Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız

Yolunuzu gözler, şakalarınıza güler ve etrafınızda sinirli davranır. Flört edip etmediğinden hatta dostça davranıp davranmadığından da emin değilsin. İstediğiniz yaşta olun karşınızdaki kızın sizden hoşlanıp hoşlanmadığı ile ilgili amansız sorular peşinizi hiçbir zaman bırakmayacaktır, ancak bu gibi durumlarda dikkat etmeniz gereken bazı noktaları bilirseniz karşınızdaki kişinin sizin hakkınızda ne düşündüğünü tam olarak anlayabilirsiniz, yani öyle umuyoruz..

Beden Dili İpuçlarını Anlamak

1. Onun duruşunu inceleyin. Bir kız senden hoşlandıktan sonra, senin yönüne doğru dikkat çekici şekilde dönük olacaktır. Bir kızın gövdesinin açık bir şekilde size dönmesi durumunda, bu onun sizinle konuştuğu konudan ve yaşanan andan memnun olduğu anlamına gelir. Eğer kapalı bir vücut pozisyonu, yani çapraz kollar ya da bacaklar varsa, sizinle konuşmak konusunda bazı utangaçlıkları olduğu, sinirlendiği veya konuşmanıza karşı ilgisiz olduğu çıkarımında bulunabilirsiniz.

  • Bacak bacak üstüne attığında ayaklarına dikkat etmeniz yararlı olabilir. Genel itibariyle ayaklar gidilmek istenen yöne doğru çevrilir ve bu tamamen bilinçsiz şekilde yapılır, dolayısıyla ayakların size doğru çevrilmesi sizinle oluşması planlanan bir muhabbet isteğinin habercisi olabilir.

Ürkek ve çekingen göz temasları genellikle, karşıdaki kişinin kendine olan güvensizliği veya sizi gözünde büyütmesi nedeniyle yaşanan bir durumdur. Bu durumun üstesinden gelmek ve karşınızdaki kişiyi cesaretlendirmek isterseniz ona biraz ilgi gösterebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ufak bir selam dahi inanılmaz büyük kapıları ardına kadar açabilir.

2. Göz temasına dikkat edin. Bir kız sizi seviyorsa, gözünüze dik dik bakabilir veya göz göze geldiğinizde direkt olarak gözünü kaçırabilir. Bu tepkilerden her ikisi de sizi sevdiği anlamına gelebilir. Hızlı bir şekilde gözler çekilirse, sık sık gerçek niyetlerini ortaya koymaya hazır fakat sürekli gergin olunduğu anlamına gelir, bu gibi durumlarda cesaretlendirmek için sizde biraz ilgi gösterebilirsiniz.

  • Bir kız sizden hoşlandığında, göz bebekleri büyüyebilir, ancak bunu anlamak zor olacak.
  • Eğer arada sırada kaçamak bakışlar attığını farkediyor ancak ona baktığınızda gözlerini kaçırıp hiçbir şey olmamış gibi sizin olduğunuz yöne bakmıyorsa yüksek ihtimalle yine yukarıda bahsettiğimiz gerginlik durumu söz konusu olabilir. Muhtemelen size karşı bazı hisleri vardır ancak bunu size söylemek konusunda çekinceleri olabilir; söz konusu çekincelerin sebeplerini düşünmeniz muhtemel bir ilişki için iyi olacaktır.

Sizi yalnızca arkadaş olarak kendisine yakın hissettiği için, birisini işaret etmek için veya onlarca farklı sebepten dolayı size fiziksel olarak yakınlaşabilir; bu durumda çok iyi bir analiz yapmanız ve gerçekleri olduğu gibi düşünmeniz sonuca ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

3. Şartları hesaba katın. Bir kızın beden dilini yorumlama şekliniz, şartlara bağlı olarak değişir. Örneğin, bir kızla birebir konuşuyorsanız ve bu sırada birkaç saniye koluna dokunursanız flört etmiş olursunuz. Ancak dikkatini çekmek için omzuna dokunduğunuzda veya arkadaşınızın onu aradığını söylerseniz, gerçekten yardımcı olmaya çalışıyor olabilirsiniz yani bu gibi durumlarda flört etmeyebilirsiniz. Aynı durum karşınızdaki kız için de geçerli olabilir ve yalnızca ona neden baktığınızı anlamak için dahi size bakıyor olabilir.

