Sevgililer Günü İçin Erkek Arkadaşa Nasıl Hediye Alınır - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Sevgililer Günü İçin Erkek Arkadaşa Nasıl Hediye Alınır

Erkek arkadaşınız veya farklı kişiler için hediye seçmek oldukça zor bir durum olabilir. Özellikle sevgililer gününde erkek arkadaşınız için bir hediye almak adına düşünmeye başlamanız ise gerçekten zor bir durumun içine düştüğünüzün göstergesidir. Aklınızdan çikolatalı ve çilekli kek yapmak geçiyor olabilir ancak erkek arkadaşınıza sevgililer günü hediyesi olarak çok daha kişisel ve düşünerek temin ettiğiniz bir hediyeyi kendisine hediye etmeniz iyi olacaktır.

İlgili Konu: Sevgililer Günü Kız Arkadaşa Nasıl Hediye Alınır ?

Klasik Hediyeler

1. Onun için yemek pişir. “Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer” sözünden faydalanarak erkek arkadaşınız için güzel bir yemek pişirebilirsiniz. Ancak pişireceğiniz yemeğin gerçekten tam teşekküllü ve oldukça lezzetli olması çok önemli. Söz konusu yemek ona hediyeniz olacağından dolayı çok özel ve uğraştığınız bir yemek olmalıdır. Örneğin;

 • En sevdiği kurabiyenin nasıl yapıldığını öğren ve bu kurabiyeye kendine özel veya ilişkinize özel bazı eklemeler yap. Oldukça lezzetli bir kurabiye elde edene kadar pişirmeye devam et ve mükemmel kurabiyeleri erkek arkadaşın için sakla.
 • Tatlı yapmak konusunda iyiyseniz güzel bir tatlı da yapabilirsiniz. Çikolata ve çilek lezzetiyle oluşturulan tatlılar genel itibariyle çoğu erkeğin damağını cezbeder ancak erkek arkadaşınızın bu konuda özel bir sevgisi olan gıda maddeleri bulunuyorsa bunlara yönelmeniz daha doğru olacaktır.
 • Romantik bir yemek hazırlayabilirsin. Yemeğin her aşamasını düşünüp buna göre yemek pişirdikten sonra güzel ve romantik bir sofra hazırlayıp erkek arkadaşınızı sofraya davet etmeniz onun için harika bir sürpriz olacaktır ve bu hediyeniz için gerçekten çok uğraşmış olmanız maddi olarak satın alabileceğiniz çoğu hediyeden çok daha güzel bir jest olmuş olacaktır.

2. Çalma listesi yapın. Sevgilinizle yaşadığınız ilişki konusunda gerçekten önemli olan şarkıların bir karşımını çalma listesi yaptıktan sonra bunu erkek arkadaşınıza hediye etmeniz hem anlamlı hem de bir ton para harcamak zorunda olmadan yapabileceğiniz güzel bir jest olacaktır. Yaratıcı düşüncelerinizin de ilgili çalma listesi için ilham kaynağı olabileceği hediyeniz için dijital bir servis sağlayıcısı kullanıyorsanız dijital bir çalma listesi de gönderebilirsiniz.

 • Çalma listenizin içerisinde sizin şarkınızın da bulunduğundan emin ol.
 • Şarkıların içeriğindeki sözler çok önemlidir. Seçeceğin şarkıların içeriğindeki direkt ve alt söylemler erkek arkadaşının ilk dikkat edeceği şeyler olacaktır bu nedenle bu şarkılarda nelerden bahsedildiğinden haberinin olması gerekiyor. Erkek arkadaşının yanlış düşüncelere kapılabileceği bir çalma listesi dinlemesini istemezsin.
 • Listeyi çok fazla uzatmayın. Çalma listenizin içeriğindeki şarkı sayısı 10’u geçmesin çünkü ilgili şarkılar hakkında gerçekten düşündüğünüz hissinin karşı tarafa da yansıtılması gerekir ve onlarca şarkıdan oluşturulan bir çalma listesi erkek arkadaşınızın farklı düşüncelere kapılmasına neden olabilir.

3. Ona şiir ya da aşk mektubu yazın. Oldukça klasik olacak ancak erkek arkadaşınızın karakteristik özelliklerine göre yapacağınız beyin fırtınası sonrasında bir mektup yazmanın güzel bir hediye olup olmayacağına karar vermeniz gerekiyor. Genel olarak çok duygusal ve olumlu karşılanan bu hediye bazıları tarafından çok klasik ve değersiz olarak görünebiliyor.

4. Erkek arkadaşınıza bir parfüm satın alabilirsiniz. Parfüm oldukça klasik bir sevgililer günü hediyesidir ve teorik olarak düşünülecek olursa satın alacağınız parfümün sizin de işinize yarayacağını söyleyebiiriz. Harika kokusuyla erkek arkadaşınıza her sarıldığınızda onun için seçtiğiniz kokuyu ve erkek arkadaşınızın da onun için seçtiğiniz kokuyla dışarıya çıktığını düşünüp mutlu olabileceksiniz.

 • Kokuların vücut kimyasına göre değişebileceğini dolayısıyla da satın alırken mükemmel kokan parfümünüzü erkek arkadaşınıza hediye ettiğinizde o kadar da güzel kokamayabileceğini aklınızdan çıkarmayın. İşte tam olarak burada erkek arkadaşınızı ne kadar iyi tanıdığınızı kendiniz de test edebilirsiniz; onun sevebileceği ve vücuduna yakışabileceğini düşündüğünüz kokuyu seçmeniz gerekiyor.
 • Genel itibariyle koku tercihleri giyim tarzıyla bağdaşmaktadır. Erkek arkadaşınızın giyim tarzına en uygun kaçacak kokuyu bulmanız da çok zor değildir. Spor giyimler için daha ferah ve dinamik kokuları, klasik giyimler için daha hafif ancak kalıcı kokuları ve odunsu tonlardan oluşan kıyafetlerin giyiliyo olması halinde de odunsu kokuları tercih edebilirsiniz.

5. Bir hediye sepeti oluşturun. Bir hediye ile yeterli sinerjiyi yakalayamayacağınızı düşünüyor ve birkaç hediye arasında halen karar veremediyseniz hepsini satın alıp bir hediye sepeti yapmayı düşünebilirsiniz. Süslenmiş bir sepet veya şirin bir kutu işinizi görecektir ancak hediye sepetini ellerinizle sizin yapmanız da çok ayrıcalıklı bir hediye sunmanızı sağlayacaktır.

 • İlginç gelebilir ancak ciddi anlamda en sevdiği abur cuburlardan oluşan bir hediye sepeti oluşturabilirsiniz.
 • Alkollü içeceklerden oluşan bir hediye sepeti de oldukça güzel bir hediye olacaktır.

Teması olan hediyeler

1. Kitap kurdu erkek arkadaşınız varsa mutlaka bir kitap satın almalısınız. Ciddi bir okuyucu ile çıkıyorsanız ona yeni bir kitap satın almanız gerçekten de mutlu edicek bir hediye olacaktır. Şuanda veya geçmiş dönemlerde okuduğu, çok etkilendiği kitapları araştırmanız ardından da bu kitaplara benzer okumadığını düşündüğünüz bazı kitapları listeleyip bir kitap seçtikten sonra erkek arkadaşınıza hediye etmeniz gerçekten de çok anlamlı bir hediye olacaktır.

2. Oyun hobisine destek olun. Sevgilinizin ciddi bir oyun sevdası varsa; Sevgililer Günü için ona oyun temalı bir hediye almanız onu kesinlikle mutlu edecektir.

 • Ona yeni bir oyun satın alabilirsiniz.
 • Ya da yalnızca bir kredi çeki satın alıp sevdiği oyunu kendisinin satın almasını sağlayabilirsiniz. Hangi platformdan oyun ediniyorsa o platforma özel araştırma yapıp hediye çeki temin edebilirsiniz, genel itibariyle en çok kullanılan servisler;Steam, XBox Live Marketplace ve Playstation Store’dur.
 • Oyun oynadığı joyistiği veya diğer araçlardan eskidiğini düşündüğünüz herhangi birisinin yenisini satın alın. Bu onun için belkide en mükemmel Sevgilieler Günü hediyesi olabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir