Youtube'dan Para Nasıl Kazanılır - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Youtube’dan Para Nasıl Kazanılır

Youtube para kazanma hakkında bir çok efsanevi nitelikte hikayeler duymuşsunuzdur. Youtube kullanıcılarına muhteşem bir video izleme platformu sunarken aynı zamanda para kazanma kapısı da sunuyor. Üstelik bir youtuber olmak için çok fazla zorluklarda bulunmuyor. Eğer Youtube kanalı açmışsanız ve güzel içerikli videolar yüklüyorsanız eninde sonunda bir kitleniz oluşacak ve para kazanmaya başlayacaksınız. Kazanabileceğiniz paranın miktarı olarak şunu belirtmek isteriz ki tahmin ettiğinizden çok daha fazla bir para da kazanabilirsiniz. Her işin zorluğu olduğu gibi Youtube’dan para kazanmanın da tabi zorlukları bulunuyor.Eğer bunu nasıl yapabileceğinizi merak ediyor ve Youtube’dan para nasıl kazanılır öğrenmek istiyorsanız adımları takip edin ve uygulayın.

[alert-warning]İlgili Konu: İnternetten Para Kazanma[/alert-warning]

Youtube Para Kazanma

1.Youtube Kanalızı Kurun ve Geliştirin. Youtube hesabı Google üzerinde kişisel bir hesap olarak otomatik oluşturulur. Eğer bir gmail hesabınız var ise aynı zamanda Youtube kanalız da var demektir. Aynı şekilde youtube kanalı açmak demek Gmail ve diğer Google ürünlerinden de faydalanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

 • Youtube kanalınızı ayarlar kısmından etiketler kısmını düzenlemeyi unutmayın. Girdiğiniz etiketler Youtube kanalınız içerisindeki videolar ile doğru orantılı olmalı. Böylelikle insanlar sizi ve kanalınızı çok daha kolay bulacaklardır.
 • Kanal isminiz sizin Google Profiliniz ile aynı olacaktır. Bu isim sizce uygunsa devam edebilirsiniz yada Google profilinizden isminizi değiştirmeniz mümkün. Kısa ve hatırlatıcı isimler kullanmayı unutmayın.

2.Kanalınıza Video Yükleyin. Kendi oluşturduğunuz içerikler ile Youtube kanalınızı zenginleştirmeye özen gösterin. Yüklediğiniz videoların yüksek kalitede olması hem Youtube açısından hemde videoları izleyen ziyaretçiler için olumlu bir durumdur. Videoları yükleme sıklığınızı belli bir düzene ve rutine bindirmeye çalışın. Bu sizin kanalınızın yükselmesini gerçek anlamda hızlandıracaktır.

 • İçeriğinizin mükemmel olduğunu düşünseniz bile daha da mükemmel hale getirmeye çalışın. Yaptığınız videolar her zaman bir öncekinden daha iyi olsun. Gelişim her zaman böyle gerçekleşir.
 • Youtube kanalınızda gelişimlerinize en büyük katkı sağlayacak kişiler izleyenlerin yorumlarıdır. Yorumları dikkate alın ve isteklerine göre videolar oluşturmaya çalışın.
 • Youtube videolarınızı daha iyi bir kamera yada daha iyi bir video düzenleme programı sayesinde kalite olarak arttırmaya çalışın.
 • Yüklediğiniz videolara etiketler girip girmediğinizden emin olun. Etiketler kullanıcıların doğru videoyu bulmasını kolaylaştıracaktır.
 • Video’nun ayarlarından video için bir kategori belirtebilirsiniz. Yada kanalınız zaten tek bir kategoriye hitap ediyorsa kanalınızın ayarlarından kategorinizi belirlemeniz yine videonuz üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

3.İzleyici kitlesi edinin. Belli bir izleyici kitlesi edinmeniz gerekir ki Youtube videolarınız izlensin ve aynı zamanda reklamlar gösterilsin ve sizde para kazanmaya başlayın. Emin olun ki bir kitle edinmenin belirli bir taktiği yok. Her alanda olan standart bir başarı yolu bu alanda da geçerli. Tek yapmanız gereken yaptığınız işi en iyi şekilde yapmak , en iyi içerikleri ve videoları eklemek olacaktır.

