Sevgililer Günü için Kız Arkadaşına Nasıl Hediye Alınır - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Sevgililer Günü için Kız Arkadaşına Nasıl Hediye Alınır

Mükemmel sevgililer günü hediyesi hakkında öylece düşünmeye kalkıp aklınıza gelene kadarda düşünmeye devam etmek göz korkutucu olabilir. Pek çok seçenek bulunmasından dolayı kız arkadaşına sevgililer gününde alacağın mükemmel hediyeyi belirlemen zor olabilir. Herkes için bir hediye satın almanın en önemli bölümü söz konusu alınacak hediyenin kişiye hediye edildiğinde onu tanıdığını hissettirmesidir. Kendisi hakkında biraz düşünürseniz kutuyu açtığında onu neyin mutlu edeceğini bulabileceğinden eminiz.

İlgili Konu: Sevgililer Günü Erkek Arkadaşa Nasıl Hediye Alınır ?

Bir fikir üretmek

1. Önceden planlama yapmak. Hediyeni seçmek için lütfen son dakikaya kadar bekleme. Hediyeni aldıktan sonra bu hediyeye uyacak romantik bir jest veya an yaşatmak adına düşünmek için zamanın kalmalı. Diğer yandan online sipariş verebilme ihtimalinizi düşünürseniz söz konusu hediyenin size teslim edilmesi veya teslim edilirken yaşanabilecek olumsuzluklardan dolayı boşa harcanacak zamanı düşünmeniz iyi olacaktır.

2. Fikirler hakkında beyin fırtınası yap. Kendinize muhtemel hediyeleri oluşturduğunuz listeniz hakkında düşünmeniz için bir zaman oluşturun. Bu süre zarfında ilgili listedeki her hediye ve kız arkadaşınız hakkında beyin fırtınası yapın. Sevdiği şeylerin listesinden oluşan veya onun hakkında sevdiğiniz şeylerden oluşan ya da ikisinin birlikte bulunduğu bir liste hazırlayabilirsiniz. Dolayısıyla hem kız arkadaşınızın sevdiği hem de sizin onda sevdiğiniz bir özellik ile ilgili bir hediye bulup sevgililer günü hediyesi olarak kız arkadaşınıza sunabilirsiniz.

 • Örneğin, kız arkadaşınızın yemek pişirmeyi çok sevdiğini düşünelim. Bu durumda ona pişirmeyi en sevdiği yemeklerden oluşan bir önlük bastırıp hediye edebilirsin. Bu hem hayatını yaşarken ona yardımcı olabilecek bir hediye hem de her baktığında sizi hatırlayıp onu tanımanızdan dolayı size yakınlaştıracak bir araç olacaktır.

3. Pratik bir sevgililer günü hediyesi olduğundan emin olun. Birçok kişi pratik hediyeler aldıktan sonra bu durum için içten gelerek teşekkür eder. Ancak pratik hediye alırken alacağınız bu hediyenin işlevsiz veya sıradan bir hediye olmamasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Kendinize bu konu hakkında sormanız gereken en kritik soru “Bu hediyeyi kendisi kolaylıkla satın alabilecek mi?” olmalıdır. Eğer cevap evet ise o hediyeyi kendisine satın almayın. İyi bir hediye tam anlamıyla sevdiği ve / veya günlük hayatta kullanabileceği bir hediye olmalıdır.

 • Örneğin, oldukça gösterişli bir mutfak takımı için sürekli sizinle konuşup ne kadar güzel göründüğünü soran kız arkadaşınıza satın almaya gücünün yetmeyeceği bu mutfak takımını satın alabilirsiniz.

4. Son buluşmalarınızda konuştuğunuz konuları hatırlamaya çalıın. İsteyebileceği bir şey hakkında yüksek ihtimalle cümle arasında bir kaç kelime etmiş olabilir. Alternatif olarak, ikinizin son zamanlarda konuşmaktan keyif aldığınız bir konu olabilir. Söz konusu durumlar hediye seçiminde size rehberlik edecek alternatiflerdir bu iki noktayı dikkatlice düşünmeniz gerekiyor. Kurduğu cümleleri bir çıkış noktası olarak kullandıktan sonra kız arkadaşınızın sevdiği hediyeyi bulabilir ve ona sevgililer gününde hediye edebilirsiniz. Diğer yandan bu durum onu dikkatli dinlediğinizi de ona göstermiş olacak ve aranızdaki ilişki biraz daha iyi bir noktaya taşınmış olacaktır.

 • Örneğin; “Metalica’nın albümlerinden koleksiyon yapmayı çok istiyorum ama gerçekten pahalı oluyorlar.” gibi bir cümlenin laf arasında söylenmiş olma ihtimali çok yüksektir. Bunu bir çıkış noktası olarak kullanıp bu koleksiyonu için ona başlangıç olması adına bir kaç
  albüm satın alabilirsiniz.

5. Sosyal medya hesaplarını inceleyin. Eğer sosyal medya kullanan bir sevgiliniz varsa ilgili sosyal mecradaki hesabı sizin için bir yol gösterici olabilir. Kullandığı diğer servisler varsa buraları da kontrol edip nasıl bir istek listesi olabileceğini tahmin edebilirsiniz. İlgili mecraları iyi analiz etmeniz gerekiyor.

6. Eğer halen bir hediye seçemediyseniz ona ne istediğini direkt olarak sorabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce çok iyi düşünmeniz gerekiyor; kararınızın arkasında durmalısınız. Çoğu kız kendisine ne istediğinin sorulmasını yadırgar zira ilgili soru kendisine onu tanımadığınızı ve bu nedenle kendisine bu soruyu sorduğunuzu hatta geçiştirmek için bir hediye satın alabileceğinizi düşünüp bu konuda olumsuz fikirlere kapılabilir.

 • Kız arkadaşınıza istekleriyle ilgili soru sorarken kesin ve kısa cümleler kullanmayın.
 • Kuracağınız cümle direkt olarak “Sevgililer gününde hediye olarak ne istersin?” gibi olmamalıdır.
 • Soracağınız sorunun cevabı çok önemlidir. Bu nedenle farklı tarzlarda soru kalıpları düşünüp sevgiliniz için en uygun olanı kendisine yöneltebilirsiniz.
 • Örneğin daha önceden de konuşmuş olabilirsiniz ancak; “Seni mutlu eden şeylerin bir listesini yap desem ilk 3 sıraya hangilerini koyardın?” tarzında bir soru sormanız daha uygun olacaktır.
 • Sevgililer gününde ona alacağınız hediye için soru sorduğunuzu anlamaması oldukça önemlidir. Ne kadar karmaşık ve sevgililer gününün yaklaşmasından uzak kalacak şekilde sorular üretebilirseniz, başarı ihtimalinizde bu oranda artacaktır.
 • Bu soruya alacağınız cevabı direkt olarak ona hediye etmeyin. Söz konusu cevap ile ilgili biraz düşündükten sonra bazı çıkarımlarda bulunup size cevap olarak sunmadığı ancak sevme ihtimalinin olduğu şeyleri bulup ona hediye edebilirsiniz. Bu sayede hem aslında kendisinin sizi yönelttiğini anlamayacak hemde istediği bir hediyeye sahip olmuş olacaktır.

7. Sevdiği, hep konuşmak istediği bir dil olabilir. Kız arkadaşınızın sürekli olmasa da size bu konu hakkında bahsetmiş olma ihtimali çok yüksektir. Herkes ikinci veya üçüncü bir dil konuşabilmek ister. Dolayısıyla kız arkadaşınızın da öğrenmek istediği hd film izle sizin sevgililer günü hediyeniz olabilir.

 • Öncelikle hangi dili konuşmak istediğini iyi belirleyin. Bunun için geçmiş dönemde yaptığınız konuşmaları, yapmadıysanız kız arkadaşınızın kariyeri konusunda ona yardımcı olabilecek bir dil ile ilgili varsayımlarınızı düşünebilirsiniz.
 • Hangi dili öğrenmek istediğine veya isteyebileceğine karar verdikten sonra bu dil ile ilgili eğitim veren kursları araştırın.
 • Araştırma neticesinde en uygun kurs ile görüşme yaptıktan sonra kız arkadaşınız için bir hediye çeki veya kayıt yaptıktan sonra size verilecek kayıt belgesini hediye olarak kız arkadaşınıza sunabilirsiniz. Bu hem onu düşündüğünüzü ona hissttirecek hem de kariyeri ve kişisel gelişimi açısından oldukça iyi bir hediye olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir