Bir Kıza Nasıl Çıkma Teklifi Edilir - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Bir Kıza Nasıl Çıkma Teklifi Edilir

Klişe cümleler kurmadan, basit bir merhaba bile ilişkiye başlamanız için yeterli olacaktır.

Bir kızı herhangi bir yere davet etmek yani diğer adıyla çıkma teklifi etmek gerçekten kolay bir iştir. Ve tek yapmanız gereken dışarı çıkmak isteyip istemediğini sormaktır. Ancak çok utangaç veya gergin bir kişiliğiniz varsa bu iş sizin için çokta kolay bir iş olmayabilir. Yine de, bir noktada, adım atmanız ve cesur olmanız ya da ne olacağını merak edip sadece bunun için ilerlemeniz gerekir. Bu yönergeleri okuyun, biraz cesaret edin ve sizinle dışarı çıkıp birşeyler içmesini isteyin.

Genellikle sevgiyi ölçümlemek doğru gibi görünmez ancak karşınızdaki kişinin size olan ilgisini ölçümlemeye çalışmak ona nasıl yaklaşacağınızı belirleyebilmeniz açısından büyük önem arz etmektedir.

İlk İletişim Öncesinde

1. İlgisini dürüstçe ölçümleyin. Seninle göz teması kuruyor mu? Gülümsüyor, esprilerine gülüyor ve seninle iyi vakit geçiriyor mu? Eğer öyleyse doğru yolda ilerliyorsunuz. Ancak ya sürekli ona baktığın için rahatsız olmuş ve sırf sinir olduğu için sana bakıyorsa? Bu ihtimali de ihmal etmemenizde fayda var. Duygularını ve hislerini ona karşı belirli bir süre gizli tutman gerekecek bu konuda rahatsız edici olmadığından emin ol ve kendini zor bir duruma düşürme.

İletişim kurarken hoşlandığınız kişinin sizinle ilgilendiğinden emin olmanız için kullanabileceğiniz bazı gözlem yöntemlerinden biri de size dokunmak için bahaneler uydurmasıdır.

2. Ne sıklıkta size dokunduğuna dikkat edin. Eğer sürekli eline dokunmaya çalışıyorsa ya da bunu yapmak için mazeret uyduruyorsa, muhtemelen sizinle ilgileniyor. Ancak, size dokunmuyor diye sizi sevmediğini de düşünmeyin. Aynı şekilde, sizinle iletişime geçmezse sevdiğinizi belli etmek için ona dokunmaya başlamayın. Bu genellikle kızları korkutur. Eğer sana bakmıyorsa sakin ol ve konuşmak için bahaneler uydur.

Karşınızdaki kızın size ne gözle baktığını anlamanız çok zor değildir; şöyle iki adım geriden olayı inceleyebiliyor olmanız aslında herşeyi açıkça ortaya koyacaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli nokta işaretleri yanlış yorumlamamaktır.

3. Sana nasıl baktığını gözlemle. Eğer senden hoşlanıyorsa, ya uzun süre gözünü senin üzerinde tutacak ya da göz göze geldiğinde derhal farklı bir yere bakacak. Bu işaretlerden biri, senden hoşlandığına işaret edebilir. Çoğu kişi imalı bir şekilde baktığı kızın kendisine dik dik baktığı veya anlamsızca baktığı durumlarla karşılaşmakta ve bu gibi durumlarla karşılaştığında neredeyse sonuç hep hüsran olmakta. Kısacası; dikkatli olun.

  • Unutmayın ki bir konuşma yapıyorsanız, kızlar yüzünüze bakmaya erkeklerden çok daha fazla eğilimlidir, bu yüzden konuşurken ve sadece dinlerken hemen sizi sevdiğini düşünmeyin. Kızla asla konuşmazsan, onunla çıkma şansın çok düşük olabilir. Dostluklar sevgiye götürür, ancak çekingenlik ve utangaçlık ile hiçbir yere varamazsınız.

