Doğal Yollarla Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Nasıl Yapılır? - Wikinasil.Net - Bilgiyi Keşfet

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Nasıl Yapılır?

Uzun ve de gür kirpiklerin bakışımızı nasıl derinleştirdiğini ve daha da etkili hale getirdiğini bilmekteyiz. Ayrıca güzelliğimizin eşi olmayan bir parçası olan gözlerimiz, kaş ve kirpiklerin bakımıyla çok daha güzel görünecektir. Eğer kirpikleriniz istediğiniz kadar uzun ve de kalın değil ise, uygulayabileceğiniz doğal metotlarla kısa süre içerisinde sonuç alabilmeniz mümkündür. Fakat her bünyenin farklılık arz ettiğini ve de her çözümün her bireyde işe yaramayacağını göz önünde bulundurmak, yöntemleri deneyerek kendinize en uygun olacak yöntemi seçebilirsiniz.

İlk olarak belirtilmelidir ki, saçlarımızın doğal ve de sağlıklı olması için gerekli olan vitaminler kirpiklerimiz içinde gerekli olmaktadır. Yani yeterli oranda B vitamini, A vitamini ve E vitamini günlük beslenme sistemimize muhakkak dahil edilmelidir.Bu saydığımız vitaminle, saçların daha canlı görünmesine ve kirpiklerin daha hızlı uzamasına yardımcı olmaktadır. Havuç ve muz gibi B ve E vitamini bakımından zengin, taze sebze ve meyveler hem kirpiklerimiz hem de cildimiz açısından oldukça faydalı olmaktadır.

[alert-warning]İlgili Konu: Hızlı Saç Uzatma[/alert-warning]

Doğal yollardan kirpikleri kuvvetlendirmenin en etkili yolu ise badem yağı kullanmanız olacaktır. Makyaj yaptıktan sonra veyahut duş aldıktan sonra kirpiklerinize badem yağı uygulayabilirsiniz. Cilt tipinize uygun olan, kalite bakımından yüksek makyaj malzemeleri kullanarak uzun dönem içinde kirpiklerinizin yıpranıp seyrekleşmesini engelleyebilirsiniz. Kullanacağınız ürünlerin hipoalerjenik olmasına muhakkak dikkat edin.

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri Nelerdir?

 • Gün içerisinde 2 defa olmak kaydıyla kirpiklerinizi kirpik tarağı ya da kirpik fırçası yardımı ile tarayın. Eğer kirpik fırçanız yok ise herhangi bir temiz maskara fırçası da işinize yarayabilir. Kullanacağınız fırçaya bir iki damla kadar E Vitamini yağı ekleyebilirsiniz ya da bu yağı direkt olarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. E Vitamini yağı, kirpiklerin dökülmesinin önüne geçecektir. Kirpiklerinizi her gün fırçalayarak kirpiklerin uzamasını harekete geçirebilir ve de kirpiklerinizin çok daha sağlıklı, çok daha kalın görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Kirpiklerinize zeytinyağı uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı,daha çok saçları güçlendirmek ve saç uzamasını sağlamak maksadıyla kullanılmaktadır. Pamuğun üzerine bir iki damla zeytinyağı damlatarak hafif hafif kirpiklerinize sürün. Yaklaşık 5 dakika kadar bekledikten sonra ılık su yardımı ile yüzünüzü yıkayın. Bu yöntemi bir ay süresince ya da istediğiniz sonuca ulaşıncaya kadar uygulayabilirsiniz.
 • Saç ve kirpik uzamasını harekete geçirecek bir diğer ürün de vazelindir. Yatmadan evvel kirpiklerinize vazelin sürün ve de sabah uyandığınız zaman ılık su ile gözlerinizi durulayın. Eğer elinizde E Vitamini mevcut değilse vazelini kirpik fırçanıza sürerek gece yatmadan evvel kirpiklerinizi bununla fırçalamanız halinde etkisini kolaylıkla göreceksiniz.
 • Gün içerisinde beslenme sisteminiz içerisindeki gıdaların B, D ve de E vitaminlerini içermesine özen gösterin. Saymış olduğumuz bu vitaminler göz ve kirpik için kullanmış olduğunuz makyaj malzemelerinin yıpratıcı etkisini gidermede oldukça etkili olacaktır.
 • Protein ve de vitamin bakımından zengin olan gıdalar tüketmeye çalışın. Bilhassa Omega 3 yağ asitleri yönünden zengin olan gıdalar, tırnaklarınızın güçlü olması, saçlarınızın parlak olması, ve uzun kirpiklerin gelişmesi açısından oldukça önemlidir.
 • Akşam olunca göz makyajınızı silmeyi ihmal etmeyin.
 • Kirpikleri kıvırmak için kullanılan aletleri mümkün olduğunca kullanmamaya özen gösterin. Bunlar kirpiklerin kırılmasına ve zayıflamasına sebebiyet verebilir.
 • Bir miktar yeşil çayı pamuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Kirpiklerinizin uzamasında oldukça iyi bir yöntem olacaktır.
 • Göz kapaklarınıza yapacak olduğunuz masaj kan akışını hızlandırarak kirpiklerin uzamasını harekete geçirebilir.
 • Gözlerinizi fazlaca ovalamaktan mümkün olduğunca kaçının.
 • Makyajınızı temizlediğiniz esnada kirpiklerinizi çekmemeye özen gösterin.

Bunlar da ilginizi çekebilir