Yeni İstanbul Havalimanına Nasıl Gidilir - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Yeni İstanbul Havalimanına Nasıl Gidilir

Yeni İstanbul Havalimanına nasıl gidilir

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı hizmete açıldı.  Peki bu Yeni İstanbul Havalimanı nerede ve Yeni İstanbul Havalimanına Nasıl Gidilir? Bununla ilgili bilgiler vereceğiz. Yazımızın tarihi 19.03.2019’dur. Dolayısıyla zamanla verilen ücret ve hat bilgilerinde değişimler olabilir.

Yeni İstanbul Havalimanına nasıl gidilir

 

Yeni İstanbul Havalimanı Avrupa yakasında Arnavutköy ilçe sınırları içinde bulunan Tayakadın bölgesindedir. Çatalca, Göktürk,  Arnavutköy kavşağı arasındadır.

 

Yeni İstanbul Havalimanına Hususi Araç ile Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasının doğusunda iseniz, yeni yapılan Kuzey Marmara Otoyolu üzerinden, Anadolu yakasında iseniz Yavuz Sultan Selim köprüsü üzerinden Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısı ile doğruca yeni havaalanına özel aracınızla gidebilirsiniz. Hemen Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim köprüsü ile bağlantı yollarının ücretli olduğunu belirtelim.

Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim köprüsünü kullanmak istemeyenler için TEM’den veya E-5’ten Mahmutbey Gişelere kadar gelip buradan az bir ücret ödeyerek ve Kuzey Marmara Otoyoluna bağlanarak Yeni İstanbul Havalimanına gidebilirler.

Hiç ücret ödemeden kendi arabaları ile Yeni İstanbul Havalimanına gitmek isteyenler yine Mahmutbey gişelere kadar geldikten kuzey yanyoldan Edirne istikametine girip daha sonra Olimpiyat Stadı Yolu üzerinden Arnavutköy’e doğru giderek buradan Yeni İstanbul Havaalanına ulaşabilirler. Mahmutbey gişelerden sonra kuzey yanyola girince aşağıda verdiğimiz GPS koordinatlarını navigasyon cihazınıza girerseniz navigasyon cihazı sizi ücretsiz yoldan Arnavutköy içinden veya Arnavutköy’e girmeden çevre yolundan Yeni İstanbul Havalimanına götürecektir.

Navigasyon cihazına adres girmek için yeni havaalanı adresi şu şekilde:

İmrahor Mahallesi Ulubatlı Hasan Caddesi No:255 34283 Arnavutköy İstanbul

Navigasyon cihazına GPS koordinatları girmek için yeni havaalanı koordinatları şu şekilde:

Yeni İstanbul Havaalanı GPS Koordinatları : 41° 15´ 38.6460″ ve 28° 44´ 32.7120″

 

Yeni İstanbul Havalimanına Toplu Taşıma Araçları İle Nasıl Gidilir 

Yeni İstanbul Havalimanı’na otobüsle gidebilmek için iki yol var var. İsterseniz İETT otobüsleri ile, isterseniz de doğrudan havalimanının ücretli servisi HAVAİST ile gidebilirsiniz. Havalimanı otobüs hatları durakları aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Şimdilik otobüs ücretleri Avrupa yakasından 2 tam bilet ücretidir.

 

 Yeni İstanbul Havalimanı otobüs güzargahları

 

Hat Kodu Hat Adı Günlük Sefer Sayısı Ücret
H-2 YENİ HAVALİMANI-MECİDİYEKÖY(İETT) 16 2 Tam Bilet
H-3 YENİ HAVALİMANI-HALKALI(İETT) 14
H-4 YENİ HAVALİMANI-ATATÜRK HAVALİMANI(İETT) 24

 

Yeni Havalimanına Taksi Ulaşımı

Yeni İstanbul Havalimanı’nda 700’e yakın taksi çalışacak. Bu rakam ileride ihtiyaca göre artırılabilecek. Mevcut taksi fiyatları Mart 2019 itibarıyla yaklaşık şöyle:

 

—- Kadıköy’den  (E-5)  73  km-210 TL, TEM üzerinden gidilirse  67 km- 190 TL

—- Bakırköy’den  (E-5) 45 km-120 TL, TEM üzerinden gidilirse 46 km-120 TL

—- Taksim’den (E-5 ) 40 km-110 TL, TEM üzerinden gidilirse 50 km-130 TL

—- Sarıyer’den (E-5) 43 km-120 TL, TEM üzerinden gidilirse 37 km-100 TL

—- Büyükçekmece’den (E-5 ) 57 km- 150 TL, TEM üzerinden gidilirse 60 km-160 TL