 • Videolarınızı eklerken izleyici kitlenizin ihtiyaçlarını iyi biliyor olmanız gerekir. Eğer eklediğiniz içeriklerin ve durumların zaten içerisinde olan birisiyseniz karşınızdaki izleyicinin ihtiyaçlarını belirlemek de hiç de zor olmayacaktır. Yalnızca kendinize soru sormak sizi çözüme götürecektir. Örnek vermek gerekirse bir oyun kanalı oluşturduğunuzu varsayalım. Bu oyunu oynarken hangi alanlarda zorlandınız , siz kendiniz hangi sorunlarla boğuştuğunuz içerikleri doğru belirlemenizde yardımcı olacaktır.
 • Videolarınıza yorum yapan kullanıcılar ile iletişim kurmayı ihmal etmeyin. Onların sizi daha çok sevmesine ve ilgi gördüklerini hissetmelerini sağlayacaktır.

4.Videoların ayarlarını yapın. Videolardan para kazanmak için kanalınızın kontrol panelinde veya video linkindeki video düzenleme kısmından video için reklamları açmanız gerekmektedir. Eğer video için reklamları aktif hale getirirseniz Youtube videolarda reklam göstermeye başlayacaktır. Videolar için ne tür reklam çıkacağını ve ne zaman çıkacağını da bu kısımdan belirleyebilirsiniz.

 • Eğer video dan para kazanmaya başlamışsanız kontrol panelindeki videonun sütununda bulunan yeşil dolar $ işareti sayesinde kazanıp kazanmadığınızı anlayabilirsiniz.

5.Adsense hesabınızı oluşturun. Adsense hesabı oluşturarak kazanmanın en büyük adımlarından bir tanesini atmış olacaksınız. Bir youtube kanalınız ve yüzlerce aboneniz olsa dahil bu reklam gösterdiğiniz ve para kazandığınız anlamına gelmeyebilir. Bunun için bir adsense hesabı ve bu hesabın Youtube hesabınıza bağlı olması gerekir.

 • Adsense hesabınızı açtıktan sonra kişiyi doğrulamak için Paypal yada banka hesabı gibi bilgiler gerekmektedir. Bu sayede doğrulama gerçekleştikten sonra önünüzde pek bir engel kalmıyor diyebiliriz.

6.İstatistiklerinizi kontrol edin. Kanalınızı kurduktan sonra istatistikleri kontrol etmeyi unutmayın. Hangi video ne kadar izleniyor , hangi videolarınıza yorumlar geliyor , ne kadar abone sayınız artıyor gibi şeyler sürekli kontrol etmeniz gereken şeyler. Böylelikle diğer atacağınız adımlarında hangi yönde olduğunu belirleyebilirsiniz.

7.Yotube videolarınızı paylaşın. Youtube videolarınızı paylaşmanız hem videoların Google ve Youtube aramalarında üst sıralarda çıkmasına yardımcı olacaktır hemde Google ve Youtube harici sitelerden de izleyici çekmiş olacaksınız. Çektiğiniz izleyiciler belki kalıcı kitle haline dönüşecek ve sizin büyümüze yardımcı olacaktır.

 • Unutmayın ki video izlenme sayıları, beğenmeler , yorumlar Youtube sitesinin videoları üst sıralarda çıkarıp çıkarmamasında ilk sırada gelen etmenlerdendir.

8.Youtube Partner. Youtube ile partnerlik başvurusunda bulunduktan sonra eğer onaylanırsa artık videolarınızı düzenlemede ya da daha geniş kitleye ulaşmada sizlere kolaylıklar sağlanacaktır. Bu başvuruda bulunabilmek için kanalınızdaki videoların son 90 günde 15.000’den daha fazla görüntüleme almış olması gerekir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 Yorum

 1. tolga dedi ki:

  Oyun oynarken para kazanmak istermisin? hemde GERÇEK PARA!
  cevabın evetse sende bize katıl ve anında kazanmaya başla!
  Türkiye’nin en güvenilir para kazandıran oyunu!