Konuşurken karşınızdaki insanın gözünün içine bakmak söylediği şeyleri ne kadar ciddiye aldığınızı ve onun sizin için ne kadar önemli olduğunu hissettirmeniz açısından büyük önem arz etmektedir, dolayısıyla konuşma sırasında karşınızdaki kızın gözüne değil de farklı bir noktasına bakarsanız onu hem rahatsız edebilir hem de kendinizden soğutabilirsiniz.

Etkileşime girerken

1. Doğrudan ona bak. Konuşurken, yüzünüze ve özellikle gözlerine baktığınızdan emin olun. Ne söylediğine dikkat edin, böylece sana bir şey sorduğunda ya da konuşmayı bıraktığında konuşmayı akıllıca sürdürebilir ve daha eğlenceli bir sohbet oluşturabilirsiniz. Vücuduna (özellikle göğüslerine) bakarken yakalanmayın. Çok az kadın bunu sever. Kendinizi küçük düşürmeyin, eğer bir kızla konuşuyorken kız yüzünüze veya gözünüze bakmıyorsa onu rahat bırakın.

İlginç, klişe veya yapmacık gelebilir ancak karşınzıdaki kişiye yardıma ihtiyacı olan bir kişi olduğundan dolayı yardım etmeniz halinde bu güzel sohbetler kurmanızı sağlayabilir.

2. Ona yardım et. Ağır bir şeyler taşımak, öğle yemeğini ofise getirmek ya da onun için güzel bir şeyler yapmak için abartmadan fırsat kolla. Reddederse, o zaman gerçekten de yardıma ihtiyacı olana kadar ya da rahatlamaya ihtiyacı olana kadar bekle ve herhangi bir girişimde bulunma. Ona giden yolda samimi olun ve bunu kendinize karşı da yapın. Eğer çabucak uzaklaşırsa, onu takip etmeyi hemen bırakmayın ya da “Neden?” deyip köprüleri yıkmayın.

Çıkma teklifi ederken giydiğiniz kıyafet ve tarzınız çok önemlidir, bu nedenle temiz, modern ve bakımlı bir görünüm elde ettiğinizden emin olduktan sonra aksiyon almanız çok yararlı olacaktır.

Çıkma teklifi ederken

1. İyi göründüğünüzden ve güzel koktuğunuzdan emin olun. Bir takım elbise giymeniz ve üç bin liralık parfüm sıkmanız gerekmez, ancak giysilerinizin temiz ve fiziğinize iyi oturduğundan, dişlerinizi fırçaladığınızdan ve deodorant kullandığınızdan emin olun. Gerçekçi olalım; kızlar maddiyata önem verir, en az erkekler kadar. Dolayısıyla bunun için bazı düzenlemeler yapabilirsiniz; örneğin Pazartesi giydiğiniz bir kazağı salı günü tekrardan giymeyin, en azından sevgili olana kadar bunu bu şekilde idare ediverin.

Klişe cümleler kurmadan, basit bir merhaba bile ilişkiye başlamanız için yeterli olacaktır.

2. Beğendiğin kıza yaklaş. Oldukça zeki bir şey bulmaya çalışmayın. Sadece “Merhaba” veya “İyi günler” deyin. Konuşma ilerledikçe ona bir iltifatta bulunabilir veya ona bir soru sorabilirsiniz.

  • İltifatları abartmayın veya ilk konuşmanızda kendisini çok sevdiğinizi söylemek gibi bir acemilik yapmayın.
  • Selam verdikten sonra ilk defa tanıştığınız bu kişiye sorabileceğiniz onlarca soru arasından anne veya babasının ne iş yaptığıyla ilgili soruları seçmediğinizden emin olun.

3. Sesinizi rahat ve eğlenceli tutun. Olayı büyük bir anlaşma haline getirmeyin yalnızca birbirinizi daha yakından tanıyacaksınız hepsi bu! Bırakın biraz flört etsin! Rahatlayın, şaka yapın ve ilk dokunuş bariyerini kır.

Doğru zaman geldiğinde anlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

4 Doğru zaman geldiğinde ondan sizinle birlikte bir yerlere gelmek isteyip istemediğini sorun. Tanıdığınız kadarıyla ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz bir etkinliğe davet edin ve eğlenceli vakit geçireceğinizden emin olun.

Bunlar da ilginizi çekebilir