Sevgililer Gününde Yapılacak Romatik Şeyler Nasıl Planlanır - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Sevgililer Gününde Yapılacak Romatik Şeyler Nasıl Planlanır

Eşiniz veya flört ettiğiniz farklı bir kişi için romantik bir Sevgililer Günü randevusu mu planlamak istiyorsunuz? 14 Şubat Sevgililer günü yapılacak özel aktiviteler, yemekler, hediyeler ve sevgililer gününün tadını çıkarmanızı sağlayacak tüm diğer unsurlar için gerekli hazırlıkları önceden tamamlayın.

Yemek Planlarken

1. Randevu için yemeğinizi kendiniz pişirin. Sevgililer Günü yemeklerinize bazı özel dokunuşlar ekleyin ve yoğun bir günde romantik restoranlar için akşam yemeği rezervasyonu yapmaktan kaçının. Özel gününüzü geçirmek adına evde pişirilmiş bir yemek yapın ve erkek/kız arkadaşınızı samimi bir buluşma için yanınıza çağırın.

 • İlgili yemekte ne yiyeceğinizi ve ne kadar yiyeceğinizi önceden mutlaka planlamanız gerekiyor. Yapacağınız yemeklerin sevgilinizin midesi için ağır olup olmayacağı ne kadar yiyeceği bu yemeği yapmak için size gerekecek malzemeleri satın almak konusunda yardımcı olacaktır. Çok fazla alışveriş yapmanıza gerek yok ancak biraz ekstra bulundurmanız her türlü duruma karşı hazırlıklı olmanız açısından yararlı olacaktır.
 • Çok basit bir öneri olacak ancak günün anlam ve önemine yakışır şekilde yemeklerinizi servis ederken veya pişirirken kalp şeklinde bir sunum hazırlamak için çabalayabilirsiniz. Bu oldukça sıradan ancak bir o kadar da şirin bir yöntemdir.
 • Normal günlerde yediğiniz fast food / atıştırmalık vb. gıdalardan uzak durun. Yiyeceğiniz yemek gerçekten de özel ve eşsiz olmalı ki sevgiliniz kendisini özel ve eşsiz hissedebilsin. Yemeklerinizde çok fazla baharat kullanmayın ve aperatif bulundurmayı göz ardı etmeyin.

2. Bir restoranda rezervasyon yapın. Daha önceden bir restoranda rezervasyon yapıp yemeği birlkte yiyebileceğiniz en harika masayı seçmek için kendinize zaman ayırabilirsiniz. İlgili restoranın güzel ve sevgiliniz ile gidilecek güzel bir restoran olup olmadığını sosyal medya aracılığıyla yapacağınız aramalardan göreceğiniz fotoğraflardan tespit edebilirsiniz. Eğer beğenir ve rezervasyon yaptırabilirseniz mutlaka o saatte hazır olacağınız şekilde ne giyeceğinizi ve restorana uygun kaçıp kaçmayacağını da düşünmelisiniz.

 • İki kibrit kutusu büyüklüğünde peynirden oluşan bir tabak için yüzlerce lira ödeyeceğiniz pahalı bir restorana gitmenizin hiç gereği yok.
 • Gideceğiniz restoran ilk öpüştüğünüz restoran veya ilk birbirinize açıldığınız restoran vb. olabilir. Bu örneklerden yola çıkarak sizin için anlamlı olabilecek bir resotranda akşam yemeği yiyebilirsiniz bu restoran çok basit bir hamburgerci dahi olabilir.
 • Çoğu kişi sevgililer gününü romantik bir akşam yemeği ile noktalamak isteyecektir ancak siz farklı olup sevgililer gününe romantik bir kahvaltı ile başlayabilirsiniz.
 • Özel yemeğiniz için bir şarkı vb. ayarlayıp yemek yediğiniz ortamda çalınmasını sağlayabilmeniz ise harika olacaktır.

Aktivite organize ederken

1. Özel bir tur planlayın. Bir film seyretmek, bir spor müsabakasına katılmak veya bir konserde bulunmak; hangisi sizin için daha anlamlı olacak bunu yalnızca siz bilebilirsiniz ve bunlar arasından sizin için en anlamlı olan etkinliği bulmalısınız. Birlikte sık sık yapamayacağınız ancak sürekli yapmak isteyeceğiniz bir etkinlikte organize edebilirsiniz.

 • Sevgililer gününe özel olarak yapılan etkinlik ve davetleri mutlaka inceleyin. Samimi bir etkinlik bulmanız ve size uygun düşmesi halinde iki bileti direkt satın alın.
 • Buz pateni, kayak veya bölgedeki hava koşullarına göre yapabileceğiniz özel bir spor etkinliği için organizasyon düzenleyebilirsiniz. Oldukça eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak olan bu etkinlikler okçuluk, at binme ve atış antrenmanı dahi olabilir.

2. Evde rahat edin. İlginç gelecek ama sevgililer gününü tüm gün dışarı çıkmamak için kullanıp farklı olabilirsiniz. Samimi ve oldukça düşük maliyetli olacak olan bu organizasyon birbirinizle daha fazla yakınlaşmanızı sağlayacaktır.

 • Birlikte oynayabileceğiniz oyunlardan veya dinleyebileceğiniz müziklerden oluşan materyalleri hazır edin.
 • Bir battaniye, bolca yiyecek ve içecek önceden mutlaka hazırlanmış olmalı.

3. Sevgililer günü için özel bir sürpriz etkinlik düşünmeyin. Sevgililer gününde ne yapacağınızı o güne kadar planlamayabilirsiniz. Kağıt parçalarına yazacağınız onlarca etkinliği bir kutuya attıktan sonra sevgiliniz ile buluştuğunuzda bu kutudan bir kağıt seçebilir ve bu kağıttan çıkacak etkinliği yapmak için hemen harekete geçebilirsiniz. Bu hem ilişkinize bir heyecan katacak hem de oldukça eğlenceli vakit geçirmenize diğer yandan da aklınızdaki planın beğenilmemesi ihtimalinden doğacak stresten kurtulmanıza yarayacaktır.

4. Sevdiğiniz bir şehre gidin. Bulunduğunuz ilçeyi ve şehri terkederek sevdiğiniz bir şehre gitmek için direksiyon başına geçebilirsiniz, oraya gittiğinizde bir otel odası tutup yemek yiyip oldukça standart ve bir o kadarda samimi bir sevgililer günü geçirebilirsiniz.

 • Uzak bir yere inanılmaz maceralarla dolu pahalı bir yolculuk yapma zorunluluğunuz yok. Yakın, sevdiğiniz ve birbirinize vakit ayırabileceğiniz bütçenize uygun normal bir otel ile şehir işinizi görecektir.

Bir Hediye Üzerine Karar Verme

1. Sevgilinizin ilgi alanlarını ve hobilerini düşünün. Bir hediye seçimi yaparken sevgilinizin nasıl bir karaktere sahip olduğu, nasıl şeylerden hoşlandığı ve neleri yaparken mutlu olduğu hediye seçiminizi yapmanızda çok etkili olacaktır. Diğer yandan ona seveceği bir hediye vermeniz kendisini önemli hissetmesini de sağlayacaktır.

 • Örneğin bir koleksiyon sevdası olabilir ancak bundan arada bir söz ettiğinden dolayı hatırlayamayabilirsiniz. Bu nedenle sevgilinizin size bahsettiği ilginç özelliklerini hatırlamanız ve bu noktalarda derinleşmeniz gerekiyor.
 • Satın alacağınız veya hazırlayacağınız hediyenin oldukça kişisel olması çok önemli. Lütfen sevgilinize bir t-shirt veya kazak almayın. Bu t-shirt ve kazağı kendisi de satın alabilir, alacağınız hediye daha çok kendisinin satın alamayacağı bir duyguyu yaşamasına neden olabilmelidir. Paranız ile sevgilinize alacağınız hediyeye değer biçmenizin hiç gereği yok, yalnızca kendisini nelerin özel hissettireceğini düşünün ve bunu gerçekleştirmek için yapmanız gereken harcamaları yapın. Eğer bu şekilde düşünürseniz hediye seçimi gerçekten de zor bir durum değildir, diğer yandan kendinize de sevgilinizi ne kadar iyi tanıdığınızı test etmenizin imkanını verecek bir düşünme sürecidir.

Bunlar da ilginizi çekebilir