5 Dakikada yaz makyajı nasıl yapılır - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

5 Dakikada yaz makyajı nasıl yapılır

5 dakikada yaz makyajı

Sıcak, nemli ve yapışkan. Tabi ki yazdan bahsediyoruz. Ama yazın deniz kıyısında geçmeyen, sabah kalkıp hoş görünmek adına elinizde makyaj malzemelerinizle sürekli terleyen yapış yapış ve parlayan suratınıza makyaj yapmaya çalışırkenki kısmından. Yazın sıcağını ve nemini değiştiremeyiz ama, en azından makyaj konusunda bazı önerilerde bulunabiliriz.

İşe bir bronzlaştırıcıyla başlayın. Cildinizi biraz renklendirince, fazla fondöten ve kapatıcıya ihtiyacınız kalmadığını göreceksiniz. Seçtiğiniz ürünün cabuk kuruyan ve yüz için olan bir bronzlaştırıcı olmasına dikkat edin. Bronzlaştırıcıyı kullandıktan sonra ellerinizi yıkamayı unutmayın. Kullanabileceğiniz bir diğer ürün de, cildi renklendirici nemlendirici kremlerdir. Bu ürünler sayesinde hem cildinizi renklendirmiş, hem de nemlendirmiş olursunuz.

Şimdi temiz cildinizin üzerine az miktarda açık sarı tonlarda bir pudra sürün. Pudrayı fondötenden önce sürerek, fondötenin erimesini önlemiş olursunuz. Böylece yüzünüzde daha uzun süre kalır. Ayrıca kırmızılıkları alır ve cilt parlak ve yağlı bir görüntü alana dek, cildin tazeliğini daha uzun süre korumasını sağlar. Parlaklığı kontrol eden bir ürünü, alın ve burun üzerine, daha sonra da göz kapaklarınıza sürün.

Şimdiki önerimizi uygulayıp uygulamamak size kalmış. Bu öneri özellikle mükemmel görünümlü bir cilt isteyenlere.

Sıra fondötende. Öncelikle belirtelim, mat görünüm artık eskilerde kaldı. Demode görünmemek için ihtiyacınız olan şey ise, nemli ve mükemmel bir cilt. İşin sırrı ise şurda yatıyor: Biraz pudra ve fondöteni elinizin üzerinde karıştırın. Eğer ilk kullandığınız sarımsı pudradan farklı bir ton kullanacaksanız, bunun fondöteninizle aynı ya da ondan biraz daha açık bir ton olmasına dikkat edin. Bu karışımı sadece ihtiyaç duyduğunuz bölgelere sürün. Unutmayın, tamamen fondötenle kaplı bir yüz artık demode, üstelik de sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Karışımı kulaklarınıza doğru iyice yaymayı unutmayın.

 

5 dakikada yaz makyajı

 

İpucu: Eskiden makyaj yaparken, pudrayı sonra sürerdik. Böylece mat bir görüntü elde ederdik. Ancak cilt terlemeye başlayınca, bu makyajı atmaya başlar. Bu nedenle de son zamanlarda yağ ve lanolin içermeyen ürünler piyasaya sürülüyor. Çünkü bunlar bir süre sonra ciltte parlak ve yağlı bir görünüme sebep oluyor.

Artık makyaj yaparken fondöten ve pudrayı karıştırıp öyle uyguluyoruz. Karışım yağı emiyor. Bu da makyajın kalıcılığını artırıyor. Bu yöntemi rujunuz da dahil olmak üzere tüm krem ve likit ürünlerle uygulayabilirsiniz. Böylece o ağır makyajlı görünümden kurtulmuş olursunuz.

Şimdi de renklendirelim. Krem şeklindeki allığınızı parmak uçlarınızla noktalar haline yanaklarınıza sürüp gülümseyin ve kulağa doğru iyice yayarak gerçek görünmesini sağlayın. Daha sonra da azıcık dudaklara sürüp yayın. Hatta biraz göz kapaklarınıza da sürebilirsiniz. Yalnız gene iyice yaymayı unutmayın. Eğer toz halindeki allıklardan daha çok memnunsanız, önce krem alığı yanaklarınıza yayın. Sonra da toz allıktan biraz üzerine sürün.

Farı bir sünger aplikatör ya da far fırçasıyla uygulayıp, eyeliner sealerla birlikte kullanın. Eyeliner sealer, far ve eyelinerınızın kalıcılığını sağlar. Eyeliner sealer’ı ince bir kat olarak tüm göz kapağına, ya da sadece renklendirdiğiniz bölgeye yedirin. Burada dikkat etmeniz gereken şey, farın ıslanmamasıdır. Amacınız onu ıslatmak değil, dağıtmaktır. Bunun yerine aplikatörü sealer’la önce biraz nemlendirip, daha sonra fara da batırabilirsiniz. Bu daha garantili bir sonuç verir.

Dudaklarınız için bir dudak kalemi kullanın. Önce dudak çizgilerinizi belirleyin, daha sonra da içlerini doldurun. Eğer ille de ruj diyorsanız, önce dudaklarınıza biraz pudra sürün, daha sonra da ruju ağzınızın orta kısmına uygulayıp dışa doğru yayın. Üzerine de dudak kalemini sürün. Bu şekilde renk daha kalıcı olacaktır. Bir mendile dudaklarınızı bastırıp fazla boyayı alın. Dudaklarınızı öpücük verir gibi büzüp, her iki dudağınızın da ortasına parlatıcıyı sürün. Hatta parlatıcıyı elmacık kemiklerinize de sürebilirsiniz. Gece için altın rengi bir parlatıcı kullanabilirsiniz.

Son olarak yapmanız gereken şey de gene far ve allığınızı sabitlemek için yapacağınız hafif bir pudralama işlemi. Burada ipucu, büyük bir fırça kullanıp tüm yüzü pudralamaktır. Pudralamayı yaparken, yüzünüzün ortasından dışa doğru, ya da alnınızdan aşağı doğru yapabilirsiniz. Arada makyajınızı tazelemek için de yanınızda, parlamayı önleyici ürünlerden, dudak parlatıcı ve kalem bulundurun.

Unutmayın, yazın sıcak ve rutubetinde makyajınızın akmaması için yapmanız gereken en önemli şey yüzünüzü hafifçe pudralamak!

Bunlar da ilginizi çekebilir