Sevgiliye Aşk Mektubu Nasıl Yazılır - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Sevgiliye Aşk Mektubu Nasıl Yazılır

Herkes bugünlerde birbirleriyle iletişim kurmak için kısa mesajlar ve e-postalar kullanıyor gibi görünmekte. Dolayısıyla, özenerek hazırlanmış, eski moda bir aşk mektubu, özellikle de el yazısıyla yazılmış bir mektup çok özel ve değerli bir niteliğe sahip oluyor. Aşk mektupları, kolaylıkla uzun yıllar saklanabilen, sıkıldıkça yeniden okunabilen ve değerli birer hatıra taşıdır. Sevdikleriniz için neredeyse mükemmel bir hediyedir mektubunuzda yazdığınız satırlar. Bir aşk mektubu yazmak gerçekten de zor değildir, ancak gerçek duygularınızı ifade etmek biraz zaman ve beyin fırtınası gerektirebilir.

Mektup Yazmaya Başlarken

1. Korkularınızı aşın. Yazdığınız veya yazmadığınız şeylerin kontrolü altındasınız. Yazmayı istediğiniz sürece aşk mektubunun niteliklerini ve kurallarını takip etmeniz, harika şiirler veya nefis cümleler yazmanız gerekmez. Yapabileceğiniz en iyi şey, mektubunuzun içerisine kendinizi koymaktır.

2. Ortamı yarat. Kendinizi rahat hissedebileceğiniz gidip kapınızı kapatın. Gürültü, dikkat dağıtıcı elektronik cihazlar ve mektuba odaklanmanıza engel olabilecek her türlü materyali çevrenizden uzaklaştırın. Mum ışığı veya rahatlatıcı bir müzikle ilham kaynağınızı bulmaya çalışabileceğiniz bir ortam oluşturun.

  • Belki de size sevdiğiniz kişiyi hatırlatan bir şarkı vardır. O şarkıyı bulun ve mektubunuzu düşündüğünüz sırada arka planda kısık sesle çalın.
  • Ek olarak sevdiğiniz kişinin bir resmi bulunuyorsa, bunu mektup yazarken görebileceğiniz bir yerde bulundurmanız yararlı olabilir.

3. Duygularını açıkça yansıt. Hepimiz, sevdiğimiz insanlar hakkında çok derinden duygulandığımız bazı anlar yaşarız. Bu duyguyu içinizde uyandırın – tüm dikkatiniz bir kişiye odaklandığında ve sevginizde tamamen kaybolmuş olduğunuz o anda emin olun zirveye çıkarsınız. O anın fiziksel ve duygusal niteliklerini ve size hissettirdiklerini mümkün olduğunca derinden yaşayın, korkmayın. Duygularınızla ilgili bir açıklama olabilecek ve hissettiğiniz duyguları tanımlamak için kullanabileceğiniz aklınıza gelen tüm kelimeleri not etmeyi unutmayın.

4. Sevdiğiniz kişiyi düşünün. Bilmediğin bir sebepten ötürü ona aşık oldun. Onu çok sayıda kişi arasından yalnızca onu sevmene neden olan veya onu sevmeye devam etmeni sağlayan bir şey var ve bu sürekli olarak ona bağlı kalmana yardımcı oluyor. Dış görünüşü, kişiliği, karakteri, mizacı, mizahı veya takdir ettiğin bir özelliği mutlaka senin gözünde onu öne çıkarıyor. Ona, onunla ilgili sevdiğin herşeyi ve aslında senin gözünde nasıl biri olduğunu senin için ne ifade ettiğini anlatman etkileyici bir aşk mektubu yazmana da vesile olacaktır.

  • Kendini de tanımanı gerektiren bu maddeyi biraz daha kolaylaştırmak için kendi hayatında değer verdiğin şeylerin bir listesini yapabilirsin. Bir arkadaş veya ilişki seçimi yaparken ilgili kişinin en iyi arkadaşın mı, ruh eşin mi veya seni her açıdan tatmin edecek bir mentor mu olmasını isterdin? Cevaplarının bir listesini yap ve sevdiğin kişi ile listende bulunan özelliklerin ortak noktalarını tespit et.
  • Şimdi listenizdeki ortak niteliklerle birlikte cümleler oluşturun. Örneğin “Elinin yumuşaklığı beni çocukluğuma götürüyor”, “Bana bakma şeklini gerçekten çok seviyorum” veya “Kahkahalarınla tüm günümü şenlendiriyorsun” gibi cümleler kurabilirsiniz.
  • Sadece fiziksel özelliklere odaklanmayın. Bu, mektubun sığ ve eksik olduğunu hissettirir. Mektubunuzda fiziksel güzellikten tamamen kaçınmak istemeyebilirsiniz, çünkü karşınızdaki kişi güzel olmadığını düşünebilir. Aşk mektuplarının seviyeli ancak aynı zamanda şehvetli ve saygılı olması gerekir – erotik ifadelerden kaçınmanız zorunlu değildir yalnızca abartmamalısınız.