  • Eğer o an dikkat çekici bir konuşma yapıyorsanız, bir kız göz temasını koparmadan size uzun süre bakabilir. Bu mutlaka senden hoşlandığı anlamına gelmez. Sadece kendisinin dinleme tarzı da olabilir. Bununla birlikte, konuşmadan çok uzun süre sizinle göz teması kurarsa ya da size bakarken birden ona baktığınızda gözünü kaçırırsa yalnızca öylesine bir dalgınlık yaşıyor olabilir. Durumu çok iyi analiz etmeniz gerekir.

4. Size dokunursa veya yaklaşmaya çalışırsa dikkat edin. Bir kız senden hoşlanırsa, mutlaka sana dokunmaya çalışacaktır, çünkü bu, flört etmek için göze çarpan en etkileyici yol. Söz konusu dokunma sonrasında verdiğiniz tepki ise bir kıza karşı ne kadar duyarlı olduğunuzu kendisine gösterir. Komik bir şey söylediğinde tesadüfen elini omzuna veya koluna koyabilir ya da bacağına dokunabilir.

  • Tüm kızlar dokunuşla iletişim kurarak rahat hissedecek değil. Bu durumda, sana dokunmaya çalışmadığı için onun sizi sevmediğini düşünmeyin. Bunu yapmak için fazla gergin olabilir. Onu seviyorsanız, utanmayın – engelleri yıkın ve nasıl tepki verdiğini görün.
  • Ayrıca, koluna yumuşak bir şekilde yumruk atmak gibi, sana dokunmanın başka bahanelerini de bulabilir. Bu “arkadaşlarından biri” hamleleri, arkadaşlarınıza ve size açıkça belli etmeden usulca size yakınlaşmanın en etkileyici örneği olabilir.

5. Rasgele kucaklamalar konusunda dikkatli ol. Rasgele sarılmaları çoğunlukla sizin için hazır bulunuyorsa, bu gerçekten çok önemlidir. Sarılmalar, gizli flört etme becerilerinden ödün vermeksizin sana yakın olmak ve dokunmak için sevecen bir yol. Onu seviyorsanız sarılmalarınızı samimileştirin ya da yanlış izlenim almasını istemiyorsanız sarılışını hafifçe reddedin. Vereceğiniz en ufak tepki tüm durumu anlaması için yeterli olacaktır.

6. Hareketlerinizi tekrar edip etmediğine bakın. Bir kız sizi taklit ederse – örneğin saçlarınızı parmaklarınızla kaşırsanız ve birkaç saniye sonra aynısını yaptığını fark ederseniz – bilinçsizce hareketlerinizi tekrar ediyor olabilir. Bu, onun senden hoşlandığına dair ciddi bir ifade olabilir.

7. Saçlarıyla oynamasına dikkat edin. Saçlarının hafifçe dönen telleri veya saçlarını ellerinden geçirmek gibi diğer damat davranışlarına katılmak, flört belirtileri olabilir. Bu oldukça klişe ve ifşa olan bir yöntem ancak saçlarıyla olmasa da genel itibariyle kendisini daha güzel gösterebileceği bir bakım çabası olup olmadığına da bakabilirsiniz.

8. İşaret veya ürkeklik belirtileri arayın. Bir kız senden hoşlandığında, bu alanlara dikkat çekmek için dudaklarına, köprücük kemiğine ya da boynuna dokunacaktır. Rujunu bile önünde tazeleyebilir.

9. Etrafındaki gülümselemelere dikkat et. Bu, onun çevrenizdeki rahat ve mutluluğunu size bildirme yolu olabilir. Bir kız sizi sevdiğinde, şakalarınıza da güler (aslında ne kadar komik olduklarına bakmaksızın genel olarak tümüne güler).

Bunlar da ilginizi çekebilir