket üzerinden aldığınız hisseler bir anda dibe çakılabilir. Belki bir haber aldınız ve bir şirket yapacağı bir yatırımı duyuracak ve bundan dolayı tüm paranızı yatırıp hisseyi aldınız ancak şirkete yapılan bir soruşturma , saldırı herhangi bir şey şirketin tüm hisselerini alt üst edecektir ve yatırdığınız para da tuz buz olacaktır.

Yapmanız Gereken Şeyler

 • Bu konu da yapmanız gereken en büyük şey piyasa takibidir. Piyasa takibini yaptıktan sonra risk fazla da olsa kayıplarınız aşırı fazla olmayabilir.
 • Risk alıp yatırım yapmanız gerekiyor. Eğer korkarak bir iş yapmaya çalışırsanız başarılı olamazsınız. Buradaki risk alma durumunu kesinlikle uçurumdan atlamak gibi işlere kalkışmak değildir.
 • Uluslararası piyasaya açılıp hedeflerinizi genişletebilirsiniz.

Karşılaşacağınız Zorluklar

Bu piyasanın her yeri zor diyebiliriz aslında. Zor ve riskli demek doğru olacaktır. Bu işten sizi korkutmak istemiyoruz ancak herkesin yapabileceği bir durum değil ve ciddi araştırmalar isteyen bir durum. Bundan dolayı dersinize iyi çalışıp risk alarak bu işe girmeniz gerekir.

Kazanç

Bu makaleyi okuduktan sonra eğer borsa işine girerseniz ve çok aşırı zengin olursanız bir teşekkür için bizi bulmaya çalışabilirsiniz. Borsadan milyarder bile olunabilir. Evet yanlış okumadınız bu iş sayesinde milyarder dahi olabilirsiniz. Aynı zamanda tüm mal varlığınızı kaybedip nereden bu makaleyi okudum deme imkanınız da bulunuyor. Kazanç oranınız şirketlerden aldığınız hisse senetlerinin boyutlarına göre ve hisse senetlerini aldığınız şirketin gösterdiği yükselişe göre değişkenlik gösterecektir.

Niche Blog Açarak Para Kazanmak

niche blog ile para kazanmak

niche blog ile para kazanmak

Eğer genel bir blog sitesi açmak konusunda endişeleriniz var ise Niche yada Türkçe’ye ilginç bir şekilde geçen “Niş Blog” açabilirsiniz. Bu tarz blogların özelliği belirli bir alana odaklı açılıyor olması. Genel bir kişisel blog açtığınızda her alandan yazılar olabilir ancak bu tarz Niche bloglar belirli bir alan odaklanır. Bundan dolayı aldığınız site ismi yani domain’de alana yönelik ve aramalara yönelik olmalı. Google üzerinden yapılan aramaların kelime hacimlerini belirleyerek hangi alanda nasıl bir niche site açabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse “epilepsi hastalığı” hakkında bir blog açabilirsiniz ve yalnızca bu alana yönelebilirsiniz.

Yapmanız Gereken Şeyler

Bu tarz niche bir site açmak için öncelikle güzel araştırma yaparak hangi alanda site açabileceğinizi belirleyin. Bu süreç en önemli süreç olduğu için bu süreçte biraz zaman harcayın. Bir alan bulduktan sonra hemen bu alana girmeyin ve öncelikle bulduğunuz konu hakkında ne kadar arama yapıldığını belirleyin. Eğer güzel bir arama yani talep söz konusu ise arzı karşılamak için yani siteyi açmak için bir diğer adıma geçebilirsiniz.

Bulduğunuz alana yönelik tam uygun bir site ismi bulmanız gerekiyor.

Sitenizi herhangi bir platform üzerine kurmanız gerekiyor ve gerekli tüm ayarlamaları da yapmalısınız.

Özgün içerikler girerek faydalı bilgiler sunarak Google’ın ilgisini çektikten sonra ziyaretçilerinizi arttırın.

Google Adsense sayesinde yada sektörünüze göre değişen kazanç kaynaklarından para kazanın.

Karşılaşabileceğiniz Zorluklar

Alan bulmak sandığınız kadar kolay olmayabilir ve bulduğunuz alan ile örtüşen bir isim bulmakta sizler için zor olabilir. Bunun yanı sıra alan buldunuz diye siteniz %100 tutacak diye şey söz konusu değil. Normal genel sitelere göre tutma olasılığı daha yüksek ancak hala bir risk olduğunu bilmelisiniz. Tüm siteniz başarılı bir şekilde hit kazandığı halde Google Adsense alamayıp bir kazanç sağlayamayabilirsiniz.

Kazanç

Kazancınızı Google Adsense’den aldığınızı varsaydığımızda kazancınız alanınıza göre değişkenlik gösterecek. Google Adsense tıklama başı verdiği gelir sizin sitenizin türüne göre ve içeriğe göre değişkenlik göstermektedir. Eğer sağlık , iş ve finans tarzı sektörler ise tıklama başı aldığınız para artacağı için kazancınız da artacaktır.

Yatırım Ortakları İle Para Kazanmak

Bu konuya tam olarak değinmek istemiyoruz aslında çünkü firmanın güvenilirliği söz konusu. Yatırım ortaklığı sitelerine yaptığınız başlangıçtaki ufak yatırımlar giderek büyür ve bu kazançlar ile tekrar yatırım yaparak parayı büyütürsünüz. Bu da nasıl iş ben para vereceğim durduk yere büyüyecek mi demeyin çünkü bununda bir mantığı var. Sitenin ismini şuan sizlerle paylaşmak istemiyoruz ancak bu tarz yatırım ortağı olan bir sitenin kazanç mantığını hemen sizlere aktaralım. Eğer siteden 50 dolar değerindeki bir jeton satın alırsanız bu size her ay 15 dolar kazandırıyor ve 7.5 dolarını nakit alabiliyor bir diğeri ile jeton olabiliyorsunuz. Peki bu kazanç nasıl sağlanıyor derseniz onu da şöyle açıklayalım. Bu tarz şirketler zaten hali hazırda bir iş yapıyorlar ve bu işleri için yatırım arttırıyorlar sizin gibi kullanıcılar sayesinde. Diyelim ki bu firmanın 1 milyon TL’lik bir yatırımı söz konusu ve kullanıcılardan gelen 500 bin TL ile bunu 1.500.000 TL yapıyor. Sizden aldığı parayı kendi işinde kullanıyor ve kazancın belli kısmını verdiğiniz paraya göre size veriyor. Buna benzer siteler bulunmakta ve bu tarz sitelere yatırım yaparak para kazanmanız mümkün.

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 Yorum

 1. PARA KAZANDIRAN TÜM FIRSATLAR dedi ki:

  Para Kazandıran Oyunların Tam Listesi