5. Size yardımcı olacak anılarınızı mektubunuzda kullanın. Yüksek ihtimalle sevgilinizle sizin için çok özel olarak nitelendirilebilecek bazı anlar paylaştınız ve yalnızca ikinizin paylaştığı bir geçmişiniz var. Bu deneyimin anıları ilişkinizi zenginleştirir.

  • İlk karşılaştığınız ya da kelebekleri ilk hissettiğiniz anın hikayesini düşünün. O kişiyle birlikte olmak istediğin bunun hayalini kurduğun yatmadan önce saatlerce onu düşündüğün zamanlar vardı. Bu hikayeyi ve hatırladığınız her şeyi – giydiği kıyafetten, bulunduğu yere kadar düşünün ve ona ilk defa adım atmadan önceki gerginliğinizin size yaşattıklarını paylaşın.

6. Geleceği düşünün. İlişkinizin bir geçmişi var ama aynı zamanda aşk mektubunda empoze etmek istediğiniz bir gelecekte var. Eğer bir süre ayrı kalacaksanız, tekrardan bir araya geldiğinizde birlikte yapmak istediğiniz her şeyi yazın. Eğer paylaşmak isterseniz, geleceğinizle ilgili sahip olduğunuz hedefler, hayaller ve fantezileri açıklayın. Hepsini yazın.

7. Dünyadaki son gününüz olduğunu düşünün. Birçok aşk mektubu, savaş boyunca askerlerden sevdiklerine iletilen bir nitelikle yıllarca insanların yüzünü güldürdü ve hayaller kurdurttu. Eğer yarın olmayacaksa sevdiğiniz kişiye ne söyleyeceğinizi düşünmek size farklı bir perspektif verebilir. Her kelimeyi düşünün ve kendinizden bahsetmekten sakın çekinmeyin.

Aşk Mektupunun Hazırlanması

1. Kaba taslak yazın. İlk aşamada dilbilgisi ve yazım denetimi hakkında çok fazla endişelenmeyin. Asıl önemli olan iletmek istediğiniz mesajınızdır ve bir kere yazmaya başladıktan sonra mektubun üzerine gidip hataları düzeltmek çok zor olmayacaktır. Mektubunuz, nasıl hissettiğinizle ilgili bir tür itiraftır ve şu anda tamamen dürüst olduğunuza ve kendinizi nasıl hissettiğinize dair sevdiğinize doğru bir çığlıktır.

2. Baştan başlayın. Sevdiğiniz kişiye bu mektubu neden yazdığınız hakkında bilgi verin. Bunun hemen bir aşk mektubu olduğu açıkça belli etmek istiyorsun. Mektubu yazmaya karar vermenize neyin sebep olduğunu düşünün. “Son zamanlarda seni çok daha fazla sevmeye başladım ve kendimi klavyelerde ifade edemeyeceğimi düşündüm.” Gibi bir şey söyleyebilirsiniz.

3. Gövdeyi Yazın. Burada anılarınız, öyküleriniz ve sevdiğiniz hakkında takdir ettiğiniz her şey işinize yarar bir nitelikte olacak. Aşkınıza onda neyi sevdiğinizi, neden onu sevdiğinizi, onu gördüğünüzde nasıl hissettiğinizi ve ilişkiniz için oluşturduğunuz hikayeyi anlatın.

  • Aşk mektubunun amacı, yüzyüze ifade etmekte zorluk çektiğiniz çok derin duyguları ifade etmektir. Kelimelerden çok daha fazlasını söylemek ve daha derin bir seviyeye inmek için bu fırsatı mutlaka kullanın.
  • Şımarmak istiyorsanız, devam edin. Sadece özgün olmaya dikkat et ve eğer sevdiğinde seni seni seviyorsa, bu şımarıklığı da çok seveceğini unutma.

Bunlar da ilginizi çekebilir